Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stanisław Remuszko

Strony: [1] 2 3 ... 522
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 21, 2019, 01:57:09 pm »
To w zasadzie lepiej pasowałoby do wątku "Pytam" albo "Zagadki".

Twórca pierwszej polskiej encyklopedii ksiądz Benedykt Chmielowski w XVIII wieku postawił sprawę jasno: Koń jaki jest, każdy widzi. Ciekawe, co napisałby dziś w haśle „Żyd”.

Jeśli rzucić okiem na współczesne encyklopedyczne hasło „antysemityzm”, to gołym okiem widać, że niechęć do Żydów jest bardzo starożytna, bardzo uniwersalna, i nie ma drugiej podobnie „niechętnej” nacji w całej historii wszystkich narodów świata.
 
Wydawałoby się, że przyczyny tak wyjątkowego społecznego zjawiska w dziejach ludzkości dawno zostały naukowo zbadane, przeanalizowane i klarownie wyłożone. Niestety, lektura popularnej podręcznej wikipedii dowodzi czegoś odwrotnego:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm

W początkach XXI wieku szykujemy się do wyprawy na Marsa, znamy dokładnie wiek Wszechświata, lecz racjonalne źródła antysemityzmu pozostają totalną tajemnicą. Mistrz rzekłby: tłumaczy go sto teorii, a każda inaczej.
 
Jak taki stan wiedzy/niewiedzy jest możliwy?

R.

2
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 20, 2019, 07:22:59 pm »
Życzliwy (mam nadzieję) internauta zwrócił mi uwagę, że zamiast ograniczać się do linku

http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=5986

powinienem podać stosowny fragment in extenso. Może internauta ma rację, więc na wszelki wypadek przepraszam zainteresowanych i się cytuję:

Choć Forum pana Lema odwiedzam rzadko, to przecież po dziesięciu latach intensywnej bytności tkwię tam po uszy, a nawet jak amen w pacierzu. Odnoszę przy tym wrażenie, że nieliczni pozostali przy życiu P.T. Forumowicze chętnie skasowaliby ów przykry widok Remuszki jako rzucającego się w oczy wieloletniego Założyciela Poczytnych Wątków, i jeśli komuś zależy, to nie mam nic naprzeciw, by te moje personalia zastąpić dowolnym innym nazwiskiem stałym lub różnymi nazwiskami za każdym razem dobieranymi losowo przez martwą forumową machinę.

R.

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 19, 2019, 07:17:25 pm »
Nowosti donosi, że ten drugi pilot po lądowaniu w kukurydzy został hospitalizowany, ponieważ paucził uszyb grudi. Tłumacz gugla przełożył to na "nabawił się siniaków". Koszmar!

4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 19, 2019, 06:48:07 pm »
Dlatego (zapewne m. in.) jesteś człekiem szczęśliwym.

5
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 19, 2019, 05:26:49 pm »
Może do tematu warto dodać "Izrael"?

https://pl.sputniknews.com/swiat/2019081910923602-zona-netanjahu-urzadzila-awanture-w-drodze-do-kijowa/

Kto chce, niech obejrzy, bo z tym ukraińskim powitalnym chlebem jest trudne do uwierzenia, a inne źródła informacji raczej tego nie pokażą...

R

6
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Sierpień 19, 2019, 04:48:35 pm »
"Zarwać", to dać w ryj czy dostać w ryj? Objaśnij starcowi, proszę :-)

7
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 19, 2019, 04:34:02 pm »
Nie widzę sposobu weryfikacji tych opinii.

Ale z Moskwy dostałem wieść, że ten II pilot ma 23 lata. Przypuszczałem, że to może być czeski błąd (23/32), i weryfikuję ten wiek źródlanie, ale mój druh, 86-letni kapitan Marian Nowotnik, powiedział mi przed chwilą, że to TERAZ jest możliwe. Trudno mi się z nim spierać. Czy Agencja Novosti może w takiej sprawie kręcić?
https://express-novosti.ru/interesting/facts/2147500394-damir-yusupov-i-georgij-murzin-pilotyi-blagodarya-kotoryim-233-cheloveka-ostalis-zhivyi.html

Owszem, "GW" cztery dni temu odnotowała:
http://wyborcza.pl/7,75399,25089900,awaryjne-ladowanie-samolotu-w-rosji-mewy-wlecialy-do-silnikow.html
wybijając w tytule siniaki i zadrapania. No i biedne niewinne dzieci... Zajrzyj do komentarzy pod tekstem. Mam nadzieję, że poszkodowani pasażerowie wystąpią o sutą rekompensatę.

A jak to się ma do wielodniowej medialnej światowej fety po wodowaniu na Hudson?

A gdzie jest Wielki Okrzyk "Hurrraaa" światowych mediów z okazji kukurydzianego cudu?

Cytuj
Cudu pod Moskwą nie było, nie ma i nie będzie. Ruskiego kulawego lotnictwa promować nie będziemy!

R.
 

8
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 19, 2019, 03:03:16 pm »
15 sierpnia 2019 roku pod Moskwą wydarzył się cud. Ogromny pasażerski odrzutowiec Airbus 321 z bakami pełnymi paliwa wkrótce po starcie musiał lądować w polu kukurydzy, ponieważ zderzył się ze stadem mew, co spowodowało wyłączenie się obu silników. Na pokładzie było 226 pasażerów i siedmioro członków załogi. Nie licząc drobnych obrażeń – nikt nie ucierpiał. Maszynie nic się nie stało. Wyczynu dokonali dwaj młodzi piloci: Damir Jusupow (41) i Gieorgij Murzin (39). Prezydent Władimir Putin nadał obu lotnikom najwyższe cywilne odznaczenie: tytuł Bohatera Rosji.

