Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
Lemosfera / Odp: Lemowska fanfiction (spokojnie, nie moja ;) )
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Wrzesień 16, 2020, 07:04:44 pm »
Nie przypominam sobie takiej podróży.
Przeczytałam całość i o ile wstęp (uśmiercenie Tarantogi?) bardzo Lemowy - to opowiadanie im dalej w las, tym mniej charakterystycznych drzewek...w sensie są niepasowne zdania i zagrania...ale może to była chwila słabości (jeśli Lem)? całkiem zgrabna duralexowa historyjka (jeśli nieLem) ;)
72
Lemosfera / Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Wrzesień 16, 2020, 06:53:34 pm »
Pierwszy wyciek:

Niezwyciężony, nad którym pracuje niewielkie, 12-osobowe studio Starward Industries, będzie pierwszoosobowym atompunkowym thrillerem osadzonym na pustynnej, skrywającej wiele mrocznych sekretów planecie Regis III. Na pierwszy rzut oka przywodzi nam na myśl grę SOMA. Marek Markuszewski, były pracownik studia CD Projekt RED, który jest szefem polskiego zespołu deweloperskiego Starward Industries, porównał atmosferę Niezwyciężonego do Alien: Isolation, a rozgrywka pod wieloma względami przypomni Firewatcha i bynajmniej nie odnosi się to tylko do częstej komunikacji radiowej.  W produkcji wcielimy się w postać naukowca, który wyruszy na poszukiwania zaginionej załogi. W trakcie rozgrywki będziemy korzystać z urządzeń opartych na analogowej technologii, dronów czy robotów, które pomogą nam przetrwać w trudnych warunkach, rozwiązywać zagadki środowiskowe i poznać losy członków wyprawy badawczej. Istotną rolę w Niezwyciężonym odegrają fabuła i wybory moralne. Twórcy podkreślili w zapowiedzi, że duży nacisk zostanie położony na nieliniowość historii.


I muzyka:
https://www.youtube.com/watch?v=1qr6F6Qb27g&feature=emb_title
Zdjęcia dosyć fajne:
https://www.purepc.pl/niezwyciezony-powstaje-gra-na-podstawie-ksiazki-stanislawa-lema
73
Lemosfera / Odp: Lemowska fanfiction (spokojnie, nie moja ;) )
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Wrzesień 16, 2020, 06:47:20 pm »
Wędrując po różnych zakątkach netu wpadłem na plik, który trochę zawrócił mi w głowie. Są w nim zebrane wszystkie teksty z Ionem Tichym, ale do tego coś, co widzę po raz pierwszy; rzecz nazywa się
"Ijona Tichego podróż na Minimię" i jest ostatnią w cyklu podroży.
Czy ktoś słyszał o tym tekście?
Jeśli to podróbka to naprawdę niezła. Tichy ląduje na planecie Duraków (czyli prawników, od dura lex...) i jest to w istocie paszkwil na tę grupę zawodową.
Całość zaczyna się przedmową;
Podróż ostatnia
Przedmowa wydawcy
Z chwilą śmierci nestora nauk pozaziemskich prof. Astrala S. Tarantogi, powszechnie znanego jako autora „Kosmozofii”, ja, wcześniej zaufany depozytariusz, a teraz już zapisobierca testamentowy jego wyjątkowych zbiorów, znalazłem między nimi również maszynopisy „Dzienników Gwiazdowych” samego kawalera próżniowego Ijona Tichego.

etc

Przedmowa kończy się podpisem:
Prof. niezwyczajny doc. zrehab. nauk bezprawnych
sędzia w stanie wypoczynku
niedoszły Kawaler Orderu Cnoty Próżniowej
R.E.M.
(Nagrano na planecie Terra, w początku wieku 10.101 tutejszego sytemu binarnego.)


i dalej już fragmenty jakoby maszynopisu;
W niecałą godzinę później wysadzono mnie, nadal w kajdankach, na planecie skolonizowanej jeszcze w ubiegłym wieku przez wyznawców sekty prawniczej, zwanych Durakami lub Durami, a to z rygoryzmu w stosowaniu zasady „dura lex, sed lex”. Planetę Duraków, choć niedużą, umieszczano w almanachach kosmicznych z racji przodowania tak w liczbie wydawanych na niej konstytucji, ustaw, rozporządzeń, zarządzeń (i Bóg jeden wie jakich jeszcze aktów), jako też z racji najwyższych wskaźników osób skazanych za wszelkiego rodzaju występki i przewinienia w przeliczeniu na metr sześcienny zamieszkałego ciała niebieskiego.

