Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 485868 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #645 dnia: Grudnia 25, 2012, 04:12:57 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #646 dnia: Grudnia 25, 2012, 06:14:53 pm »
G. W.arci ci analitycy.
Rozmawia dwoch analitykow ekonomicznych:
- Nic nie rozumiem z tego kryzysu!
- Poczekaj, zaraz Ci to wyjasnie.
- Ba! Wyjasnic to ja tez potrafie.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #647 dnia: Stycznia 09, 2013, 10:00:52 am »
http://wyborcza.pl/1,75248,13164905,List__Kania__Nie_ja_wyrzucalem_Gierka.html

Radio Erewań:
Czy to prawda, że - jak podaje "Gazeta Wyborcza" - we wrześniu 1980 BP KC PZPR (wpisz w gugle) głosowało z inicjatywy Kani nad wyrzuceniem Gierka z partii?
Prawda.
Tylko nie we wrześniu 1980 lecz w lipcu 1981. I nie BP KC PZPR, lecz Nadzwyczajny Zjazd tej partii. I nie z inicjatywy Kani, lecz wbrew intencji i woli Kani.
Stanisław Remuszko:
Jak można AŻ TAK imitować słynną rozgłośnię w styczniu 2013 ? ? ?
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #648 dnia: Stycznia 13, 2013, 02:26:04 pm »
Według Wikipedii, tymczasowe aresztowanie (wpisz w gugle), ze względu na swój izolacyjny charakter, jest dużo bardziej dotkliwe dla osadzonego niż pobyt w zwykłym więzieniu. W przeciwieństwie do skazanych, aresztowani nie mają prawa do rozmów telefonicznych i przepustek. Pocztę się cenzuruje i dochodzi ona z wielotygodniowym opóźnieniem, a widzenia z najbliższymi uzależnione są od widzimisię prokuratora. Twórca i właściciel sławnej (lepiej: osławionej) spółki Amber Gold pan Marcin Plichta siedzi w takim areszcie od 29 sierpnia 2012, czyli już piąty miesiąc.
Nie podoba mi się to coraz bardziej. Dlaczego? Z ośmiu następujących powodów:
Po pierwsze, w demokratycznym państwie prawnym (patrz: art. 2 Konstytucji RP) pozbawienie człowieka wolności na dłużej jest możliwe – co do zasady – tylko wskutek prawomocnego wyroku sądowego.
Po drugie, sama perspektywa nawet kilkuletniej więziennej kary nie stanowi wystarczającego powodu do zamykania podejrzanego w klatce – gdy istnieją inne skuteczne sposoby zapewnienia nad nim kontroli niezbędnej dla prawidłowego przebiegu śledztwa.
Po trzecie, zdając sobie sprawę z możliwości aresztowania Marcin Plichta latem 2012 roku spokojnie kontynuował swoją działalność, nie ukrywał się i przez wiele tygodni stawiał się w prokuraturze na każde jej żądanie.
Po czwarte, Marcin Plichta nie jest podejrzany o gwałt, wymuszenia rozbójnicze, mord, terroryzm czy ludobójstwo, tylko o oszustwo (wpisz w gugle).
Po piąte – podejrzany, nawet gdyby chciał, od dawna nie ma absolutnie żadnej możliwości mataczenia w sprawie, ponieważ funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wiele miesięcy temu zabrali mu i zabezpieczyli wszystkie materiały i przedmioty, które mogłyby mieć jakąkolwiek wartość dowodową.
Po szóste, Amber Gold działał przez bite trzy lata i w tym okresie ze swych zobowiązań wobec klientów oraz wobec banków wywiązywał się terminowo i co do grosza; jeśli więc Marcin Plichta istotnie wynalazł nowy legalny sposób zarabiania pieniędzy – ma święte prawo swe zyskowne odkrycie/wynalazek i szczegóły całego przedsięwzięcia zachować w tajemnicy.
Po siódme – prokuratura, mimo półrocznego śledztwa, wciąż zdaje się nie mieć bladego pojęcia, na czym konkretnie miałoby polegać zarzucane Marcinowi Plichcie oszustwo (gdyby wiedziała, to by powiedziała).
Po ósme, w tym stanie rzeczy trzymanie podejrzanego w areszcie przypomina do złudzenia kompromitację PRL, czyli tak zwany areszt wydobywczy (wpisz w gugle), dzięki któremu organy ścigania chcą wydobyć z pana Amber Golda sekrety jego biznesu i przyznanie się do winy.
Nawet jednak przyjmując, że Marcin Plichta jakimś (nieznanym) sposobem dopuścił się przestępstwa – nie przestał być człowiekiem i obywatelem, któremu przysługuje pełna konstytucyjna ochrona praw i wolności. Co pewien czas dowiadujemy się z mediów o torturach, którym na polskich Mazurach rzekomo poddano niepolskich Arabów podejrzanych o terroryzm. Dowodów – nie tylko na tortury, ale i na sam fakt pobytu tych Arabów w Polsce – jak nie było tak nie ma, ale raz na parę miesięcy temat wraca czołówkowo i uporczywie. Tutaj wszystkie dowody są, jest człowiek, i tylko trzeba znaleźć na niego paragraf…
Może zatem nad powyższymi ośmioma wątpliwościami pochyliliby się tradycyjni znani obrońcy skrzywdzonych ludzi: „Gazeta Wyborcza”, Komitet Helsiński i Fundacja „Panoptykon”, nie wspominając już o  konstytucyjnym Rzeczniku Praw Obywatelskich? Może aresztowi wydobywczemu Marcina Plichty przyjrzeliby się Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny
A ja dla porządku i pamięci odnotuję, że postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Marcina Plichty wydał 30 sierpnia 2012 Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe (sędzia Tomasz Jabłoński), a zażalenie na to postanowienie oddalił 12 września 2012 gdański Sąd Okręgowy (sędziowie Iwona Błaszczyk-Sobczyk, Anna Czaja i Dagmara Daraszkiewicz; sędzia Czaja złożyła zdanie odrębne). Trzy miesiące potem – 26 listopada 2012 –  areszt przedłużył gdański Sąd Okręgowy (sędzia Lidia Jedynak), a półtora miesiąca później – 3 stycznia 2013 – postanowienie to utrzymał w mocy Sąd Apelacyjne w Gdańsku (sędziowie Wojciech Andruszkiewicz, Mirosław Cop i Grażyna Świderska-Wandor).

