Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 46
616
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 21, 2011, 01:49:24 am »
Ciekawsze pytanie: czy taka osoba moglaby wziąć ślub sama ze sobą? (I to nawet niekoniecznie mieszając w to homoerotyzm, zdarzają się ponoć u osob z tą przypadłością osobowości czujące się płcią przeciwną do osobowości podstawowej i współdzielonego ciała.)
Ten problem jest genialny.

617
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 17, 2011, 10:55:50 pm »
Jeśli chodzi o orientację, to np pociąg do owieczki.

Smoku, wiesz chociaż, że cytujesz tezę z "Problemów czwartej orientacji" - lubianego przez NEXa - S. Michalkiewicza, która to teza najwidoczniej zrobiła w pewnych środowiskach furorę?
Czwarta orientacja czy sto czwarta - co za różnica. To nie jest jakaś Ameryka, kŧórą trzeba odkrywać!

618
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 17, 2011, 06:29:13 pm »
Jeśli chodzi o orientację, to np pociąg do owieczki. Albo - osiąganie satysfakcji seksualnej z rzucania cebulą w autobusy komunikacji miejskiej. Będą wymyślać takie rzeczy, bo to korzyść jest. Patrząc na karierę Biedronia itp cenzurę ideową widać, jak jest.

619
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 16, 2011, 05:13:46 pm »
Tu, na tym forum powinno być oczywiste, że liczba owych "orientacji" teoretycznie dąży do nieskończoności, a w praktyce będzie rosła, bo bycie orientacją daje określone korzyści.
Orientacją się nie jest ani się jej nie wybiera. Chyba, że przez korzyść miałeś na myśli przystosowanie darwinowskie. Wówczas nie widzę jednak powodu, dla którego "nowa orientacja" miałaby być korzystna.
Co do zasady termin "orientacja' wiąże się z wyborem. Niejaki Pięta wyjechał z takimi tezami w Sejmie i mu profil na Fejsbuku przyblokowało.  A korzyści: przywileje, pieniądze itp.
Cytuj
Pojęcie kontinuum seksualnego to pewnie scheda jungowskiej psychoanalizy, która zakładała, że każdy ma w sobie pierwiastek męski i żeński, tylko, że w różnych proporcjach.
What?

620
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 14, 2011, 08:51:55 pm »
Tu, na tym forum powinno być oczywiste, że liczba owych "orientacji" teoretycznie dąży do nieskończoności, a w praktyce będzie rosła, bo bycie orientacją daje określone korzyści.
2. Co do owej karmy, to niech sobie będzie. Nie rozumiem, jak może ona komuś przeszkadzać.

621
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 09, 2011, 12:32:13 pm »
Przyjmij Pan - nomen omen - Drakońską Radę od Bardzo Starego Seniora co do prawdy: nie wszystkim nie zawsze nie wszędzie nie bez ogródek. Ale miarkować się nie znaczy kłamać. Tu jest granica dość absolutna. Ja tam dałem Panu karmę i dam jeszcze jedną na zarybek, lecz dopiero po upływie 96 godzin (tako rzecze simplemachines forum).
VOSM
A po co mi to? Myślicie, że Lem by się przejął że mu się jakaś karma spada? A Norwid?
Karma ot może być dla kota.

622
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 09, 2011, 01:23:39 am »
Panie Smoku E, czymeś Pan sobie "zarobił" na ujemną karmę?
VSOM
Tym co zawsze. Prawdę pisze.

623
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Sierpień 08, 2011, 03:01:14 pm »
Widzisz Pan, zadziałało, boś Pan artykuł przeczytał. I tylko o to im chodziło... A że facet, który był uzbrojony i do policjanta strzelał, jest bandytą, nikt nie wątpi!
Ja tam wątpię. Społeczeństwo jest winne. W tym miejscu tylko napiszę, że Goryllium rządzi w opisach londyńskiej tragedii...

624
Hyde Park / Re: Czy i na kogo głosowałby Stanisław Lem
« dnia: Sierpień 06, 2011, 09:13:08 pm »
;D No tak, prokuratura nie prowadzi sledztw tylko zaszczuwa. Policja nie aresztuje tylko zaszczuwa. Maziek, ja tu jestem od niecheci do formalnych organow wladzy lud... to jest panstwowej ;) Mogla sie ta sprawa (wyjasnieniem okolicznosci) zajac inna prokuratura/prokurator. W koncu chodzi o to, czy ktos jej pomogl palnac sobie w leb, a nie czy czula sie "zaszczuta" czy nie.
Ona sobie nie palnęła w łeb, tylko w serce.
Kalisz natomiast nie wyjaśnia, czy to ona wyciągnęła broń. Jeśli ona, to skąd wie, po co? Może chciała wyeliminować funkcjonariuszy i uciec?