Co to za dziwo?   ???
74
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 16, 2020, 04:33:22 pm »
No, to już wiemy, co znaczyło, że ten czy ów robot z "Bajek..."/"Cyberiady" miał koronny w tytulaturze (a także, co miał na myśli wieszcz, pisząc "O RobieUV!");):
https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/189350
https://podlaskie24.pl/artykul/wydarzenia/pracownicy-pb-stworzyli-robota-uv-do-dezynfekcji-szpitali/
75
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Wrzesień 16, 2020, 03:58:24 pm »
Pewnie bot, ale nie chcę zranić ludzkich uczuć. Zwłaszcza, że nieustraszenie występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem ;) .
76
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 16, 2020, 03:19:00 pm »
Bot, nie bot... Jak bot się* zachowuje. IMHO zdał test Turinga - w odwrotnym kierunku.

* Nie tylko u nas:
http://camerados.pl/forum/watek/311,trawnik-jak-o-niego-dbac.html?strona=2#4476
http://camerados.pl/u/Sienkiewicz/
77
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Wrzesień 16, 2020, 03:09:19 pm »
Weź pod uwagę, że szacowane z pomiarów stężenie to jest zaledwie ok. 20 ppb czyli 0,000002%, czyli wielce śladowe. O którym badacze piszą, że nawet tak małe stężenie jest (wg nich) całkowicie nie do wyjaśnienia ze względu na oksydacyjne właściwości atmosfery i brak nieorganicznych mechanizmów produkcji. Przy czym oni wymieniają jako mechanizm ubywania fosfiny oksydację przez samą atmosferę a nie kwas. Chyba myślę dlatego, że kwas występuje w postaci kropelek, zajmuje więc (przypuszczam) ułamek objętości atmosfery i pewnie (głośno myślę) przy tak znikomym stężeniu prawdopodobieństwo, że cząsteczka fosfiny trafi na kropelkę kwasu jest znikome wobec jej otoczenia reaktywnymi molekułami atmosfery. Jeśli fosfina jest stale produkowana to zapewne z tego śladowego stężenia można wyliczyć, ile jej musi powstawać w jednostce czasu, aby uwzględniając oksydacyjną atmosferę takie stałe stężenie się utrzymywało. Biorąc pod uwagę Twoje ostatnie porównanie, to nie jest szukanie raz wsypanej sody do beczki z octem, ale szukanie sody stale wsypywanej. Żadne reakcje nie przebiegają natychmiastowo.
78
Hyde Park / Odp: Bracia mniejsi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 16, 2020, 01:31:35 pm »
Mnie znów zdarzyło się - gdy cytatu z Holmesa, by go w wenusjańskiej dyskusji użyć, szukałem - wpaść na adekwatną (acz, być może, przypisywaną) wypowiedź Conan Doyle'a:

"At the moment our human world is based on the suffering and destruction of millions of non-humans. To perceive this and to do something to change it in personal and public ways is to undergo a change of perception akin to a religious conversion. Nothing can ever be seen in quite the same way again because once you have admitted the terror and pain of other species you will, unless you resist conversion, be always aware of the endless permutations of suffering that support our society."

Przytacza ją Jeffrey Moussaieff Masson w "The Face on Your Plate: The Truth About Food"
79
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Wrzesień 16, 2020, 01:20:46 pm »
Pytanie zatem jak Odległa Galaktyka przetrwa - zrodzoną z przeżycia takiej straty - furię Mando (choć furie Kira Kanosa i Revana jakoś przetrwała)? ;) (O tym ostatnim Jedi-Sicie wspominam, rzecz jasna, by podkreślić, że Filoni i spółka - wzmianką o czarownikach Jedi i walce Mandalorian z nimi - zdają się, jeszcze głębiej niż dotąd, samym wprowadzeniem Darksabera, nawiązywać do starokanonicznej historii okresu TOR-owego. D. F. czynił to zresztą już wcześniej, w "CW" i "Rebels".)
80
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Wrzesień 16, 2020, 01:07:01 pm »
Kolego Sienkiewicz (jeśli nie jesteś botem) - przestań reklamować zewnętrzne strony internetowe. W innym przypadku zostaniesz skasowany.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10