Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - liv

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 347
46
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Czerwiec 18, 2020, 09:44:19 pm »
Cytuj
wyobraźmy sobie, że wykładając historię na uniwersytecie twierdził, iż Chrobry koronował się w 1054, Jagiellończyk pobił krzyżaków pod Grunwaldem w 1555 itd.
Rozumiem, że wymyśliłeś sobie te kardynalne błędy kompromitujące historyka, by podkreślić niekompetencję Ratajczaka?  :) Poza tym, gdyby to twierdził, a nawet napisał o tym w skrypcie, w tym swoim ukochanym Opolu - sądzisz że zainteresowało by to GW na szczeblu centralnym?
Rozumiem też, że trzymając sie zasady równych kryteriów domagałbyś się odebrania pracy, tytułów niejakiemu Grossowi, który nabredził znacznie więcej i znacznie perfidniej - tak? Czy uważasz,  w tą stronę bardziej można?
J. T Gross w najlepszym razie palaczem w kotłowni?
Ok. nie musi się rozpijać.
Maziek, gdyby naukowców, którzy popełniali błędy, powoływali się na złe, lub przestarzale źródła tak traktować - nie byłoby ich wcale. Pomijam rzecz, że gość relacjonował coś, co napisali inni.
Poza tym chyba mówimy o czymś innym - ja nie bronie Ratajczaka, ja krytykuję metodę niszczenia niewygodnych ludzi - a to była akurat pokazówka. Zmobilizowanie senatu uczelni, wymiaru sprawiedliwości w 48 godzin to cud nad cuda w tamtych, a i obecnych realiach.
On szukał innych prac, i znajdował - ale po kilku dniach telefon, że dzwonili panowie z gazety, doradzili...więc sami rozumcie - nieaktualne, chcieliśmy ale... pan szuka gdzie indziej...
Nocny stróż i palacz w kotłowni - na tyle pozwolono.
Ja sobie tego nie wymyśliłem - poczytaj jak  sprawę wspomina jeden z najbliższych współpracowników GW. To jest ten czas. Marginesem,sam się wielce wybiela w temacie paszkwilu który pełnił na zlecenie, będąc zaledwie świeżo upieczonym  magistrem  - fakt, potem przeprosił. Po latach.
Tu kluczowy fragment, jeśli chodzi o metodę
Napisałem kiedyś tekst o środowisku pampersów, ale nie został puszczony do druku jako nazbyt koncyliacyjny. Do napisania tego tekstu w wersji, która już została w "Gazecie" opublikowana, wyznaczono więc "cyngla" Michnika, czyli Pawła Smoleńskiego, który zawsze potrafił w lot odgadnąć, jaki tekst ma napisać, by podobał się szefowi. Drugim z tych "cyngli" jest Agnieszka Kublik, która dysponuje podobną zdolnością jak Smoleński. Paradoks sposobu redagowania "Gazety" przez Michnika polegał na tym, że ludzie atakujący nas uważali, że Michnik wydaje swoim "cynglom" określone polecenia. Nawet pan, gdy pisał swój artykuł "Zniewolony umysł III RP", napisał, że "Alfa otrzymał od redaktora polecenie napisania artykułu o Żydach mordowanych przez żołnierzy AK podczas Powstania Warszawskiego". Nikt mi nigdy nie wydał żadnego polecenia, bym napisał jakiś tekst.
A to motywacja
Nie można się dziwić, że ona ze swoim zapleczem kulturowym i genetycznym nie była specjalnie wrażliwa na to, że mordowano księży po 1981, czy że generał Fieldorf był ofiarą mordu sądowego, w którym brała udział sędzia Wolińska. Misją Łuczywo było ratowanie sędzi Wolińskiej i wszystkich, obojętnie jak zapisanych w historii Polaków żydowskiego pochodzenia przed jakimkolwiek nieszczęściem. Także przed naprawdę istniejącym tutaj antysemityzmem.
https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/139087,wojna-pokolen-przy-uzyciu-cyngli.html
Ten Pan - Michał Cichy był w samym jądrze redakcji.
I w tym sensie napisałem, że Polska się. Gość, który przy tym wszystkim twierdzi, że komór gazowych nie było nie powinien wykonywać pracy historyka, bo najwyraźniej ma problem z rozróżnieniem prawdy od fałszu.[/quote]
znów masz rację - a czy gość który twierdzi, ze nie było łagrów powinien pełnić funkcję wybitnego filozofa i światowego autorytetu?
Maziek, proszę Cię - znaj miarkę... przecież to nie chodzi o to, że Ratajczak był, kiepskim historykiem.
Wątek alkoholu pominę.

