Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Hyde Park / Odp: Ogóry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 24, 2020, 09:14:11 pm »
Ktoś "Odysei k." w niecodzienny sposób hołd oddaje?
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-55056570
32
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 24, 2020, 06:55:00 pm »
Że niby klingońskie "It is only an empty shell now. Please treat it as such." ma realny pierwowzór? ;) Zresztą i refleksje naszego Stefana T. ("trumna zawiera nie stryja, a tylko jakąś pozostałość, jakąś resztę po jego osobie") się kojarzą...
Przywołałem te skrajności nieprzypadkowo, bo trzeba chyba b. mocno wierzyć w wychodzącą z ciała duszę, albo nie wierzyć w nią wcale (będąc konsekwentnym, zimno-realistycznym, materialistą), by tak traktować zwłoki. (Przy czym jedno i drugie nie wyklucza żałoby, czyli cierpienia z powodu straty bliskiej osoby, czy traktuje się ją jako definitywną, czy doczesno-przejściową.)
33
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Listopad 24, 2020, 03:17:53 pm »
Może po prostu inne uwarunkowanie kulturowe, tak jak dla nas balsamowanie zwłok a la faraon czy Lenin to gruba przesada to u nich odwrotnie, może łatwiej odłączali człowieka od trupa? Żałoba jest po człowieku, a nie po trupie ;) .
34
DyLEMaty / Odp: Ludzkość jako gatunek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 24, 2020, 02:11:26 pm »
Była tu mowa o tej... książce... Zresztą z tematem rzecz się ogólnie wiąże, a warta jest - w roli mementa - przypomnienia... Oto orwellowa, b. ciekawa, recenzja "Mein Kampf":
https://bookmarks.reviews/george-orwells-1940-review-of-mein-kampf/
https://www.youtube.com/watch?v=RSVBbQq_dDw
35
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 24, 2020, 10:37:10 am »
To już tylko kontynuacja trendu - w końcu poza kabrio i latające motocykle ;), też bez szyb, były ;).*

* Przy czym - mówiąc bardziej serio - taka techniczna dezynwoltura jest tym smutniejsza, że Lucas - wbrew pozorom - przywiązywał uwagę do podobnych detali:


Skoro o "Mandalorianinie" mówimy... Opinia o jego pierwszym sezonie, z którą się zasadniczo (tj. pominąwszy wtręty polityczno-religijne) zgadzam:


A tu coś z innej beczki, czyli ciekawy fanowski dokument o powstawaniu projektu multimedialnego "Shadows of the Empire" (który wypełniał lukę między Epizodami V i VI):
36
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 24, 2020, 01:07:01 am »
Nu, ja wiezie, jak mawiali przedwojenni (polscy) Żydzi ze szmoncesów. Ale może skupmy się na faktach, nie na werbalnych popisach, choćby i najbardziej błyskotliwych ::).
37
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Listopad 23, 2020, 11:49:51 pm »
Też jestem mocny w dialektyce.
38
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Listopad 23, 2020, 11:47:56 pm »
Jest jeszcze ten pojazd którym uciekali bez szyb
39
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 23, 2020, 10:38:55 pm »
Rozumiem, ze nie ma tam googla gdzie mogliby wygóglać Jedi czyli Luka.

Masz rację kpiąc. Odległa Galaktyka jest wielka (choć mniejsza od naszej), to fakt. Ale skoro wprowadzili (dawno temu) wspominany już wątek Holonetu, pomysł, że wszystkie okolice, przez które protagonista wędruje są od niego odcięte nie ma sensu. Dostęp do niego powinny mieć minimum lokalne szychy - typu tego szefa Gildii Łowców Nagród na okolicę (jak mu tam..)*. Co najmniej część knajp powinna również robić także za punty Wi-Fi (czy jak tam to zwą). Nie wspomnę już o infrastrukturze imperialnej i noworepublikańskiej - tam posiadanie stosownych łączy powinno być normą.

* Bo niby skąd bierze zlecenia?

Ale miałem nadzieję, że moff będzie jakimś lokalnym watażką próbującym ugrać coś dla siebie.

Ja również. Liczyłem, że to jeden ze sławetnych warlordów. Z drugiej strony... skoro mamy w obu kanonach ten nieszczęsny powrót Imperatora... Ktoś go musiał przygotowywać. I mimo wszystko jest nowością, że pierwszy raz widzimy takiego ktosia w działaniu...

Oni muszą tak i nie umiom inaczej.

Coś w tym jest... Przez lata twórcom starego EU doceniano - jako wartość samoistną - pętlenie do filmów i do dzieł kolegów (a znów w filmach podwójnie cieszyło gdy Lucas wziął coś z książki czy komiksu i uznał za swoje). Bywasz na rodzimym Bastionie SW, z pewnością zauważyłeś to w recenzjach. Wobec tego pracownicy Lucasfilmu mają dobrze utrwalone, że nawiązania są dobre. A, że w nowym kanonie mają mało materiału, do którego mogą pętlić, było jasne, że wcześniej czy później do tych nieszczęsnych Sequeli sięgną.

Niby taka rozwinięta technologia a nie wynaleźli zamkniętej karoserii i klimy. Szyb nie wynaleźli i wygląda to żenująco.

Jest to kolejny efekt chęci niewolniczego trzymania się tego co było (w nadziei, że ujmnie się tym zagorzałych). Luke kabrio pomykał, to musi być kabrio ;).
40
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 23, 2020, 10:14:30 pm »
Rząd zraził sobie elektorat bo za mało pałuje.

Część swojego (i Konfederacji) elektoratu - być może. Ale uznałbym za - najłagodniej mówiąc - ryzykowne stwierdzenie, że jest to dominujący czynnik jeśli chodzi o spadek poparcia dla niego.
(I przypuszczam, że jesteś tego świadomy również, tylko hmm... niewygodnie Ci przyznać jak sprawy wyglądają.)

A tu mała galeria foto:

Ponownie: jaka jest reprezentatywność tych materiałów, tj. na ile wiernie oddają mentalność uczestniczek omawianych protestów? I nie pytam o Twoje intuicje czy subiektywne oceny, a o metody twardej weryfikacji w/w.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10