Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Marek Kwiatkowski

Strony: [1] 2
1
Lemosfera / Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« dnia: Wrzesień 17, 2020, 03:35:18 pm »
Jako wielki fan tej powieści i ilustrator muzyczny tego dzieła jestem bardzo zaciekawiony efektem końcowym :) Oby tego "nie zepsuli" :)

3
Witam serdecznie!

Do zbioru "słuchowisk" związanych z Lemem dodałbym słuchowisko polskiego radia pt. "Przyjaciel". Co prawda, krótkie ale fajnie oddające klimat tego opowiadania.
Link do słuchowiska a raczej jego zapowiedzi jest tutaj:
https://www.polskieradio.pl/17/219/Artykul/613445,Przyjaciel-Stanislawa-Lema-w-Jedynce

Pozdrawiam!
 

4
Na razie od muzyki muszę odpocząć, ochłonąć. No i powiedzmy sobie szczerze nie mam aż tyle czasu, żeby zaraz siadać do następnej. Nad tą pracowałem rok. CO do innego "udzielania się" ja naprawdę jestem zarobionym człowiekiem. Czasami się zastanawiam jak znajduję czas na pasje, pracując w trzech firmach, prowadząc swoje radio i jeszcze próbując być mężem, ojcem i być w domu ciałem i duchem a nie tylko ciałem ;) ...ale fakt naprawię się, będę czytać, odpowiadać. 

5
No i super! Otworzyliście się i o to mi chodziło! :) Dziękuję bardzo za to, no to może ja też po kolei...

Wiadomo, że każdy zwłaszcza w el-muzyce usłyszy to co kiedyś tam już usłyszał, słyszy pewne wzorce, słyszy podobne melodie, podobne sekwencje, ba! nawet tę samą sekwencję... Wszystko się zgadza. Ale ja tylko bardzo mocno zbliżyłem się do Vangelisa i Jarre'a w tylko jednym utworze, nr 8. Poza tym, to już ewidentnie styl grania i kompozycji Marka Kwiatkowskiego. Duuuużo pianina owszem, trochę swingu czasem, jazzowych inspiracji, podjazdów również owszem.

No i wreszcie! Ten Lem! Jest? Nie ma? No właśnie. Tutaj w przypadku trzeciego już podejścia do dzieł Lema potraktowałem sprawę bardziej muzycznie, ilustracyjnie i dookoła w porównaniu np. do "Koniugatora Hardena", czyli poprzedniej płyty. Na "Koniugatorze..." nawiązałem konkretnie aż do bólu, to nawet fragmentami było słuchowisko, rzetelne odtworzenie danej sceny, (ilość uderzeń dzwonów na katedrze, itd), bo po prostu uwielbiam "Przyjaciela" mógłbym go czytać non stop. Podobnie było z płytą "Sygnał z Kondora" i inspiracją "Niezwyciężonym", tak naprawdę "słychać Lema" a tutaj macie rację - mniej, po prostu zmieniłem podejście na bardziej muzyczne a nie jak poprzednio "radiowo-słuchowiskowe". Tego widocznie było mi trzeba.

Tym którzy już słuchali bardzo się podoba. No i najważniejsze, naprawdę ta muzyka ma "nie przeszkadzać" grać karty, sączyć piwo, czy robić zupełnie coś innego. Może nie nagrywałem tego do końca jako "muzyki tła" ale w pewnym sensie oczywiście ma prawo mieć takie zastosowanie... więc proszę, nie bójcie się pisać, wyrażać swoich opinii... to zawsze jest dla mnie cenne. Fakt idealne warunki to wieczór, delikatne światło i słuchawki, kubek ciepłej herbaty...

Ale wiecie co? Cieszę się, bo dużo osób po wysłuchaniu tej płyty i poprzednich "lemowskich" mówi do mnie: "Muszę koniecznie sięgnąć po Lema"... To cieszy, a cel uświęca środki :)
Spokojnego piątkowego wieczoru :)

6
Gdyby jednak ktoś zechciał podzielić się ze mną jakąkolwiek refleksją było by mi bardzo miło...

Pozdrawiam :)

7
Dziękuję za obecność, tym którzy byli :)

Audycja z premierą do posłuchania tutaj:  https://www.mixcloud.com/el-stacja/markowe-granie-nr-500-1273/

Płyta dostępna tutaj: https://marekkwiatkowski.bandcamp.com/album/wojna-na-ksi-ycu

Pozdrawiam :)

8
Słów dużo - muzyki mało czyli 14 sprawdzimy co piszczy w - na razie - pustej okładce;)

Oj tu się nie zgodzę ;) Muzyka jest i to całe 57 minut (i 16 sekund) i oczywiście zapraszam na pra-premierowe wysłuchanie 14 maja ;) Zachęcam też do aktywnego udziału w audycji na naszym kanale IRCowym, bo taki radio posiada i jest wykorzystywany właśnie podczas audycji.

Pozdrawiam ;)


9
Nagranie z dzisiaj. Tworze takie VideoNewsy co jakiś czas. Dzisiaj akurat opowiedziałem trochę o płycie (o tym forum również) :)

https://youtu.be/GTmJ243bRy0

10
.....ciekawe dlaczego nie przyszło mi powiadomienie o nowych odpowiedziach w tym temacie... hmmmm
Wczoraj była jakaś awaria bazy danych.
Forum miało problem z wyświetlaniem ostatnich wiadomości, a strona główna też była w rozsypce pamięciowej - być może dlatego:)
Teraz chyba już wszystko działa.

Rozumiem, dziękuję za info :) ale pewnie też to była kara, że za mało tutaj się udzielam! ;)

11
Widzę, że nie bez przyczyny wspomniałam o Tobie:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=546.msg81207#msg81207
W związku z tym konkursem:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1460.msg81201#msg81201

Może Cię namówimy na udział?
Gratulacje - jak tylko czasoprzestrzeń się zgra - posłucham:)

Dziękuję, ja niestety ostatnimi miesiącami byłem tak pochłonięty pracą nad płytą i nie tylko, że na nic innego już nie znajdywałem czasu, przepraszam...

Też gratki z okazji lempłyty, i zamierzam się podłączyć w tym dniu.
To Pana stacja? Rozgłośnia? Czy jak nazwać..?
Patrzę, już 10 latek. Brawo.
A jeszcze jakby egzemplarz, dwa  płyty z autografem na nagrody w potencjalnym konkursie - czasem się nam takie zdarzają , byłoby super. Przepraszam, że się tak przymawiam, ale zrobili mnie chyba intendentem  ;D Lub sam się zrobiłem...nie wiem, no mniejsza.  Oczywiście ten komunikat można bezproblemowo pominąć.

Tak, tak to moje radio internetowe istniejące od marca 2007 roku, i oczywiście zapraszam do współpracy. Parę egzemplarzy oczywiście przeznaczymy na konkurs nie ma problemu ;) Jestem jak najbardziej za!

.....ciekawe dlaczego nie przyszło mi powiadomienie o nowych odpowiedziach w tym temacie... hmmmm


12
Dobry wieczór!

Witam bardzo ciepło, dawno mnie tutaj nie było :)
Mogę już napisać, poinformować Was, że wszystko zostało przygotowane i czeka na uroczyste otwarcie i prezentację 14 maja o godzinie 22:00 w radiu EL-Stacja [https://el-stacja.pl ]podczas najstarszej audycji w tej stacji - Markowe Granie - w odcinku nr 500. Cieszę się, że kolejny etap w moim muzycznym życiu za mną, że utwory, które stworzyłem znowu zainspirowany powieścią Stanisława Lema zamknęły się w klimatycznej klamrze, które nawet mogą się podobać.

Na podziękowania przyjdzie czas podczas pra-premiery, ale pozwolę sobie już dzisiaj ponownie podziękować osobom, które bardzo mi pomogły podczas procesu tworzenia i również dały kawałek siebie, włożyły kawał serca i dobrej roboty - a są to Wiktoria Zwolanowska, Maciej Krystkowiak, Maciej Braciszewski, Beata Pardela, Dariusz Strzelczyk, Rafał Śmiłowski, Sylwia Gładych, Andrey Klimkovsky, Sebastian Dusza... i jeszcze na pewno wielu wielu, których nie wymieniłem a przyczynili się do tego.

Wiecie, że motorem powstania tego albumu "Wojna na Ksieżycu" było pisanie właśnie tutaj na forum? To właśnie tutaj zasugerowano mi po sukcesie "Koniugatora Hardena" i wcześniej "Sygnału z Kondora", by zainspirować się powieścią "Pokój na Ziemi", co też nastąpiło. Prace trwały długo, ograniczone jak zwykle brakiem czasu na tyle by się tym zająć, trochę również brakiem weny i totalną 'pustynią twórczą', ale w końcu się udało ;)

Nie mogę się doczekać już tego 14 maja, kiedy spotkamy się na pra-premierze tego albumu, a następnego dnia ukaże się on w NEANE Records, na Bandcamp [https://marekkwiatkowski.bandcamp.com], Spotify, Tidal, YouTube Music, Empiku, Amazon Music i wielu wielu innych platformach streamingowych. Oczywiście szykujemy, wraz z W3M.pl, 50 sztuk wersji fizycznej płyty w postaci CD-R w limitowanej wersji, które również będą dostępne...

Jako ilustracja do postu zdjęcia okładki i wkładki nowego albumu...Dziękuję Wam jeszcze raz i mam nadzieję do usłyszenia na premierze! :)

Marek
[/i]

13
Tak, to było w formie przysługi, podziękowania dla mnie :)

14
Tak, to ona. Wiktoria jest tegoroczną absolwentką technikum, ja również Ją uczyłem. Oprócz malowania potrafi również recytować poezję.  :-)

15
Miałem się chwalić pracami nad albumem więc się chwalę :)
Autorem grafiki do albumu „Wojna na Księżycu” jest Wiktoria Zwolanowska, która przechwyciła tutaj wiele symboli. Tytułowy „Pokój na Ziemi” jest tutaj pokazany jako kwiaty (spokój, harmonię, ład i porządek). Z kolei wyżej na księżycu już tytułową wojnę naprawdę widać! Dziękuję bardzo Wiktorii za pracę włożoną w tę okładkę i teraz tylko przyszedł czas powrócić do pracy nad albumem i stworzyć muzykę na miarę tej powieści. Pokazać muzycznie w „Wojnie na Księżycu” to, co Stanisław Lem pokazał w „Pokoju na Ziemi”.


Strony: [1] 2