625
DyLEMaty / Re: Świat za 127 lat albo za 40
« dnia: Maj 14, 2011, 04:53:55 pm »
Prawdopodobnie taka moc nikomu nie będzie potrzebna w domu.
[Nawiasem mówiąc, sądzę że granicą zapotrzebowania domowego komputera na flopy jest jego zdolność do obsługi gry komputerowej o takiej jakości obrazu, że nie da się jej odróżnić od filmu z żywymi aktorami w standardzie full HD. Nie wiem ile mocy do tego potrzeba, ale podejrzewam, że znacznie poniżej parametrów RR).
Niestety będzie. Chodzi o to, żeby to mądre było a nie głupie. Tak zacznę moje rozważania. Otóż dopóki nie mamy dokładnej definicji człowieka, nie wiemy co jest mu potrzebne a co nie. A o wielu rzeczach nie pamiętamy. Sapiens jest tak skonstruowany, że odczuwa dajmy na to ból, zimno itp. Pozbawienie go tych bodźców spowodować może, że będzie nieszczęśliwszy Samobójstwa wraz z wzrostem zamożności są częstsze czy rzadsze? Może okazać się, że ze szczęścia ludzie głupieją i się wybiją albo coś.

626
Lemosfera / Re: Lemopedia w Waszych rękach!
« dnia: Maj 14, 2011, 04:42:26 pm »
Drodzy Forumowicze:

zamarzyła nam się anglojęzyczna encyklopedia poświęcona twórczości Stanisława Lema, /.../
A czemu po naszemu nie?

627
Akademia Lemologiczna / Re: Akademia Lemologiczna [Powrót z gwiazd]
« dnia: Maj 14, 2011, 04:39:28 pm »
Przeczytałem ten wątek zasadniczo dlatego, że nie ma teraz fajnych filmów i zamiast oglądać badziew wolałem zajrzeć na to forum. Jasne to chyba jest?
W każdym razie apeluję żeby dyskusje ogólne gdzieś stąd zabrać a wrócić do książki, która ma te pewne kiksy.
Kwestie semantyczne są ważne  bo jeżeli zamiast emerytury czy zasiłku wprowadzimy pojęcie dywidendy (swoją drogą użycie przez Was terminu "zasiłek" niedobrze o Was świadczy) i już rzeczywistość wygląda inaczej. Mamy tu dojście do stanu Powrotowego poprzez rozwój klasy rentierów, nadzianych akcjonariuszy żyjących z procentu od zysku. Jako komunistom wizja ta wydaje się Wam odstręczająca, lepiej na zasiłek wysłać.
Jeśli założymy, że podaż energii wzrośnie ogromnie to możliwości poszczególnych ludzi też wzrosną. I tu odwołam się do "Wizji Lokalnej": ze szczęścia ludzie pogłupieją i zaczną się mordować, inni- zapiją się na śmierć albo zaćpają.
Stąd zamiast postulowanej tutaj Superniani (WURG) pomysł kastracji umysłu (w "Wizji..." nawet we śnie) która jest jednakże niedoskonała, bo faktycznie jeden gościu niezbetryzowany będzie mógł rzezać do woli. Takoż niezbystrowany.   Realnosc wizji zatem jest mierna, ale co tam, potraktujmy "Powrót z Gwiazd" jako przypowieść, takiego Ezopa. U Ezopa lis gada i nikt nie płacze, że nierealne. I to jest podstawa do dalszej debaty.
Naturalnie komunizm, opiewany przez Miaźka nie był w stanie wywikłać się z logicznych sprzeczności, np. a kto będzie sprzątał kible? Tutaj ten problem rozwiązują automaty. Podoba mi się ten pomysł, że bez kastracji ducha się nie obejdzie. To tyle idę oglądać Wrestling na yutubie.


628

Wg niego inaczej się nie dało i już.
Pewnie się nie dało. Ale tylko jak weźmiemy pod uwagę określone imperatywy. Dobrze by było je nazwać. Ja tez Fiasko powinienem jeszcze raz przeczytać

629
DyLEMaty / Re: Religijna Rzeźba
« dnia: Listopad 01, 2010, 04:34:30 pm »
Względem monoteizmu Simon w Cywilizacji Chrześcijaństwa: http://soplandia.dlf.interia.pl/sk1.png

630
DyLEMaty / Re: Religijna Rzeźba
« dnia: Październik 27, 2010, 12:19:35 am »
Względem powstawania materii z niczego to pojawiały się takie pomysły uzgadniające rzeczywistość z modelami. A jeżeli przybywa jej w tempie 5 atomów wodoru/Układ Słoneczny/milion lat to jest to niewychwytywalne.

Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 46