Stanisław Remuszko
patrz także Amber Gold VII: http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=1954
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #649 dnia: Stycznia 13, 2013, 03:37:55 pm »
Ściśle technicznie, ad. 2, jakie widzisz "inne skuteczne sposoby zapewnienia kontroli" nad osobą, w związku z którą są podejrzenia o:

- zwędzenie przez nią większej sumy (większej = od miliona wzwyż) - i posiadanie jej (a przynajmniej jej niebagatelnej części) nadal,
- możliwość wpływania (m. in. za pomocą tychże pieniędzy) na przebieg śledztwa, w tym na świadków,
- możliwość zabicia tej osoby przez jej mocodawców bądź wspólników, jeśli takowi istnieli?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #650 dnia: Stycznia 13, 2013, 04:18:04 pm »
Areszt domowy, z ewentualnym wspomaganiem :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #651 dnia: Stycznia 13, 2013, 04:36:02 pm »
Konkretnie, Obywatelu...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #652 dnia: Stycznia 13, 2013, 05:23:12 pm »
Hi, tam Plichta.
 Staruch siedzi od maja, choć raczej nic nie zrobił (nic takiego) 8)
A ten areszt wydobywczy - drugie hihi...
Raczej chodzi o coś dokładnie odwrotnego. Ma nie gadać, no i jak Maziek zauważył...patrz wczorajszy "wątek muzyczny".  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #653 dnia: Stycznia 13, 2013, 05:52:19 pm »
Jak będziesz miał do wyboru własny dom z ograniczeniem albo ciupę, to łatwo dostrzeżesz konkrety, obywatelu :-)
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #654 dnia: Stycznia 13, 2013, 06:09:35 pm »
Kręcisz. Nie chodzi przecież o to, gdzie P. lepiej. Na Hawajach najlepiej. Nie o to pytałem. Przecież wiesz, o co konkretnie pytałem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #655 dnia: Stycznia 13, 2013, 06:21:58 pm »
Odpowiedzialem zgodnie z moim rozumem i sumieniem - przy założeniu arbitralnym, że pan Plichta jest kimś w rodzaju pana Kluski. (patrz również art. 42 p. 3 KRP)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #656 dnia: Stycznia 13, 2013, 06:25:22 pm »
Usuń arbitralne założenie i odpowiedz jeszcze raz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #657 dnia: Stycznia 13, 2013, 06:32:20 pm »
A jeśli usunąć - to ten pyerdel (Mistrz) jest O'K.
Ale to wszystko kaszka z mleczkiem wobec tego: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/film,-ktory-wstrzasnie-polska,6423023978
VOSM

[Last edit]: http://www.ekonomia24.pl/artykul/705493,969502-Wektory-2012-wreczono-w-sobote-laureatom.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2013, 08:21:09 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #658 dnia: Stycznia 14, 2013, 01:35:57 pm »
Zaliczam, mimo że z naprowadzaniem.

P.S. "Marcin P., ktoś w rodzaju p. Kluski". Jesteś pewien, że p. Kluska się nie obrazi na Ciebie ;) ?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #659 dnia: Stycznia 14, 2013, 02:11:40 pm »
Jestem pewien. Dlatego, że o tym się nie dowie.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )