Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Terminus

Strony: [1] 2 3 ... 49
1
Forum po polsku / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Maj 09, 2018, 12:18:53 pm »
Calvados!. Jeszcze nie piłem, ale również nabrałem smaka na... przy lekturze, a że lubię słodkie, to kto wie, czy nie zostałbym koneserem calvadosu.
Hmm tu jaśnie Państwu nie chcę wchodzić w dyskusję o tensorze energii-pendu (jeszcze), ale na temat calvy mogę conieco. Otóż mieszkając w Normandii jestem nieco zobowiązany . Zatem, calvados na pewno nie jest słodki. Tj. może posmak. Ma to cholerstwo więcej prądu niż wódka, zatem zanim poczujesz słodycz, obudzisz się pod mostem nad Eure lub Sekwaną (tam zresztą może się przydać język polski...).

2
Forum po polsku / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 12:07:07 pm »
Wszystko się trochę rozjeżdża. Komu wierzyć?

To mi przypomina moją rozmowę, sprzed kilku lat, na jednej z uczelni.
Pewien magistrant mówi do mię:
-Ale nie masz racji, bo ta metoda działa tak a tak.
Ja na to:
-Ale ja temu nie przeczę, mówię jednakoż iż działa siak a siak
(Chłopak z miną kapłana sięgającego po Torę, wyszarpuję wikipedię)
-No to ja Ci pokażę, że tu w tym wzorze, jest tak a tak. Widzisz?
-A możesz otworzyć historię tego artykułu na wiki?
(Otwiera, widzi moje nazwisko)
-A wiesz to może ja się wczytam w ten artykuł, to by się mogło zgadzać z tym co mówisz.

No i tak tu szisko dookoła:)... Zdaję sobie sprawę, iż olka o czym innym, ale nie mogłem się pofszcimać.
pozdrówka

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 17, 2018, 11:57:50 am »
Pan Remuszko swój podziw dla Putina ukształtował - świadomie lub nie, z naciskiem na opcję drugą - będąc klientem SputnikNews i innych temu podobnych narzędzi sterowanych z Krelmla. Technika siania wątpliwości w działania i sens polityki Zachodu jest stosowana przez Rosjan od grubo ponad wieku, i jak widać, ciągle działa. Gdy w 1921 wojska Tuchaczewskiego planowały herbatkę na Krakowskim Przedmieściu,  podobni p. Remuszce cieszyli się, że oto Lenin, mąż stanu, zaprowadzi wreszcie porządek w tym chaotycznym, polskim quasi-kraju.

Nic nowego, zajrzałem tu gdy Rosja przejmowała Krym, i już wtedy R. ich bronił, pełna stagnacja. Włazicie tu i karmicie trolla.

Może przejrzę inne tematy jeszcze [zieew].

Zakończę gratulując znowu tzokowi, mam duży szacunek dla informatyków, "nawet" stosowanych (właściwie to chyba najbardziej do stosowanych, hehe). A propo pytań o habilitację nie, pracuję poza Polską, tu akurat nie ma takich zwyczajów. Nawet zresztą być może w Polsce zniosą.

4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 13, 2018, 12:15:04 pm »
Ja jestem doktorem od 2011 i skoro jest Pan w tak dobrych stosunkach ze tzokiem, proszę mu przekazać że teraz to dopiero początek...

5
Forum po polsku / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Sierpień 16, 2017, 05:52:32 pm »
Jakoś nie jestem wielkim fanem promów, trochę to było bez sensu, choć fajnie sie oglądało. Szkoda tylko że Buran nigdy nie dał czadu.

6
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Sierpień 16, 2017, 05:44:58 pm »
Miało być fajne zdjęcie, ale ktoś wpłynął Ci łódkę.

7
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Sierpień 15, 2017, 06:29:27 pm »
Literaci mają tę cudną swobodę stawiania niefalsyfikowalnych hipotez, z czego Orliński uroczo skorzystał -- jeśli oprzeć się na tym, co tu piszecie -- co najmniej kilka razy. Ale ogólnie jestem pozytywnie nastawiony, może może.

8
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 15, 2017, 06:24:59 pm »
Jak Pan założy startup to mogę chętnie "dać piątaka", ale póki co pozwolę sobie na odrobinkę sceptycyzmu.  Poza tym nigdy nie miałem nic wspólnego z Wielką Brytanią no może poza tym, że siostra babci miała kilka domów w Nottingham, ale Nothing z tego zostało...