edid..
jednak nie pominę, gdyż znalazłem szczegóły, heh, z bieżącej chwili  8)
Cytuj
Skąd wiesz, że śledztwo nie było zbyt gorliwe?
] zmieniła, przynajmniej taką mam nadzieję.
Cytuj
. Gość, który przy tym wszystkim twierdzi, że komór gazowych nie było nie powinien wykonywać pracy historyka, bo najwyraźniej ma problem z rozróżnieniem prawdy od fałszu.
znów masz rację - a czy gość który twierdzi, ze nie było łagrów powinien pełnić funkcję wybitnego filozofa i światowego autorytetu?
Maziek, proszę Cię - znaj miarkę... przecież to nie chodzi o to, że Ratajczak był, kiepskim historykiem.
Wątek alkoholu pominę.

edid..
jednak nie pominę, gdyż znalazłem szczegóły, heh, z bieżącej chwili  8)
Cytuj
Skąd wiesz, że śledztwo nie było zbyt gorliwe?
https://ngopole.pl/2011/02/24/wyjasnianie-okolicznosci-smierci-dr-ratajczaka-przez-wymiar-sprawiedliwosci/


47
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Czerwiec 18, 2020, 12:23:14 am »
Cytuj
Ufff...tropem zawałowym - trafiłam;))
To słyszę:
A, dziękuję za przypomnienie, było, było... i Cortez też  :)... może w kocówce?
Bo mi ten numer zdał się skrzyżowaniem PF , co oczywiste, z T. Rexem, czyli Bolanem na wokalu...może trochę mniej histerycznym?

Cytuj
..męski głos śpiewający coś I'll be..cośtamcośtam - było coś tutaj ostatnio?
Nic się nie jarzy  :-\  Może jeszcze Uriach heep... to względem lipcowych poranków  :) i jeszcze coś w tym plumpkaniu na basie w okolicach 3:40. Ale co?
Na pewno, to właśnie szumi z nieba piękna duszna letnia ulewa, aż parno. Dawno takiej nie...

48
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 10:47:51 pm »
A moze trochę muzyki?  :D
To już ostatni secik z kluczem. Rewelacyjnie eklektyczny. Ja tu słyszę...no, dużo słyszę, ale przede wszystkim te, tych, no...  8)


49
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 08:55:18 pm »
Cytuj
No wiesz. po sprawie to każdy się wypiera, poza idealistami.
Z tego co czytałem, miał trudny charakter - właśnie chyba idealistyczny. I narwany. Dlatego też kadra jego uczelni tak szybko zadziałała, bo im tez wbijał szpilki. Mieli nawet, w szlachetnym odruchu - się odcinać uchwałą senatu od ęfanta.  Stare sprawdzone wzorce.
Cytuj
No OK, ale jest taki przepis, że tego robić nie wolno.
Dalej jest  - i co?
Obecne ten jego skrypt można przeczytać w necie, jest też normalna recka.
Nie mam stroju na takie, ale w opiniach widzę, dziś nic nadzwyczajnego - przez 10 lat temat chyba spowszedniał. Że żołnierze wyklęci? Że NSZ?... relacja poglądów rewizjonistów to tylko jeden z wielu elementów skryptu dla studentów wydanego własnym kosztem w nakładzie znikomym.
 Stad przypomniał się aprop...
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/116344/tematy-niebezpieczne
Cytuj
Ponadto - czy przestrzeganie prawa - to "eliminowanie ludzi".
Nie, ale jest ono wybitnie wybiórcze. Natomiast wilczy bilet na robotę - już tak.
Cytuj
Pijacy zwykle nie umierają od zatrucia alkoholem jak idioci próbujący wypić duszkiem flaszkę, tylko na skutek degeneracji organów poprzez długotrwałe nadużywanie.
Pewnie masz rację, ot zapił się doktor alkoholik.  ;)
Tylko każdy alkoholizm ma swoje przyczyny.
Cytuj
Nawiasem mówiąc ja bym się nie wypowiadał, czy można chybić w siebie jak człowiek chce się zastrzelić.
Też wypowiadam się słowami śledczych - on 3 razy strzelił sobie w brzuch i raz nie trafił. To oczywiste, że musiał być zdenerwowany. Czyli można.   :D
Nie sadzę by Ratajczakowi ktoś pomógł bezpośrednio. Ale pośrednio? Poprzez zgnojenie?
Nawet jeśli plótł androny? Nie znasz takich co plotą androny z wyższymi tytułami niż doktor? Ja nawet jednego takiego przerabiam właśnie. Ale do głowy mi nie przyszło, by gościa pozbawiać pracy i środków do życia.
ale nam bieżąca chwila wyszła ...  :)

50
To z rozpędu (bo albo mam dużo czasu, albo pędzę  ;D ). Temat filmowy. Trochę mamy tych miniatur z lat 60-tych, ale chyba było ich więcej. Robione w wytwórni filmów dla dzieci, a muzyczki podkładał taki znany grajek, co mi nie podchodził ze względu na niską wrażliwość mą ...już nie żyje, jak mu?.. jak mu?...
O, Penderecki!
Reżyser zaś tych dwóch (lub trzech, sprawa sporna), to Krzysztof Dębowski.
 Wiele o nim nie ma.
https://www.filmweb.pl/person/Krzysztof+D%C4%99bowski-95135
A konkretnie chodzi mi o te filmiki
https://www.filmweb.pl/film/Bezludna+planeta-1962-406041
Z komentarza pod artem pada sugestia, że jest to tylko robocza wersja "Pułapki" (którą mamy ujętą)
oraz to
http://www.iluzjon.fn.org.pl/filmy/info/1198/wycieczka-w-kosmos.html
Sądząc po tych kilku kadrach musi być fajniste  :)
Rok temu można było obejrzeć, ale w necie nie znalazłem
https://www.filmowa.net/content/4381.html?view=event
- Wycieczka w kosmos reż. Krzysztof Dębowski, Polska 1961, 11 min
na podstawie oryginalnego scenariusza

- Pułapka reż. Krzysztof Dębowski, Polska 1962, 9 min (tytuł roboczy filmu: Bezludna planeta)
na podstawie oryginalnego scenariusza

(fotki z tej Pułapki )
ten ostatni kadr bardzo bardzo coś mi przypomina, ale to niemożliwe  ;D

51
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 06:48:19 pm »
No więc to są sporne cytaty;
syjonizm pod wpływem Holokaustu, a raczej mitu Holokaustu, który sam zbudował, nabrał szczególnego okrucieństwa. Shoah dowiódł, twierdzą dziś jego prominentni przedstawiciele, że Żydzi muszą być bezwzględni”.
Sformułowanie „mit Holokaustu” nosi znamiona kłamstwa oświęcimskiego, zaś zgodnie z Ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu negowanie prawdy o zbrodniach nazistowskich (Zagłady narodu żydowskiego) jest przestępstwem (…) Powtórzył też swoją tezę o tym, że współcześnie
 „Żydzi pracują sobie na kolejny holokaust, a co najmniej na nową falę pogromów” .

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/06/10/rafal-ziemkiewicz-allegro-cenzura-cham-niezbuntowany-nigdy-wiecej/
Niech każdy sam ocenia, ja się wyłączam z promocji produktu.

52
Lemosfera / Odp: Felietony Lema
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 04:03:14 pm »
Cytuj
Przyszłam z miotełką;)
Dzięki, widać byłem przemęczony.
Choć i tak co mi zgrzyta - wziąłem testowo biologię w Japonii i widzę -  w takim liczniku na dole (to nie przeglądarka?) - 116. Z papieru czytam 114.
To już sam nie wiem...możemy mieć różne przeglądarki?

53
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 03:52:00 pm »
Cytuj
Ratajczak to o ile pamiętam wprost podważał istnienie obozów śmierci, komór gazowych oraz w ogóle planu masowej eksterminacji Żydów.
Z tego co wiem, to nie.
 Być może już po sprawie, ale się wyparł. Tylko co do liczby ofiar został uparty, że ta liczba mniejsza.
To nieistotnie, istotny jest "mechanizm" eliminowania ludzi czemuś niewygodnych przez te czy inne media. Skojarzył się z obecnym pisaniem Ziemkiewicza.
Wtedy to był automat, teraz widać już tak nie działa.
Cytuj
Skąd wiesz, że śledztwo nie było zbyt gorliwe?
Taka epoka była  :D zresztą, co można powiedzieć o zwłokach kiszących się przez dwa tygodnie w aucie na placu w środku lata? I tak, że stwierdzili zatrucie alkoholowe.  8)
Poz tym był to czas seryjnych samobójców - pamięta ktoś jeszcze? Popełniali się z reguły w piątek, a policja zabierała za badanie w poniedziałek. Tu jakaś lista, chyba mocno niepełna bo pamiętam dłuższe.  :D
https://wlocie.pl/wiadomosci/seryjny-samobojca-andrzej-lepper-lista/
Chociaż nikt nie przebił trzech kul Sekuły w brzuch (raz nie trafiając)
A od paru lat nic nic... dziwne.  ::)

54
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 03:08:00 pm »
Cytuj
Najciekawsze jest, że oni wszyscy nie kryją faktu, że nie czytali owej książki i nie wiedzą, co tam jest napisane. Podobnie jak prof. Obirek.
Oskarżono o treści antysemickie, są cytaty, czyli coś tam czytano. Konkretnie chodzi o użycie zwrotu "mit holokaustu". Może coś jeszcze?
Tym niemniej zdumionym jak świat się zmienia. Pan Z. na tym zarobi.
A minęło raptem 20 lat od czasu, gdy pewien historyk popełnił podobną broszurkę, zapomniał postawić cudzysłów tam gdzie trza i na jedno  tupnięcie redaktorów z GW od raz stracił pracę na uczelni, pracę w oświacie w ogóle.
Centralą walczącą z moją skromną osobą była od samego początku forpoczta „postępu” w Polsce – „Gazeta
Wyborcza”, która całą sprawę odpowiednio nagłośniła i w ciągu 24 godzin ze znanego w Opolu historyka stałem się banitą czy ściganym infamisem. W ciągu kilkunastu godzin zostałem zawieszony w prawach nauczyciela akademickiego, a potem, po neostalinowskim wewnętrznym śledztwie, wyrzucony z pracy na Uniwersytecie Opolskim – mówił Ratajczak.

Ostatecznie łaskawie pozwolono mu zostać nocnym stróżem, sąd go skazał za ten ewidentny brak cudzysłowu w skrypcie z paragrafu "kłamstwo oświęcimskie", ale litościwie nie ukarał.
Parę lat później Pan już nie żył, rozpił się z rozpaczy i zgnił we własnym samochodzie po 2-tygodniowym weń pobycie w roli zwłok, co dziwne, na publicznym parkingu.  Śledztwo nie było zbyt gorliwe.
Że też Ziemkiewicz się nie boi?

55
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 11:36:11 am »
Cytuj
Moja zona czeka na dentyste od kilku miesiecy, a ze robi to w akademii uniwersyteckiej, to moze jej sie przedluzyc znacznie bardziej  >:( >:(
To dopiero  pryszcz, moja córka traci pracę.
A na dentystę to jeszcze poczeka, bo póki co, wszyscy siedzą w Polsce. Może szybciej jak by tu przyleciała?  ;D
Oł -  przyjechała, bo nie latają.
Ale jaskółki ćwierkają, że tutejsi dentyści szykują się już szerokim kluczem do odlotu na plomb-łowiska w UK.
Aaa, wyjazdu...bo przecież jeszcze nie latają.
Cytuj
Swoja droga dziwne te dzieci teraz: Juz od dawna mi piszczy, ze chce wrocic do szkoly  ;D
Ja się nie dziwię. Siedzieć ze zgredkami, też przyjemność  ;)

