Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - poligon

Strony: [1] 2
1
Hyde Park / Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« dnia: Wrzesień 06, 2012, 11:30:35 am »
Przyczyne gwizdania juz znamy. Niestety ostatnio i tak gwizdali, czy sie ich zaprasza czy nie, wiec na jedno wychodzi. I tak pozostaje to chamstwem, bo na cmentarzach się nie gwizdze, ani na uroczystościach uswietniających pamieć poległych. Mogli ich obrzucać zbukami jak wychodzili z uroczystości albo wtedy wygwizdać i miesciloby sie to w normach protestu politycznego. Wszak Berluskoni wyłapał cios katedrą, a Bush robił uniki przed butami, nawet u nas SLD-owski minister edukacji zostal obrzucony jajami i miało to inny charakter niz gwizdanie i buczenie przy grobie. Ja rozumiem że postawa PO może się wielu nie podobać, ale jest odpowiedni czas i miejsce na wyrażenie niezadowolenie.

2
Hyde Park / Re: Eugenika
« dnia: Wrzesień 06, 2012, 11:20:09 am »
  Wtrące tylko trzy grosze do definicji "kiedy powstaje czlowiek". Różnej masci demagodzy zazwyczaj z lewej strony staraja sie ustalic tę granice, powolujac sie na medycyne i naukę (sic), ale ta juz dawno ustaliła że jest to moment połączenia sie komórek rozrodczych. Przyjmijmy zatem, że jak chca nasi demagodzy jest to np 7 tygodni. Pytaniem jest co takiego nie zaszło np minute przed tymi 7 tygodniami że nie mamy do czynienia z czlowiekiem, i tak cofajac sie minuta po minucie możemu udowodnic bzdurnośc tezy, że mamy do czynienia z człowiekiem od np 7 tygodnia życia.

   Za to idać w druga strone z logiką demagogów docieramy do makabry, bo ustalamy i przemieszczamy w czasie kolejne granice człowieczeństwa, np samodzielne życie poza łonem matki, myślenie, świadomość. Fajnie opisał to Dick w swoim opowiadaniu. Otóż czlowiekiem stwało się kiedy opanowało sie algebre, do tego czasu rodzić mógł oddać dziecko do osrodka aborcyjnego. I tym akcentem koncze skromny wywód.

 

3
Hyde Park / Re: Eugenika
« dnia: Wrzesień 03, 2012, 04:31:58 pm »
Odnośnie eugeniki jest tylko jedno pytanie, czy człowiek jest juz gotowy by pokierować wlasna ewolucja, czy zabawa w Boga może wyjść mu bokiem. W przypadku czlowieka stricte darwinowska ewolucja przestała działać od kiedy zeszlismy z drzewa, a ostatnie jej elementy właśnie posyłaja do śmietnika nowoczesne leki i medycyna. W doborze naturalnym zamiast męskich typów zaczynaja dominować zniewieściali mężczyźni, lansowani przez mode. Wszystko staje na głowie a dobór naturalny w przypadku człowieka jest doborem kulturalnym a obecnie raczej medialnym.

Gdzie w tym wszystkim jest eugenika? To narzędzie do projektowania przyszłości, wiemy jak nieładnie bawił się nim Hitler, wiemy też że jest wątpliwe moralnie. Jednak czy w przypadku wyeliminowania doboru naturalnego nie pozstanie jedyna drogą? 

4
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Wrzesień 03, 2012, 04:14:35 pm »
    Zobaczcie jak wielu potępia czyn Bejvijka, ale przyznaja mu czesciowo racje, że zwrócil uwagę na pewien problem, którym są muzułmańscy imigranci. Ich brak asymilacji, wrogie nastawienie do kultury europejskiej, życie we własnych gettach. A z drugiej strony mamy banalną prawde, że puki micha pełna to nikt nie zwraca uwagi, kto przy niej siedzi, ale wystarczy drobny kryzys a zaczyna się polowanie na czarownice. Na pierwszy ogień idą imigranci jako obcy element mniejszościowy. Im bardziej niedostosowany tym bardziej rzuca sie w oczy i jest krytykowany.

   Dowodzi to kryzysu smiesznej ideologi multi-kulti lansowanej w Europie. Poległa na obu frontach, zarówno imigranci się nie dostosowali do europejskich praw (obrzezanie dziewczynek, morderstwa honorowe, czy prawa kobiet, to wszystko dzieje się  np w Anglii), jak i Europejczycy nie chcą obcego elementu. Na razie takie nastroje są mniejszościowe, ale wystarczy pogłębienie kryzysu i bedziemy świadkami kolejnych nocy kryształowych.

   Kolejna sprawa to logika Brejvika. Wielu zastanawia się dlaczego nie strzelał do muzułmanów. Jak twierdził postanowił zlikwidować zródło choroby a nie jej objawy. Postapił bardzo "rozsądnie", jeżeli mozna tak powiedzieć. Czy dlatego sąd uznał go za poczytalnego bo jego działania były metodyczne? No cóż można go nazwać fanatykiem, ale nie wariatem.

    I w całym tym bałaganie jedno jest śmieszne. Pewne zwyrodnienie. W Rosji wariatki z Pyssy Riot dostaną dwa lata łagru zamiast grzywny i prac spolecznych, a w Norwegii Brejvik 21 lat w luksusowych warunkach za masowy mord.
   

5
Hyde Park / Re: Holokaust
« dnia: Czerwiec 14, 2012, 02:14:17 pm »
Fakt alianci bombardowali fabryki obok obozów zagłady. Tam jednak chroniono niewolniczą siłę roboczą i można było sobie pozwolić na nalot dywanowy. W obozach koncentracyjnych, ludzie mieli raczej marne szanse na schowanie się. Czy zniszczenie ramp coś by dało? Wątpie. Na Ukrainie (po 1941 roku)wymordowano milion Żydów tradycyjnymi metodami, czyli rów  i kula w głowę. Niemcy po prostu zmieniliby metody. Z punktu prowadzenia wojny, a nawet samej zagłady żydów nic by to nie zmieniło. 

Druga sprwa; powstały typowe obozy zagłady jak Bełżec, Sobibór. Były one okryte tajemnicą, nie było baraków w takiej liczbie jak w Oświecimu, wyglądały niepozornie. Nawet okoliczna ludność niewiele o nich wiedziała, a dokonywała się tam masowa zagłada, na wieksza skale niż w obozach koncentracyjnych.

Co do kwesti milczenia aliantów. Czy wydanie oswiadczenia coś by zmienilo? Oburzenie zwróciłoby komuś życie?
Czy teraz wiemy co się dzieje w obozach w Korei Pn, np w Yodok? Wiemy z relacji uciekinierów, co zmieni wyrażenie oburzenia w tej kwesti przez "Zachód". Nic!

Z tego co wiem Alianci poruszali kwestie obozów, wiec nie wiem dokładnie o jakie milczenie chodzi.

6
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Czerwiec 10, 2012, 04:15:57 pm »
Niestety im bardziej na wschód tym bardziej dziko!

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/skandaliczne-zachowanie-kibicow-rosjanie-zabrali-g,1,5156150,wiadomosc.html

Szkoda bo bardzo szanuję Rosjan, a tu kawałek dziczy wystawia opinię. Sama idea przemarszu po Warszawie była prowokacją. Kurcze znam innych Rosjan a tu taka dzicz przyjechała, zupełnie jak z Polakami, buraczana mniejszość wystawia opinie.

7
Hyde Park / Re: O muzyce
« dnia: Czerwiec 09, 2012, 01:58:05 pm »
A skoro rosysjkie klimaty to proszę bardzo. Ruskie ragga

Spięty Ja soldat


Nie tylko Amerykanie tworzyli sztukę o beznadziejnej wojnie. Rosjanie w Afganistanie mieli to samo. Tyle, że ich ograniczała cenzura, a mimo wszystko udało im się stworzyć taką piosenkę żołnierską.


8
Hyde Park / Re: Holokaust
« dnia: Czerwiec 08, 2012, 03:17:27 pm »
Wielu zarzuca aliantom, że nie bombardowali ramp rozładowczych w obozach zagłady. Pytanie czy było to wykonalne? By nie ucierpieli więźniowe potrzebne jest precyzyjne bombardowanie. Pochłania ono wiecej środków niż klasyczny nalot dywanowy i potrzebne do niego są samoloty szturmowe np brytyjski Mosquito.  Tu przeszkoda jest zasięg, samolot szturmowy raczej nie doleci do celu, ma za mało paliwa. Jak wiemy wiekszość obozów zaglady znajdowała się w Polsce i na południu Niemiec.

Samoloty bombowe też dokonywały precyzyjnych nalotów, osławione "Dum Busters" czyli zniszczenie holenderskich tam i zalanie zagłębia Ruhry. Jednak dystans był mniejszy, a samoloty i tak nie uniknęły wykrycia i ciężkich strat.

Jedyną alternatywą pozostałby konwencjonalny atak z dużej wysokości, a to wiązałoby sią ze stratami wsród więźniów. Często bowiem obozy zagłady towarzyszyły obozom koncentracyjnym.

Tak mniej więcej wygląda to ze strony technicznej.

Holokaust, natomiast chciała powstrzymać AK, zatrzymując pociągi z więźniami i wysadzajac tory.

Mówienie więc o "moralnej odpowiedzialności Aliantów" jest trochę emocjonalnym zagraniem. Należy też się liczyć z realiami wojny. Czy np. oddelegowanie samolotów do takich misji (czas niezbedny na szkolenie, zdobycie planów), nie spowoduje zastoju na froncie, albo pozwoli III Rzeszy na zwiększenie produkcji przemysłowej.

9
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Czerwiec 08, 2012, 02:42:55 pm »
Skoro o typowaniu mowa 1:0 dla Grecji. Polska od 1974 roku nie srzeliła w piewszym dniu rozgrywek gola. Wiec albo remis 0:0, albo wygrana Grecji.

edit maziek: @poligon, jeszcze z większym sensem nic tu nie napisałeś a już rozrabiasz. Zastanów się, czy to na pewno jest forum dla Ciebie? Oprócz tego, że robisz orty i nie możesz się wysłowić, nie potrafisz także cytować. Zamierzasz prać tu jakieś brudy to masz od tego priva, jak już musisz. Ciachnąłem to i mam nadzieję, że więcej nie będę musiał.

10
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Czerwiec 06, 2012, 09:07:09 pm »
Nie ma problemu  :D. Prosiłbym jednak mimo ortów by pisać na temat bo niczemu dobremu to nie służy. Pamiętajmy wszakże, że wypominanie ortów w dyskusji jest łamaniem netykiety. Pozdrawiam.

11
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Czerwiec 06, 2012, 08:51:06 pm »
Niech zgadnę - na maturze z języka polskiego rozwiązywałeś test?

Dokładnie! Miałem odpowiedzi A)tak. B)nie. C)spytam mamy. D) uderz młotkiem jak nie wiesz.
To ostatnie działało zawsze i tak robię do tej pory. Czasem siekierka jak szwagier zaostrzy. 
rurznie bywa. To ostatnie dla ciebie, tak by się dowartościować.

12
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Czerwiec 06, 2012, 06:13:04 pm »
Na Euro 2012 rosyjscy kibice bedą paradować z sierpami i młotami na koszulkach. Wyobrażacie sobie sytuacja jakby niemieccy kibice paradowali ze sfastykami. Skąd bierze się taka pobłażliwość dla komunistycznych symboli? Przecierz mają tyle samo krwi na rękach. Podobnie jest z wizerunkiem "Che". To osoba, która mordowała niewinnych ludzi, a jest prawie wynoszona na ołtarze pop kultury, tej kultury, którą "Che" gardził i uważał za dekadencką.  Czy mamy jakąś niespełnioną tesknąte za hasłami leżącymi u podstaw zbrodniczych komunistycznych systemow, czyli równść wszystkich ludzi i patrzymy na to przez palce? Zapraszam do dyskusji.

13
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Czerwiec 06, 2012, 04:24:37 pm »
To jedne z moich najbardziej ulubionych stron. Pełne teorii spiskowych, paranoji. Polecam też  Nowy ekran i blogera Kefir2010, wtedy dowiesz się, że za katastrofą smoleńską stoi USA. TaK, TAK NIE INACZEJ! A samolot strącili przy użyciu HAARP. Inne ciekawe rzeczy jak NWO czy chemtrails i spisek iluminatów pominę.

14
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 04:00:28 pm »
Katastrofa smoleńska jest po prostu wykorzystywana politycznie. Podobnie robi lewica w postaci trumnianej polityki odnośnie Blidy co pomyliła suszarke z pistoletem. Trzeba się do tego przyzwyczaić by nie zwariować.

Co się zreszta dziwić nam Polakom, skoro cześć amerykanów uwierzyla ze 9/11 to "inside job". Świat lubi spiski, a ludziom najłatwiej takie rzeczy wytłumaczyć spiskiem, a nie całym ciagiem przyczyn i skutków.

15
Hyde Park / Odp: Polityka smoleńska
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 03:50:25 pm »
Badania opini publicznej nie są tu żadnym argumentem. Gdyby przeprowadzić badania to wyszłoby, że ileś tam procent uważa, że istnieja krasnoludki. A jakby rozpętało się histerie krasnoludkową, to z pewnoscia ta liczba by rosła.

Ale stosując twoja logikę procentowa, kto zyskał na zamachu? Rosja? Raczej nie. Najbardziej zyskal PiS bo skoczyła mu popularność.  Jarek skoczył z 18% do 34% dzieki czemu mógł konkurować z Bronkiem. Wniosek PiS przeprowadził zamach. Dziekuje za uwagę.

Strony: [1] 2