9
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Sierpień 14, 2017, 07:43:56 pm »
Ciekawy pomysł, będzie Pan musial zacząć od utworzenia fundacji swojego imienia na ten cel, potem pójdzie łatwo.

10
Forum po polsku / Odp: Lem w/g Orlińskiego czyli pijerwsza bijografia ;)
« dnia: Sierpień 14, 2017, 07:32:59 pm »
Jakoś się kurde nie umiem przełamać. Orliński do takiego stopnia kojarzy mi się z pretensjonalnymi felietonami (troglodyty z makintoszem któremu wydaje się, że zna się na komputerach) że nie umiem uwierzyć że stworzył coś na poważnie. Ale w sumie mię tu trochę zachęciliście, więc moze się przemogę...

11
Hyde Park / Odp: Pożegnania
« dnia: Listopad 21, 2016, 10:59:03 pm »
Nie mieli takich pokus jak trzaskanie postów na forum:)

12
Forum po polsku / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Marzec 25, 2016, 05:14:22 pm »
Mój obecny (choć niedługo zmieniam) lab to jednostka francuskiego CNRS (taki odpowiednik PAN-u) w mieście Rouen. Coprawda, niedługo si przenoszę, no ale fakty faktami.
Jeśli chodzi o wkład, to koledzy tutaj pracują w zespole specjalizującym sie w badaniu plazmy, i instrument który tam poleciał ma mierzyć śladowe ilości związków (głównie organicznych) w składzie atmosfery w trakcie przejścia przezeń. Czyli, jak to się śmiałem z nimi, 10 lat pracy, a potem 10 minut pomiarów (to i tak dużo, jak odpowiedzieli). No i tak to się kręci...
Ale dodam że przeciwko pracy w CBK PAN też bym nic nie miał:) po prostu jest jak jest narazie.

13
Forum po polsku / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Marzec 20, 2016, 11:49:15 pm »
Kilka dni temu na ruskim protonie poleciała sonda ExoMars. Przejałem się, bo pracuje obecnie w laboratorium które wyprodukowało jedno z głównych urządzeń tej sondy. Więc, przynajmniej w ten sposób, mogę dołożyć cegiełkę do Eksploracji...
Było trochę stresu, wszak Protony mają reputację, ale posz-la...

14
Forum po polsku / Re: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Lipiec 30, 2015, 06:57:48 pm »
Nie robiłem tego osobiście, ale wyobrazić sobie mogę model formowania się dysku protoplanetarnego, który dostarczy dane nt. tego w jakiej odległości od gwiazdy powstaną planety, oraz jakich będą rozmiarów.  Żurnal 'Icarus" (wyd. Elsevier) publikuje takich setki. Np modele:
- hybrydowy model koagulacyjny dla N-ciał (Bromley, Keyton, 2006)
- prace Makino (1992,1993) opisujące N-ciałowe symulacje interakcji grawitacyjnych między planetozymalami i protoplanetami, oraz rozkłady ich prędkości;
-Kral i in. model LIDT-DD, kompletny model dysku akrecyjnego uzględniający ciśnienie promieniowania oraz ewolucję z uwzgl. kolizji i dynamiki.

Mółgym tak długo (wypisy pochodzą z bibliografii w pracy (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0019103515003358).

Zatem, mająca takie modele, puszczasz  to dla jakiegoś miliarda pierwszych lepszych gwiazd w naszej galaktyce, wyjdzie Ci circa 2500 (strzelam) planet wielkości Ziemii w obszarze bio-zamieszkiwalnym. To właśnie mam na myśli mówiąc o statystyce, nazywajmy ją statystyką domysłów jeśli chcesz.

Kepler obserwuje promil sfery niebieskiej, wypatrzył tam planetę bez trudu. Pewnikiem w promieniu kilku tysięcy lś jest takich z milion. To miałem na myśli.

Kwestia czy robi na kimkolwiek wrażenie fakt że taką planetę zaobserwowano czy nie, to już ocenianie i opinie, czyli strata czasu.

15
Forum po polsku / Re: pytanie w sprawie pomocy konkursowej
« dnia: Lipiec 28, 2015, 01:19:10 am »
Też tak myślę. Liczba aktywnych to jest piszących osób spadła w okolicę palców jednej ręki.
O to wydaje mi się, że właśnie wydałeś wyrok na forum:)

Strony: [1] 2 3 ... 49