Autor Wątek: Wokół Lema się dzieje  (Przeczytany 82634 razy)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 26, 2019, 07:21:49 pm »
Mam!:)
Trafił do mnie w końcu komiks "Niezwyciężony"  - dopiero teraz udało się autorom dopiąć wszystko na ostatni...
Pachnie farbą drukarską, jest duży i ciężki (ponad 230 stron...), zachowany w linkowanej kolorystyce.
Zaczyna się pierwszym zdaniem z książki...resztę sprawdzę.
Kupił ktoś?
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2019, 10:21:49 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 26, 2019, 11:10:26 pm »
Trafił do mnie w końcu komiks "Niezwyciężony"

To uchyl tego, no, rąbka, czyli podziel się wrażeniami z lektury ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 30, 2019, 09:15:58 pm »
W Gdańsku też są mieszkania na Lema do kupienia:
https://www.morizon.pl/mieszkania/gdansk/piecki-migowo/stanislawa-lema/

Może by zrobić jakąś listę tych lemowskich ulic? Kraków, Gdańsk, Kutno... co tam jeszcze było?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 01, 2019, 01:38:21 am »
Trafił do mnie w końcu komiks "Niezwyciężony"

To uchyl tego, no, rąbka, czyli podziel się wrażeniami z lektury ;)
Przeczytałam prawie całą knigę - wrażenia...bardzo pozytywne - "na podstawie", ale komiks wierny książce - znaczy rozdziały te same, rozmowy, opisy - wprost z niej - dobrze wybrane.
Tym razem zwróciłam uwagę na dialog:
- Co mówią lekarze?
- Jak zwykle, mówią po łacinie, ale poza tym nie wiedzą nic.

;)

Na stronie 22 - smaczek - doktor Quastler...a jakby nie on  - po prostu...Doktor;)

Tylko...po 100 stronach nuży ta obrana kolorystyka. Może trzeba było złamać barwy Regis - barwami z zamkniętych pomieszczeń z Niezwyciężonego?

Może by zrobić jakąś listę tych lemowskich ulic? Kraków, Gdańsk, Kutno... co tam jeszcze było?
Opole? Poznań? Lublin? Gliwice?

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 01, 2019, 02:51:19 am »
Na stronie 22 - smaczek - doktor Quastler...a jakby nie on  - po prostu...Doktor;)

Who?

Nawiasem: czy Quastler dostał nazwisko po tym panu?
https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Quastler
Oto jest pytanie (do lemologa?)...

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 01, 2019, 12:09:35 pm »

Who?
Prawie;))

Zobacz - to z oficjalnego buka - załoga w komplecie:
https://www.facebook.com/dobrestronybooki/photos/a.405615973545202/525595798213885/?type=3&theater

Dodam, że kwestia wypowiadana przez Quastlera została zachowana...;)

Przeczytałam do końca - dodam tylko, że w komiksie - rozdział "Grupa Rohana" może być nieco niezrozumiały.

Podczas lektury książki - ostatni rozdział ("Niezwyciężony") wydał mi się zbyt opisowy, a za mało refleksyjny - nie uzasadniał tej samotnej wyprawy.
Czytając zaś komiks zauważyłam, że wypadły refleksje Rohana na tema miejsca człowieka w kosmosie (z "Długiej nocy" - generalnie wypadł cały rozdział) - co zubożyło odbiór i już kręciłam nosem...
Ale! Znalazłam owe przemyślenia w ostatnim rozdziale. Pasowały bardzo dobrze.
Uważam ten zabieg kompozycyjny za świetny: pominięcie rozdziału "Długa noc" i rozłożenie go na "Rozmowę" oraz "Niezwyciężonego".
Książka chyba też powinna być tak ułożona - zostawia to człeka z refleksjami na temat własnej pyłkowatości;)

Generalnie: świetny ekstrakt z Lema:)
I gotowy scenariusz;)
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 01, 2019, 03:54:42 pm »
Prawie;))

Zobacz - to z oficjalnego buka - załoga w komplecie:
https://www.facebook.com/dobrestronybooki/photos/a.405615973545202/525595798213885/?type=3&theater

To przypuszczałem (tak serio) :)

"- Nie wiem."? To z Lema Sokrastesa zrobili. Idąc tym tropem może by kto stworzył film/komiks z GOLEMem manifestującym się mistrzowym holo-obliczem (jak GOD - gębą platonowego guru)? ;)

Generalnie: świetny ekstrakt z Lema:)
I gotowy scenariusz;)

Tylko kto go na film przerobi? Bagiński? ::)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2019, 03:58:41 pm wysłana przez Q »

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #352 dnia: Grudzień 05, 2019, 12:47:14 am »
Do 8 grudnia, czyli już tylko 4, a właściwie 3, dni w krakowskiej galerii Henryk można zwiedzać wystawę "Korzenie i korzenie się" inspirowaną wiadomą drramą;
https://magazynszum.pl/korzenie-i-korzenie-sie-w-galerii-henryk/

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #353 dnia: Grudzień 05, 2019, 03:38:36 pm »
"- Nie wiem."? To z Lema Sokrastesa zrobili. Idąc tym tropem może by kto stworzył film/komiks z GOLEMem manifestującym się mistrzowym holo-obliczem (jak GOD - gębą platonowego guru)? ;)
W sumie to najpierw Lem zrobił tego Quasi-kratesa z doktorka;)
Kto by sfilmował? A może jednak  holiłódzka produkcja? Nie wiem.

Ktoś wspomina:
https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/niezwyciezony-recenzja-komiksu/
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)