Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kuzynka Pirxa

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 01:22:36 am »
Ponieważ widzę, że wolno tu sobie na mnie używać jak się chce, taka wolna amerykanka bez żadnych konsekwencji, postanowiłam niniejszym pożegnać się z tym forum.

Skoro zarówno Administracja, jak i liv, i Q, i chyba nawet maziek i Stanisław Remuszko, nie znajdują przyjemności w dyskutowaniu ze mną, a może nawet ich drażnię, to widocznie jestem niekompatybilna z obyczajami panującymi na tym forum.

Życzę zatem Państwu wielu owocnych dyskusji we własnym gronie.

2
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 01:10:20 am »
Zamiast stosować takie piruety

Prośba o zacytowanie zdania, na podstawie którego formułujesz generalne zarzuty wobec mnie (według mnie kompletnie wyssane z palca) to "piruet"?

Dlaczego akurat ja mam tu stawiać jakieś "tezy"? Czemu tego od innych się nie wymaga? Ty tu ostatnio postawiłeś jakąś "tezę"? Może zacznij od siebie.

Ha, tym bardziej, że ja nawet jedną małą tezę postawiłam przy okazji "Korzenia" - i to wprost:

>>Stawiam tezę, że to "regularne kładzenie głowy pod topór" to w dużej mierze kolejna mistyfikacja biograficzna samego Lema, który chciał się lepiej poczuć<<

3
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:55:20 am »
Szkoda, że potrafisz zauważać niuanse tylko po to, by uderzać tym w Lema/Lemów

Przypominając, że Grass miał siedemnaście lat uderzam w Lema? To już obsesja! Miałam napisać, że Grass był obrzydliwym zbrodniarzem faszystowskim, czy co? Nie, był głupim gówniarzem. Jeśli uważasz, że Lem też był w 1950 głupim gówniarzem to napisz to otwartym tekstem. Pani Barbara Lemowa już nie żyje, więc się nie dowie, że wyszła za mąż za głupiego gówniarza.

Nie wiem, czy zauważyłeś dopisek w poprzednim poście, więc tu ponowię prośbę o zacytowanie zdania, w którym sugerowałam, że rzeczywistość jest czarno-biała.

4
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 08, 2018, 12:33:12 am »
A jaką miarę przyłożyłabyś do Güntera Grassa

Grass nawet w maju 1945, kiedy kończyła się wojna, nie był jeszcze pełnoletni.

Jest chyba różnica między siedemnastoletnim szczeniakiem, który całe świadome życie przeżył za Hitlera, a człowiekiem prawie trzydziestoletnim, który miał zarówno doświadczenie życia w kraju w miarę normalnym, jak i doświadczenie obu totalitaryzmów.

Jakby Lem pisał pod koniec roku 1939, żeby nie bać się NKWD, to by była inna rozmowa. A Grass jak miał trzydzieści lat, to pisał "Blaszany bębenek".

I gorąca prośba. Czy możesz zacytować zdanie, w którym sugerowałam, że rzeczywistość jest czarno-biała. Bardzo mi na tym zależy.

5
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 11:48:30 pm »
Cytuj
Oczywiście konkretny esesman mógł się o całe niebo różnic od konkretnego ubeka.
Czyli widzisz różnicę - a piszesz, że nie widzisz.  :)
Komu wierzyć?

Ręce opadają.... Skoro nie odróżniasz (nie chcesz odróżniać, udajesz, że nie odróżniasz) INSTYTUCJI od KONKRETNYCH LUDZI, to jak z Tobą dyskutować?

Cytuj
Ale w "Kotle" Lema jest wypowiedziana pochwała Bezpieczeństwa jako takiego
Sorry znów bym zapytał - to czytałaś cały kocioł, czy nie?

Twierdzisz, że nie ma tam zdania "Bezpieczeństwa nie macie się co bać". A może w innym miejscu zostało ono zrównoważone zdaniem "Jednak większość Bezpieczeństwa to straszne zbiry"? Jeśli jest tam coś złego na temat ubeków to proszę, cytuj...

Cytuj
I co ma do tego Samuel Lem?
Samuel był esbekiem wedle spisu IPN.
Czy mógł być esesmanem? Np w Krakowie?

Znowu ręce opadają. Jak z czymś taki dyskutować?

Hans Münch był esesmanem w Auchwitz
Czy mógł być esbekiem w Krakowie?


Cytuj
Istnienie Samuela Lema nie bardziej usprawiedliwia ubecję niż istnienie tego lekarza z Auschwitz
Tak? A dlaczego?
Czyżby byli dobrzy ubecy?

Byli. Tak samo jak byli dobrzy esesmani. Jeśli Samuel Lem usprawiedliwia ubecję, to Hans Münch usprawiedliwia SS.

Czy w 1943 to nie byłoby żadne wielkie halo napisać opowiadanie o dobrych esesmanach?

A Ty wpadasz tu jak na rynek z okrzykami (acz zawoalowanymi) łobuz zdrajca, potwór - nie ideał, drzesz szaty i rabanisz jakby to było to jedno co zrobił przez całe życie. I dziwisz się, że patrzymy na ciebie...dziwnie.

To już lekka przesada! Ile razy mam powtarzać, że to nie ja tutaj wkleiłam cytaty z tego "Kotła"!!!! Być może Ty już wszystko o Lemie wiesz i dla ciebie to są nudne odgrzewane kotlety. Ja o tym "Kotle" właśnie się dowiedziałam.

Na tym dyskusję zakończymy, ponieważ posuwasz się do kłamstw i niewybrednych określeń ("wpadasz jak na rynek", "rabanisz"). Jak do tego dołączyć poprzednie o konieczności dokształcenia i dorośnięcia, to dla mnie jest tego już za wiele.

Tym bardziej, że podobno wszystko przeczytałeś, wszystko od dawna wiesz, ale nie przytaczasz żadnych faktów i Twoja obrona Lema zamienia się w pyskówkę. Przyjęłam do wiadomości, że według Ciebie nie ma co robić halo z pochwały ubecji jako instytucji, a kto uważa inaczej ten jest rabaniącą babą na rynku. Koniec.

6
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 10:41:24 pm »
Bo mam wrażenie, że w twoich oczach sam Lem winien całemu powojennemu złu. Tyle w to pakujesz energii.

Na to odpowiem oddzielnie w Twoim stylu.

A ja mam wrażenie, że w twoich oczach pochwała ewidentnie zbrodniczej instytucji i napisanie zakłamanej powieści to w ogóle rzecz nieważna, drobiazg i nie ma o co robić halo. Tyle w to pakujesz energii.

Tylko w takim razie zastanawiam się po co robić tutaj halo z tego, że biedny pan Stanisław Remuszko lubi Putina? Przecież Putin to jednak nie jest nawet ćwierć stalinizmu, a pan Remuszko nie napisał zakłamanej powieści na jego cześć, tylko w najgorszym razie czasem trochę się minie z faktami.

Jeśli Lem jest usprawiedliwiony, to pana Remuszkę właściwie z góry można ze wszystkiego rozgrzeszyć i mianować tutejszym świętym.

7
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 10:20:09 pm »
Tam był użyty tryb warunkowy z pytaniami

Nie ze mną takie numery. To był tryb warunkowy typu "nie jesteś idiotką tylko pod warunkiem, że się ze mną zgodzisz"  :)

To były ważne pytania.

Może i ważne, ale niepoważne. Skoro jednak chcesz to ciągnąć, to odpowiem na Twoje pytania, tylko zaraz się okaże, że już 90% moich
postow jest o UB/SB i co wtedy?

Nie widzisz różnicy miedzy esesmanem, a ubekiem?
Np. ubekiem Samuelem Lemem?

Nie. A dlaczego powinnam? Funkcją obu była obrona totalitarnego ustroju polegająca na bezwzględnym niszczeniu jego wrogów a także rozmaitego elementu podejrzanego i niepewnego. Przy użyciu wszelkich metod typu tortury aż do unicestwienia włącznie.

Oczywiście konkretny esesman mógł się o całe niebo różnic od konkretnego ubeka. Tak na minus jak i na plus. Ale w "Kotle" Lema jest wypowiedziana pochwała Bezpieczeństwa jako takiego. Instytucji. Nie jakiegoś lekarza formalnie do niej dopisanego. W roku 1950. A nie na przykład w 1970, kiedy pochwała SB też byłaby obrzydliwa, ale to już jednak nie była ta bezpieka, co 20 lat wcześniej.

I co ma do tego Samuel Lem? Istnienie Samuela Lema nie bardziej usprawiedliwia ubecję niż istnienie tego lekarza z Auschwitz, do którego link dawał Q, usprawiedliwia SS.

Nie widzisz różnicy miedzy okupacją niemiecką, a PRLem, niechby i stalinowskim?

W obu wypadkach można było zostać zamordowanym przez esesmana lub ubeka tylko dlatego, że należało się do niewłaściwej kategorii ludzi. Jasne, stalinizm w 1950 roku był w Polsce mniej krwiożerczy, bo to już było 5 lat po wojnie, teren zdobyty i trzeba było tylko trzymać ludzi za twarz. Niemcy pięć lat po wygranej wojnie też pewnie mordowaliby znacznie mniej, bo i po co.

Natomiast porównywanie okupacji do całego okresu PRL-u z jego prawie półwieczną historią jest kompletnie bez sensu. Mówimy wyłącznie o stalinowskiej ubecji, bo tego dotyczy "Kocioł".

8
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:35:34 pm »
Przykro to rzec, ale jeśli ktokolwiek miałby mi się w tej dyskusji z typowym modus operandi S.R. kojarzyć, to Ty, w tym momencie :(.

A czy w takim razie mógłbyś mi pokazać z dobrego serca, gdzie w tamtym poście był jakikolwiek argument, do którego miałabym szansę się odnieść? Albo gdzie wskazano mi jakiś błąd?

Bo do "dokształcenia" i "dorośnięcia" to z definicji odnieść się nie mogę, bo jak niedokształcona i niedorośnięta kobiecina miałaby to zrobić?

PS. Na to ad personam wielkie jak wół Administracja jakoś nie zareagowała.


9
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:31:07 pm »
Miast Twojego stanowiska - widzę same teksty ad personam. Miło.

Nie, widzisz wyjaśnienia. Nie moja wina, że maziek wkleja bezsensowne linki. Nie moja wina, że poruszono tu kwestię tego "Kotła", o którego istnieniu wcześniej nawet nie wiedziałam.

Ale to do mnie masz pretensję, że z moich postów "80% dotyczy UB/SB".

Czy już mam się pożegnać? Bo nie lubię sprawiać kłopotu zapracowanym nadludzko dobrym Administracjom

10
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:19:05 pm »
Próbuję zrozumieć o co Ci chodzi - na ponad 50 postów, które tutaj napisałaś (strzelam, ale mogę przeliczyć dokładnie) 80% dotyczy UB/SB (także ich związków z Lemem) - stąd pomyślałam, że to ważny dla Ciebie temat i masz jakiś wniosek z którym chciałabyś się tutaj uzewnętrznić.
W końcu prawie każda wymiana myśli kończy się jakimś wnioskiem - jaki jest Twój?

Czy to już oficjalne przesłuchanie przez Administrację? Bo trochę na to wygląda.

W każdym razie nie wygląda to na wymianę argumentów, dodanie czegoś rzeczowego do dyskusji, sprostowanie i tym podobne.

Przyznaję się nieludzko życzliwa Administracjo, że zwłaszcza ostatnio o UB/SB było sporo, ale to dlatego, że maziek wielokrotnie powtarzał te same nonsensy o typowym fałszowaniu materiałów w teczkach, na które nie potrafi przedstawić nawet śladu dowodu.

Zwracam też uwagę, że to nie ja pierwsza wkleiłam tutaj post z cytatami z "Kotla", a trudno żeby dyskusja o utworze głoszącym, że Bezpieczeństwa nie należy się bać, nie zahaczała mocno o UB/SB.

11
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:10:08 pm »
Bo jeśli nie widzisz to raczej zakończę rozmowę, ewentualnie poczekam aż się dokształcisz.
Lub tylko dorośniesz.

Czy to pan Remuszko pisze z drugiego konta pod pseudonimem?

W tym potoku zadowolonej z siebie retoryki nie ma ani grama argumentacji.


PS.
Nie chce mi się wierzyć, że nie odróżniasz pochwały stalinowskiej ubecji jako takiej w roku 1950 i filmu z 1992, w którym nie wszyscy esbecy są pokazani niesympatycznie.

12
Hyde Park / Odp: Użyteczny patriota Putina
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:08:24 pm »
Z nadwagą? No, może [;-)], ale dlaczego tylko informatycy i dlaczego tylko spokojni?
[;-)]

Oj tam, tak tylko poleciałam stereotypem.

ja uważam, że loty załogowe powinni finansować wyłącznie entuzjaści lotów załogowych, nie sięgając do mojej kieszeni.

Chyba się zgadzam. W każdym razie na podstawie tego, co wiem o relacji "loty załogowe" a "dobro powszechne". Jest to chyba relacja dość słaba.

13
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 08:50:38 pm »
Masz jakąś tezę dotyczącą Lema? Do czego zmierzasz drążąc temat ubecji itp.?

A muszę mieć zaraz "tezę" i zmierzać? Czy może od razu powinnam mieć jedynie słuszną tezę? Jeśli tak, to proszę mi podpowiedzieć, jaka ona jest ta słuszna teza i czy wolno drążyć, czy lepiej ślizgać się po wierzchu.

14
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 08:48:17 pm »
Hmm... A co zrobiono ze Szklarskim, który do gadzinówek pisał dość namiętnie?

Cztery lata w stalinowskim więzieniu to mało (a wyrok to było osiem)? Poza tym o ile wiem to on nie pisał o dobrych esesmanach, których uczciwy posłuszny Polak nie ma co się bać.

Zauważ, że tu niektórzy nawet nie dopuszczają do świadomości, że to, co zrobił Lem było być może gorsze niż to co robił Szklarski. Że to niby kwestia jakiejś "interpretacji". I nie udawajmy, że wyrok na Szklarskiego był "stalinowski". Nigdy nie został anulowany, nawet po 1989, i nikt Szklarskiego nie rozgrzeszał, chociaż pisał tylko jakieś erotyczno-przygodowe kawałki. Pewnie dla pieniędzy. Tak jak podobno "dla pieniędzy" Lem pisał "Jacht". Tylko dlaczego w wypadku Lema to zamyka sprawę?

Z uczciwości wypadałoby przykładać do obu pisarzy podobną miarę.

15
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Kwiecień 07, 2018, 08:37:32 pm »
W zasadzie już wiedziałem, że tak będzie, ale jak zwykle postanowiłem jeszcze spróbować ;) .

Ale co wiedziałeś? Że nie uda Ci się mnie nabrać? Masz rację. W taki sposób na pewno nie.

Strony: [1] 2 3 ... 5