Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 89719 razy)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 10, 2016, 11:18:04 pm »
Dobra, troszki posprzątałem, na ile się dało. Domówka do patriotyzmu, tutaj cesarka. Sołdat tawariszczia Stanislawa Tadeuszowicza do "no nie mogę".
Nie mam racji a i tak maździory witosieją w terpentynie!
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 11, 2016, 12:16:24 am »
Tak toczno, Wasze Wysokobłagarodje!
No Stanisław Faddiejewicz, praszu ja Was pdobostrastno...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

• Juror
  • God Member
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 12, 2016, 09:47:56 pm »
Otwieram dziś internet, a tam jako że mam nie wiadomo czemu ustawiona jakąś ang wersję wyborczej jako stronę startowa, uderza mnie po oczach tytuł, że w Niemczech, straszliwi prawicowi bojowkarze pobili wczoraj  jakichś biednych smaglolicych facetów, w ramach akcji odwetowej. I co, mozna szybko relacjonowac zdarzenia? Można. Pod warunkiem że zamieszanie robią "skrajnie prawicowe" bialasy. 
Shalom alleikum!

NEXUS6

• Juror
  • God Member
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 12, 2016, 09:57:13 pm »
  Ale będą konsumentami. A w drugim pokoleniu może nawet prace podejmą?
 Niemcy lubią planować długofalowo.  :) 
;D
Aaa,  czyli jednak czystej wody jaja. To dobrze, bo już się zaczynałem o Was martwić, że Wy tak na serio.

Zauważę jedynie, że jak się zmienia przepisy (upolitycznia media), to nie będzie "najwyżej to samo", tylko może być znacznie gorzej. 
To, z tym upolitycznieniem mediów, to też  jak rozumiem jaja, w sensie ze to jakieś novum? Kurcze, wszyscy w szampanskich humoral. Od sylwestra was trzyma?:-)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:03:38 pm »
Ałłach akbar!
R.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:11:30 pm »
Nex, my o odcieniach. A Ty biało-czarno. Stąd konfuzja. Co do tego pracowania to ja myślę, że było tak: na początku imigrowali ci co chcieli pracować. A potem jak się rozniosło, że jest soc, to się pchają poszukiwacze łatwego życia. Więc mniemam, że im starsze statystyki tym mniej miarodajne dziś.
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:45:02 pm »
Co do imigrujących i statystyk... Zwróćcie uwagę na to - w Niemczech od lat trwa pokaźny ruch ludności w obu kierunkach, przy czym systematycznie rosnąca przewaga liczebna imigrujących nad emigrującymi to kwestia ostatnich 6 lat (zakładam, że po 2013 trynd się utrzymał):

https://www.stratfor.com/analysis/immigration-offers-germany-costs-and-benefits

I jeszcze taka analiza:
https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/Downloads/EN/Broschueren/Muslime_in_Dtl_%20Kurzdarstellung_englische_Version.pdf?__blob=publicationFile
B. oficjalnego poziomu, jak widać:
http://www.bmi.bund.de/SharedDocs/Downloads/EN/Broschueren/Muslime_in_Deutschland_en.html;jsessionid=9A2BDF8810547D7B30A38F5ED0099E81.2_cid373?nn=3867470

ps. Przeniosłem poprzednie posty o jajach i odcieniach tu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2016, 10:48:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 13, 2016, 12:08:52 am »
Za przenoszeniem i dzieleniem - nie nadążam.

Ad rem: Q imigracja do Niemiec była zawsze wysoka, ale statystyki padają przy roku 2015.
Mówi się o największej fali imigracji od 25 lat - niektórzy przesuwają granicę na rok 1967 roku - różnie.
Naprawdę nikt nie wie ile faktycznie osób przebywa na terenie Niemiec.
Uważam, że rok 2015 jest zupełnie - pod względem migracji -  bezprecedensowy dla Europy. Nie tylko dla Niemiec.
I przytaczanie statystyk z lat ubiegłych jest...wstaw odpowiedni przymiotnik:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 13, 2016, 11:35:30 am »
http://forum.lem.pl/index.php/topic,1470.msg62660.html#msg62660

Tam jest taki fragment, którego nie rozumiem:

OlkaPolka. Super. Ale! Spróbuj bezkarnie (nie w ciemnym zaułku) zrobić którąś z tych rzeczy - na ulicy. Najlepiej w wymienionej kolejności:)

Remuszko: No właśnie oni to przetestowali na otwartej przestrzeni publicznej :-)
R.
pjes: może odpowiesz, Olu Kochana?

Ponieważ uważam, że nie doczekałem się odpowiedzi, przeformułuję pytanie i spytam: czy tysiące islamistów przez noc sylwestrową molestowało bezkarnie na ulicy setki kobiet?

R.

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #309 dnia: Styczeń 13, 2016, 01:38:39 pm »
Napisałeś:
Tymczasem te młode napalone byczki, którym testosteron kapie z uszu, trafiły do raju, gdzie kobity w miejscach publicznych wyglądają i zachowują się jak nałożnice, gdzie można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać.
Gdybym był takim nagle przeniesionym islamistą, to też, zwłaszcza w pijaną noc sylwestrową, macałbym te hurysy gdzie popadnie. To, że pani Merkel tego nie wiedziała, świadczy - moim zdaniem - że jest albo rdzennie i solennie głupia

Czyli to można było robić zanim "młode byczki" trafiły do raju, zanim cokolwiek testowały w sylwestrową noc.
Bo skoro wszyscy to wiedzieli, tylko nie Merkel?
Tak czy nie? - prosta odpowiedź na dwa pytania
- czy "młode byczki (...) trafiły do raju", gdzie "można się bezkarnie dymać na ulicy oraz bezkarnie chlać i ćpać"?
- czy wszyscy - prócz Merkel - o takiej bezkarności i możliwości wiedzieli wcześniej?

"Młode byczki" przetestowały poprawność polityczną Niemiec i szerzej - Europy oraz sprawność policji i służb porządkowych.
Natomiast nie oznacza to, że wymienione przez Ciebie czynności są dozwolone i bezkarne na europejskich ulicach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2016, 01:44:44 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #310 dnia: Styczeń 13, 2016, 02:26:17 pm »
Nie, Olu. Uważam, że dyskutantów obowiązuje kolejność zadawania pytań i udzielania odpowiedzi. Nadal nie dostałem odpowiedzi "tak-nie" na moje czerwone powyższe pytanie. Gdy ją dostanę, to chętnie odpowiem na pytania Twoje.
R.

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #311 dnia: Styczeń 13, 2016, 02:49:53 pm »
Oczywiście, że próbujesz ze mnie wyciągnąć przyznanie Ci racji, że skoro molestowali to jest to bezkarne.
Ja uważam, że jest to dowód na coś innego - o czym już napisałam.
Poza tym - o ile można wierzyć mediom - część z nich została zidentyfikowana i aresztowana.
Ponadto uważam, że w pierwszym poście inaczej postawiłeś sprawę - tworząc wrażenie bezkarnej rajskości europejskich ulic, na które to nieświadoma/głupia Merkel zaprosiła islamistów, a oni tylko skorzystali z powszechnie dostępnych i akceptowanych możliwości.
A teraz przesuwasz akcent i znaczenia.
Że owa bezkarność dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa.
Otóż w krajach islamskich też je można popełniać - więc tam też można być bezkarnym - w sensie: jeśli Cię nie schwytają i nie wsadzą do paki, to jesteś bezkarny. Raj?
Ale to, że x przestępcom się udaje popełnić przestępstwo bez kary, nie oznacza, że coś jest...i tak w kółko:)
Dziękuję:)

S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #312 dnia: Styczeń 13, 2016, 03:22:26 pm »
Czego chcę - napisałem jednojednoznacznie. Chcę odpowiedzi na swoje pytanie. Nie chcę tego, co Ty uważasz, że chcę.
Tak na pewno nie będziemy rozmawiać. Do rozmowy trzeba dwojga.
R.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #313 dnia: Styczeń 13, 2016, 04:12:41 pm »
Raz w życiu nie na mnie padło jak Remuszce żyłka polemiczna na czółku wyskoczyła ;D .
Ukłony, maziek

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 13, 2016, 09:34:09 pm »
A Australijczyk Robertson dokłada Japończuszkowi Fu na Eurosport 1 :-)
R.
pjes: wszystko rozgrywa się na (nomen omen) Pacyfiku...