57
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Czerwiec 16, 2020, 03:21:28 pm »
@Q
Cytuj
Teraz. Bo przecie jeszcze XIX wieku..
Budowanie tezy, że wiek XIX wałczył z onanizmem, na podstawie jednej czy dwóch książek napisanych  przez lekarzy jest zabiegiem ryzykownym. Jeszcze wtedy była jaka taka swoboda wypowiedzi i każdy mógł pisać co chciał  :) i wymyślać a nawet konstruować urządzenia. Oczywiście nikt tego nie pochwalał, głównie  ze względów religijnych, ale z otwarta walką to jednak przesada. Tematu po prostu, w sferze publicznej, nie było.
Dzisiaj zresztą, też znajdziesz dziwne książki....lub filmy, z których nowe mitologie jak ta o  orgazmoterapii kobiet w XIX wieku.
https://natemat.pl/4315,historia-histerii-z-wibratorem-w-tle
Niestety to najtrwalsze mity, jak ten, że w średniowieczu masowo palono kobiety jako czarownice. Tymczasem w tej oprawczej roli wystąpił, jeśli już,  renesans.
@ maziek
Cytuj
No własnie, na to chciałem zwrócić uwagę.
I to ciekawsze od samego zjawiska - znaczy przyczyny takiego "nadzainteresowania". Bo uważam podobnie - temat zastępczy, na zmianę lub równolegle z aborcją.
Co to może znaczyć?
 - że ludzie już mają taki dobrobyt, w którym jedynie problemiki, nie problemy, mogą różnicować?
Czy też, że machiny medialne narzucają tematykę rozmów a ludzie jak te papugi powtarzają - bo cóż i my robimy?
Czy też w stylu sowieckim - głodni i bosi,  ale Uraaa! -  na  chwalę wielikoj rodzimoj i swabody?
A zważywszy - że głosiciele tradycji bywają całkiem blisko krytykowanych mniejszości seksualnych (a właściwie ich publicznych zachowań, nie istoty) łącznie z tym oskarżanym o całe "złooo"  :) , zaś postępowcy i awangarda nowinek seksualnych w życiu codziennym to podtatusiałe, dzieciate banalnie hetero misie ... idzie ocipieć - co byłoby może niezłą puentą onej gadki.  8)

58
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Czerwiec 16, 2020, 01:29:02 pm »
Cytuj
Ta cała walka z LGBT przypomina mi trochę (w skali lemowskiej) starszą walkę z onanią:
Widzę istotną różnicę - onaniści robią swoje dyskretnie i w zaciszu  a nie publicznie na placach i ulicach tudzież w okolicach ogródków restauracyjnych w dodatku akurat wtedy, gdy jem krupnik.  :)
Może dlatego nikt z nimi nie walczy?
Oczywiście. Zresztą na pochyłe drzewo i Salomon nie nasika.
:D
Poniekąd w temacie. "Gdzie kucharek sześć tam koniom lżej".
Poza tym warto rozróżnić ideologię LGBT od domniemanego beneficjenta czyli lesbijek, gejów etc.
Zwalczanie komunizmu czy nawet socjalizmu (też ideologie) nie oznacza zwalczania robotników.
@Nex
Cytuj
To po prostu kolejny zastepczy proletariat dla skrajnej lewicy,
Powiadasz?
 Byłoby zabawnie, gdyż jak wiadomo - pojęcie "proletariat" wywodzi się od tych ubogich Rzymian, których jedynym bogactwem były posiadane dzieci (proles).  Także, zamiennik wychodzi na całkiem à rebours.  8)

59
Lemosfera / Odp: Felietony Lema
« dnia: Czerwiec 16, 2020, 12:19:06 pm »
O, to dobre jest  :) . Widać też, że niektóre środowiska mają za dużo czasu hihi :) .
W ogóle, to wedle moich obserwacji wszyscy mają circa tyle samo czasu (pomijając pechowców). A w szczególe - wychodzę z założenia, że kto dobrze pracuje, ten krótko pracuje.  ;)

60
Lemosfera / Odp: Felietony Lema
« dnia: Czerwiec 15, 2020, 11:58:18 pm »
Starocie.
Jak się okazuje można poczytać felietony (?) Lema publikowane w "Życiu nauki" współtworzonym przez mentora Choynowskiego. Głównie lata 46-48.
Ja namierzyłem patronowe;
1. "Z badań nad psychologią uczonych" - XI-XII 47.

2. "Dlaczego pracuje się naukowo" (27-28/48;  str.186 przeglądarki); poniekąd komentarz, ciąg dalszy "Z badań..." - sygnowany stl.

3. "Katalog zbiorowy książek rosyjskich" (31,32/48; str. 116 przeglądarki)

4. "Biologia w powojennej Japonii" ; następny za "Katalogiem..." oba sygnowane stl.

Poza tym w tym ostatnim numerze jest ciekawy artykuł o nauce radzieckiej, relacjonujący amerykańskich marksistów i pod tą osłoną bijący w Łysenkę etc. (str ~37).
Niektórzy, niesłusznie, przypisują ten tekst Lemowi.

Może jest coś więcej, bo przyznam, oczy zmęczone były 8)
Tutaj
https://cbj.jhi.pl/collections/951585

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 347