Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 142909 razy)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #840 dnia: Wrzesień 25, 2018, 03:13:37 pm »
No, nie przesadzajmy, że za Komorowskiego wpadek nie było (choć idących raczej w kierunku trumpo- niż dudopodobnym):

Nawiasem mówiąc papier, jaki podpisał na stojaka Duda jest słabszy od tego podpisanego przez Sikorskiego.

Natomiast co do tego - zgoda, oczywiście. Zresztą zarówno w słynnym sporze z prezesem/premierem J.K., jak i w - równie głośnej - niecenzuralnej dyskusji z ministrem Rostowskim, Sikorski - niewątpliwie lepszy znawca amerykańskiej mentalności, niż większość obywateli RP (numer dowolny ;) ) - miał rację, że należy się twardo (ale rozsądnie) targować, a nie nadskakiwać.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #841 dnia: Marzec 31, 2019, 08:17:43 pm »
Szukałem bezskutecznie przez ileś godzin wątku, w którym (dyskutując z livem, zdaje się) przytaczałem wiersz Miłosza o Stalinie, szukałem by sprostować swoją ówczesną pomyłkę, bo - jak się właśnie dowiedziałem (z nienowego tekstu, na który dziś z rana przypadkiem wpadłem) - ów mistrzowski numer wyciął cenzurze nie Cz. M., a niejaki Zbigniew Turek. Że nie znalazłem, a - jeśli pomnę - w kontekscie patriotyzmu przytaczałem, linkuję odszczekująco ;) tu*:
http://polimaty.pl/2013/04/nie-milosz-wykiwal-cenzure/

* Teoretycznie pewno mógłbym nie linkować, bo najprawdopodobniej nikt tamtej dyskusji nie pamięta, ale - jak mówią - Amicus Plato sed magis Amica Wronki, czy jakoś tak ;).
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2019, 08:38:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki