Autor Wątek: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...  (Przeczytany 38839 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 29, 2017, 12:20:13 pm »
Naukowe? Z jakiego powodu? Że są niestosowalne? Może są.

Pseudonaukowe to oczywiście czyste barbarzyństwo - ale bo w tym jednym?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 29, 2017, 12:37:22 pm »
Może i są stosowalne, może i b. słynny myrmekolog i entomolog je zapoczątkował, ale zalewanie na żywca wrzącym metalem - choćby i tylko mrówek - to nie jest coś, co bym uznał za moralnie obojętne (ani - tym bardziej - dodatnie), zwł. że - niczym dawkinsowy mem krążący - zapłodniło konceptualnie pseudo-artystów, którzy to samo robią dla sztuki (i na handel), a ci z kolei zainspirowali następnych robiących sobie z formicocydu czystą zabawę. (Znaczy: nauka szybko wyparowała, mordowanie zostało. Widać nośniejsze.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 29, 2017, 01:06:45 pm »
Zabijanie mrówek dla czystej przyjemności i doznań estetycznych na całym świecie odbywa się stale na każdym utrzymanym trawniku, byle sklep ogrodniczy dysponuje pełna paletą rozmaitych proszków i każdy trawnik, który Ci się spodobał jest świadectwem udanej rzezi, która zresztą trwa. Krótko mówiąc myślę, że doznałeś niesmaku wyłącznie z powodu nowości i kontrastu ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 29, 2017, 11:53:13 pm »
Cóż, wygląda na to, że skazani na los potworów jesteśmy (może nawet i ten, co w życiu mięsa nie jadł, i komara nie zabił, bo są i tacy biolodzy, co się upierają, że i rośliny coś tam czują, jakoś reagują*...), tylko czasem coś - np. Twój post powyższy - nam to ostrzej uświadamia.
Co, jednak, nie znaczy, że należy się w tej potworności rozkochiwać, lepiej minimalizować ją w sobie na miarę sił i innych możliwości.

* Przykład pierwszy z brzegu:
https://www.vice.com/pl/article/zapytalismy-biologa-czy-rosliny-czuja-bol
https://www.amazon.com/What-Plant-Knows-Field-Senses/dp/0374533881/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2017, 11:58:54 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #49 dnia: Września 07, 2018, 11:00:47 pm »
Lem to jednak niewinny w czarnowidztwie spod znaku "tylko podlec i kanalia..." był... Ciastka w kształcie... w kształcie...  A tu proszę... I to w naszym kraju:
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,23691434,polski-browar-stworzyl-pierwsze-na-swiecie-piwo-waginalne-zawiera.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 06, 2022, 01:35:49 am »
O proszę:
https://www.money.pl/gielda/mala-firma-na-krotko-stala-sie-bardziej-wartosciowa-niz-globalne-banki-przez-pomylke-6798156260596224a.html

"Ekspert wskazuje że za gigantycznym wzrostem może stać bardziej prozaiczna przyczyna: pomyłki inwestorów. AMTD Digital bowiem ma na giełdzie symbol skrótowy HKD, łudząco podobny do dolara hongkońskiego. Spółka-matka fintechu - AMTD Idea - to zaś na giełdzie skrótowo AMTD - co można łatwo pomylić z firmą AMD, globalnym producentem czipów i kart graficznych.
Według Brookera, taka pomyłka nie wyjaśniłaby w pełni fenomenu rajdu akcji AMTD Digital, ale wbrew pozorom wśród inwestorów takie wpadki "zdarzają się częściej, niż nam się wydaje".
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Teraz to już jestem bardzo wstrząśnięty...
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 24, 2023, 08:16:52 am »
Jim Carrey wziął się za pisanie SF...
https://ksiazki.wp.pl/zakrwawione-wnetrznosci-i-swinskie-glowy-w-basenie-jim-carrey-sciemnia-jak-nikt-6878792009476896a
A przy tym zdaje się mieć b. zdrowy dystans do rzeczywistości...
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2023, 10:13:56 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki