Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lieber Augustin

Strony: [1] 2 3 ... 55
1
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 31, 2020, 10:26:12 pm »
A gdyby tak zrobić Tobie, Q, i dzieciakom, o których pisała olka, testy immunologiczne, wykrywające przeciwciała IgG i IgM przeciw koroniaka?
https://www.medexpress.pl/szybkie-testy-na-koronawirusa-dostepne-w-polsce-czy-mz-skorzysta-z-oferty/76712
To mogłoby przecież rzucić nowe światło na cały przebieg epidemii w Polsce?
Ale, jak sądzę, możliwość przeprowadzenia takich testów należy raczej do zakresu SF... ::)

2
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 31, 2020, 09:15:15 pm »
Co do wiadomych leków i tego, pacjentom w jakim stanie powinny być podawane, to lansujący ich stosowanie prof. Raoult twierdzi (jeśli wierzyć mediom), że podawanie chlorochiny pacjentom wymagającym intubacji jest spóźnione, gdyż natężenie wirusa na tym etapie jest już ograniczone, i uznaje wczesną diagnostykę za sprawę kluczową.
https://www.dorzeczy.pl/swiat/134429/koronawirus-gra-skonczona-genialny-profesor-z-marsylii.html
Pozwolę sobie wkleić w całości jeden z komentarzy do powyższego artykułu:

Witamina C jednak LECZY wirusa?
Doniesienia z Nowego Jorku Nowojorskie szpitale leczą pacjentów z koronawirusem witaminą C! Poważnie chorzy pacjenci z koronawirusem w największym systemie szpitalnym w stanie Nowy Jork, otrzymują ogromne dawki witaminy C - dowiedział się The Post.
Dr Andrew G. Weber, specjalista od pulmonologii i opieki krytycznej związany z dwoma ośrodkami Northwell Health na Long Island, powiedział, że jego pacjenci intensywnej terapii z koronawirusem natychmiast otrzymują 1500 miligramów dożylnej witaminy C.
Powiedział, że identyczne ilości tego silnego przeciwutleniacza są następnie ponownie podawane trzy lub cztery razy dziennie.
Każda dawka jest ponad 16 razy wyższa niż zalecana przez National Institutes of Health, czyli zaledwie 90 miligramów dla dorosłych mężczyzn i 75 miligramów dla dorosłych kobiet.
Według Webera schemat ten oparty jest na eksperymentalnych metodach leczenia osób z koronawirusem w Szanghaju w Chinach.
„Pacjenci, którzy otrzymywali witaminę C, radzili sobie znacznie lepiej niż ci, którzy nie otrzymywali witaminy C” - powiedział.
Rzecznik Northwell - który prowadzi 23 szpitale, w tym Lenox Hill Hospital na Manhattanie w Upper East Side - powiedział, że witamina C była „szeroko stosowana” jako leczenie koronawirusowe w całym systemie, ale zauważyła, że protokoły leczenia były różne dla poszczególnych pacjentów.
Molinet powiedział, że około 700 pacjentów jest leczonych z powodu koronawirusa w całej sieci szpitalnej, ale nie jest jasne, ilu pacjentów otrzymuje leczenie witaminą C.
Witamina C jest podawana oprócz takich leków, jak lek przeciw malarii, hydroksychlorochina, antybiotyk azytromycyna, różne leki biologiczne i rozrzedzające krew, powiedział Weber.
We wtorek nowojorskie szpitale mają federalne zezwolenie na podawanie: hydroksychlorochiny i azytromycyny desperacko chorym pacjentom.
https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/witamina-c-jednak-leczy-wirusa-doniesienia-z-nowego-jorku-aa-GhA9-MuiH-ityz.html


Dodam od siebie: kwas askorbinowy w dużych dawkach to dobry i skuteczny środek. Przekonałem się o tym na własnym doświadczeniu. Od wielu lat, gdy tylko odczuwam pierwsze objawy nadciągającego się przeziębienia lub grypy, natychmiast biorę 2..4 g witaminy C. W większości przypadków udaje się w taki sposób zwalczyć chorobę na samym początku.

Dodam jeszcze, że autorem i gorącym propagatorem metody profilaktyki i leczenia za pomocą ogromnych (7..10, a nawet 40 g na dobę) dawek witaminy C był znany chemik, noblista Linus Pauling. Nawiasem mówiąc, jego podręcznik chemii organicznej do dziś zajmuje honorowe miejsce na mojej półce z książkami.
http://swiatlekarza.pl/linus-pauling-kontrowersyjny-noblista/
https://www.lelibrepenseur.org/coronavirus-les-hopitaux-de-new-york-traitent-des-patients-avec-de-la-vitamine-c/

3
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 31, 2020, 05:56:04 pm »
Mutuje?  ??? A może to jednak kwestia stanu zdrowia zainfekowanych? ??? I/lub wykrywalności (u poważniejszych przypadków trudniej przeoczyć)? ???
Nie wiem, Q.
Obawiam się jednak, że mutują. Te cholerne wirusy o pojedynczej nici RNA mają szczególną skłonność do mutacji.
Ale zdecydowanie wolę się mylić.

32 pacjentów z koronawirusem w całym kraju jest w stanie ciężkim - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Michaił Muraszko.
Jestem gotów się założyć, że pan minister łże jak pies. O wiele więcej.

4
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 31, 2020, 04:40:12 pm »
A takie podejście?:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-co-nas-dopadlo-dwie-epidemie-w-jednej/2ppxqqr
Zagrożenie dla dorosłych, nieco rosnące z wiekiem, jest trochę większe niż przy grypie. Niebezpiecznie zaczyna się robić po przekroczeniu przez chorych 50 lat, a zagrożenie zdecydowanie wzrasta po sześćdziesiątce. Według aktualnych danych włoskich, dotyczących 7589 zmarłych, umiera jedna czwarta chorych po osiemdziesiątce. A ile we Włoszech umarło dzieci i osób poniżej trzydziestki? Nikt. We Francji zmarła jedna nastolatka.

W porządku – pod warunkiem, że tak nadal pozostanie. Ostatnio mam wrażenie, iż koroniak powoli „odmładza się”. Ot, proszę:
https://www.riadagestan.ru/news/health/statistika_vozrast_infitsirovannykh_koronavirusom_stanovitsya_molozhe/

Nie jestem skłonny wierzyć na słowo komukolwiek w ogóle, a źródłom rosyjskim w szczególności. Tym niemniej:

Statystyki: Wiek osób zarażonych koronawirusem jest coraz młodszy.
Około 40% pacjentów z zakażeniem koronawirusem, potrzebujących respiratorów (!), w Rosji są w wieku poniżej 40 lat. (!!! – LA)
Przy czym udział procentowy chorych w wieku poniżej 60 lat stanowi około 64%. Takie same dane nadchodzą również z innych krajów, podaje w swoim oświadczeniu moskiewska centrala operacyjna ds. walki z infekcją.
„Wśród nowych przypadków – 152 osoby w wieku od 18 do 65 lat i 32 osoby powyżej 65 lat. Ponadto koronawirus został potwierdzony u 13 dzieci ”– podkreślono w komunikacie.
Te informacje są sprzeczne z początkowymi danymi, że powikłania zagrażają przede wszystkim starszemu pokoleniu. Statystyki jednoznacznie wskazują, że wirus „staje się młodszy”, jednak eksperci nie komentują, z jakich powodów.


Hm... potrzebujących respiratorów, czyli "ciężkich"... chyba jest nad czym się zastanowić.

5
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 30, 2020, 06:19:30 pm »
Dzięki very much, Q :)


A propos ewentualnego zastosowania szczepionki przeciwgruźliczej BCG w walce z koroniakiem:
https://www.pb.pl/stara-szczepionka-kontra-nowy-wirus-986764

U nas niektórzy lekarze snują ostrożne przypuszczenie, że Ukraina, Białoruś i Rosja właśnie dlatego nie przodują w rankingach zachorowań na covid, iż za czasów komuny wszystkich noworodków w trybie przymusowym szczepiono na BCG. Podobno w odróżnieniu od krajów reszty świata.
A jak z tym było w Polsce? Czy wszyscy urodzeni w PRL mają na ramieniu niewielką okrągłą bliznę, którą u nas niekiedy nazywają „znakiem radzieckigo człowieka”?

6
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 30, 2020, 12:52:25 pm »
Mnie znów najzręczniejsze wydają się o tulipanie i trybie rozkazującym (te - szeroko pojętego - zapylania dotyczą).
O tulipanie chyba znam. "Gdzie są te cholerne pszczoły?" Tak? :)
A co z trybem?

7
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 29, 2020, 07:12:19 pm »
Prawdę mówiąc, mój słaby rozumek nie jest w stanie ogarnąć tego wszystkiego.

Wg worldometers, wczoraj, 28 marca, we Włoszech w ciągu doby zmarło na koronę (z koroną?) 889 osób. Jeśli wierzyć statystykom countrymeter, w tym samym czasie ogólna liczba zgonów wyniosła prawie 1600. To nieco mniej niż spodziewana liczba 1734,6 osoby.
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1974.msg80523#msg80523

Jasne, że w czasie kwarantanny i samoizolacji ogólna umieralność musi się zmniejszyć, choćby ze względu na mniejszą liczbę wypadków drogowych. Z drugiej strony, aż tak istotnie obniżyć się owa umieralność chyba nie może, przecież Ty sama policzyłaś średnią dzienną liczbę zejść wśród osób w wieku 65+ : 1448. A tamci, jak sądzę, i tak prawie nigdy nie latają na złamanie karku na motorach i wozach sportowych, lecz opuszczają ten padoł z powodu chorób.

Zatem wczorajsza liczba zgonów mniej więcej odpowiada średniej spodziewanej "w czasach pokojowych".
Nasuwa się wniosek, że we Włoszech i w świecie w ogóle nie zachodzi nic nadzwyczajnego. Ale czy to nie pochopny wniosek? A co począć z informacjami o kolumnach wojskowych ciężąrówek, wywożących zmarłych ze szpitali, o tym, że krematoria nie dają sobie rady ze spalaniem trupów? Czyżby to fejk?
https://youtu.be/4Llz6O58zyA
https://www.youtube.com/watch?v=qlZlQgEoOKA

Nie wiem.
Może jakiś szacher-macher ze statystykami?