Dziesięć lat wcześniej podobnego cudu dokonał kapitan Chesley Sullenberger (58), wodując swoim Airbusem A320 w środku Nowego Jorku na rzece Hudson:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chesley_Sullenberger
w niemal identycznych „ptasich” okolicznościach. Jeśli dobrze słyszałem, nie dostał on żadnego państwowego odznaczenia.

Trudno mi – laikowi – ocenić, który cud był większy. Na oko wydaje mi się, że rosyjski, bo pole kukurydzy jest bardziej zaczepialskie i nierówne niż gładka powierzchnia wody, mimo że obie maszyny siadały bez podwozia.

Ale jedna różnica jest bezdyskusyjna: niezwykły sukces amerykańskiego kapitana przez pierwsze kilka dni fetowały i analizowały – najsłuszniej – wszystkie media świata. Powstał film Sully z Tomym Hanksem w roli głównej. Nazwisko Sullenbergera zna encyklopedycznie każdy pilot i każdy kadet. 

A co z cudem rosyjskim? Dziś mija czwarta doba... Ja akurat dzięki moskiewskim znajomym wiem swoje:
https://ria.ru/20190816/1557574427.html,
ale miłych czytelników odsyłam do portali „Gazety Wyborczej” i „Rzepy”, do Onetu, Interii i Wirtualnej Polski...

Absolutna cisza. Cudu pod Moskwą nie było, nie ma i nie będzie. Ruskiego kulawego lotnictwa promować nie będziemy!

R.

9
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Sierpień 19, 2019, 12:17:19 pm »
A nie wiesz czasem, czemu ten gościu uważa, że mógłby być pobity z powodu noszenia okularów w czerwonej oprawce?
Ja noszę okulary w białej oprawce, moja dama w oprawce czerwono-biało-niebieskiej, i nigdy w Polsce ani w Europie nie spotkaliśmy się z żadną uwagą z tego powodu. Co kogo obchodzi kolor czyjejś oprawki?

Przed deszczem osłaniam się wielkim tęczowym parasolem (od dziecka lubię tęczę). Czasami używam też swojej najładniejszej (tęczowej) torby na zakupy. Niestety, na warszawskich ulicach panuje kompletne tęczowe désintéressement, za przeproszeniem.
 
Przypuszczam, że ten zapodany przez Ciebie autor miał osobiste przeżycia niepodobne do doświadczeń ogromnej większości ludzi.

R.

10
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Sierpień 18, 2019, 09:07:15 pm »
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prowokacja_(zachowanie)

W linkowanym przez Ciebie tekście kto jest osobą trzecią, kto ofiarą, a kto organizacją, bo nijak nie kapuję?

R.

11
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Sierpień 16, 2019, 03:06:24 pm »
Każdy może sam sprawdzić na portalach i w serwisach telewizyjnych.
Wieści o spaleniu kukły Żyda (anonimowego) i szubienicznym wieszaniu fot posłów (konkretnych) całymi tygodniami nie schodziły z medialnych czołówek postępowej prasy, radia i telewizji. Teraz za sprawą LBTQ poderżnięto gardło kukle identyfikowalnego prominentnego człowieka. Ten akt nienawiści potępił RPO, polski episkopat i prezydent Poznania, a prokuratura wszczęła. Jednak trzeba sporo się natrudzić, by znaleźć te informacje. Czołówka i czerwony pasek to nie jest. Krzyk wyrywnych polityków też nie. A uważam, że być powinny, zanim będzie za późno.

Czym się różni wróbelek? Tym, że ma jedna nóżkę bardziej. Różnica polega na tym, że Żyd i szubienice były złe, a LBGT, jako światowy trend, jest O'K. Zwłaszcza że nikt nikomu prawdziwego gardła nie podciął, tylko pokazano niewinny mord na kukle. Symulację. Przemoc udawaną. Artystyczny performans. Nie wolno tłamsić wolności słowa oraz wyrazu sztuki. Zarzynanie dmuchanej lali zostało na dodatek sprowokowane słowami o "tęczowej zarazie", i taka odpłata - symboliczna przecież! - słusznie się ciemnogrodzkiemu arcybiskupowi należała.

R.
.     

12
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Sierpień 14, 2019, 11:57:51 pm »

14
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 11, 2019, 11:03:40 pm »
Cytuj
Putin padnie jak Stalin i wszyscy inni jednowładzcy - w najmniej oczekiwanym momencie.

75-letni Stalin padł w najmniej oczekiwanym momencie? Po czym poznać tę neoczekiwaność?

Inna sprawa, że też nie wierzę wiki:

https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Stalin#Śmierć

R.

15
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 07, 2019, 10:39:22 pm »
Też bym nie wierzył podłemu ruskiemu sputnikowi. Czy można wierzyć w to:
https://www.theguardian.com/uk-news/2019/aug/07/salisbury-attack-metropolitan-police-examine-role-vladimir-putin-russia

R.

Strony: [1] 2 3 ... 522