8
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 28, 2020, 01:03:46 pm »
Wie ktoś jaka jest ogólna śmiertelność we Włoszech? W tym roku? Tzn ile osób dziennie umierało? Jak ten wirus wygląda na tle?
Właśnie napatoczyłem się na taką stronę ze statystykami:
https://countrymeters.info/en/Italy#Population_clock

Liczby zmieniają się na żywo, co chwilę. Szczególnie szybko rośnie liczba zmarłych w ciągu dzisiejszego dnia. Aż strach patrzeć.
Po upływie doby, przed godziną 00:00, można będzie porównać i z grubsza ocenić stosunek ogólnej liczby zgonów do tych z powodu korony, podanych przez worldometer.
Sądzę, że tę stronę – do pewnego stopnia – można uznać za wiarygodną i miarodajną. Aczkolwiek link zewnętrzny do źródła – United Nations Department of Economic and Social Affairs, Population Division – odsyła do pustej strony...

9
Hyde Park / Odp: Takie tam...
« dnia: Marzec 27, 2020, 09:42:03 am »
Pamiętam, 15 lat temu mniej więcej o tej porze, przed Wielkanocą, umarł mój rudy ulubieniec Filemon, kot o gołębim sercu. Znajda. Do dziś wspominam go z rozrzewieniem i smutkiem.

Mimo protestów żony ten futrzak miał zwyczaj spać w małżeńskim łóżku. Otóż byłem nieco zdziwiony, kiedy na trzeci dzień po pogrzebie (sic!), obudziwszy się rano, znalazłem kota na swoim miejscu, w nogach. Zwinął się w kłębek, śpi w najlepsze.
„Nieco zdziwiony” – to delikatnie mówiąc. Wpadłem w stupor, serce uciekło w pięty. W głowie kompletny zamęt. Przetarłem oczy – nie pomogło. Pierwsza myśl – stał się cud. Druga, bardziej racjonalna – nie, niepodobna, raczej to ja zwariowałem i mam halucynację...

Jak się okazało, w jednym z sąsiednich budynków przy mojej ulicy mieszkała rodzona siostra mego Filki, podobna do niego jak dwie kropli wody. Nic o tym nie wiedziałem. Przedostała się nocą przez otwarte okno do mojej chaty. Do dziś nie wiem, co ją przywiodło do mojej sypialni w tę noc. Mistyka jakaś...

10
Hyde Park / Odp: Takie tam...
« dnia: Marzec 26, 2020, 07:59:03 pm »
Biedny zwierzak :'(
Domyślam się, nie pozwoliliście mu umrzeć w męczarniach? Uśpiliście kota?

11
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 26, 2020, 07:43:56 pm »
O proszę, wiedziałem, że mi gdzieś dzwoni z tą aktywną zmiennością:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skok_antygenowy i https://pl.wikipedia.org/wiki/Przesuni%C4%99cie_antygenowe

Czyli odpowiadając na Twoje pytanie mogą dwa różne wirusy zarazić i to dopiero początek większych kłopotów...
Ciekawe. O ile wiem, obydwa rodzaje mutacji, tzn. dryf i skok antygenowy, są charakterystyczne przede wszystkim dla wirusów RNA, z powodu braku u takich wirusów mechanizmu naprawy błędów genetycznych.
Koronka, tak samo jak wirus grypy, też należy do tej grupy:
 https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirusy_RNA

Nie bardzo dobrze. Jako laik mogę przypuścić, że przypadki superinfekcji
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadka%C5%BCenie,
takie jak już linkowane podwójne zakażenie w Islandii, teoretycznie, wskutek dryfu, mogą doprowadzać do powstania rozlicznych form hybrydowych. Na ogół, rzecz jasna, barziej wirulentnych, zjadliwych, niż szczepy „rodzicielskie”.

12
Hyde Park / Odp: Takie tam...
« dnia: Marzec 26, 2020, 04:58:37 pm »
Dołączam się.

13
Hyde Park / Odp: Takie tam...
« dnia: Marzec 25, 2020, 11:10:36 pm »
Kochajmy swoich bliskich.

14
Hyde Park / Odp: Takie tam...
« dnia: Marzec 25, 2020, 10:04:42 pm »
Maziek, ale to chodzi o łagodną perswazję, o wskazówkę...
No, właśnie :)
Generał Mahabutu przesłał mi do hotelu lianę, z którą nie wiedziałem, co począć, i dopiero od profesora Dońdy dowiedziałem się, że była to aluzja do stryczka, na którym chcą mnie widzieć.

15
Hyde Park / Odp: Takie tam...
« dnia: Marzec 25, 2020, 08:35:47 pm »
Rozpoczął się drugi tydzień kwarantanny z mężem. Postanowiłam zrobić mu coś na drutach.Strony: [1] 2 3 ... 55