Polski > Lemosfera

Film "Solaris"

<< < (2/17) > >>

Falcor:
Dzi, jeżeli nie widziałeś, żadnego z Solarisów to Tarkovski przede wszystkim. Zgadzam się w jego opisie z Terminusem więc nie będę się rozpisywał.
Nie zgadzam się natomiast co do wersji Sodenbergha. Jest to raczej film dobry, jednak dla mnie nieco zbyt monotonny (zwłaszcza w porównaniu z książką, od której nie mogłem się wprost oderwać) i przez to odniosłem wrażenie, że jest dużo dłuższy niż wersja Rosyjska (czy raczej Radziecka). Myślę, że za 10 lat mało kto będzie o nim pamiętał, w przeciwieństwie do wersji Tarkovskiego.

Terminus:
W sumie racja, Falcor, może trochę przesadziłem z komplementami :)
Nie jest zły, ale Tarkovskiemu nie dorówna...

dzi:
ja to sie boje ze w filmie z '77 to nawet metal by wygladal sztucznie a to mi bardzo ciezko przelknac...
cos czuje ze jednak ten amerykanski, szczegolnie ze zmiany tresci to tez nie bardzo jak dla mnie a tu ich mniej...
dlaczego nie Radziecki? bo i tak nie bedzie lepszy od ksiazki pod wzgledem psychologicznym ze tak powiem; powtorze moje podejscie: filmy ogladam dla obrazu, tresc (w tym przypadku) napewno bedzie lepsza w ksiazce wiec uzyskanie z filmu gorszej tresci (mowiac ogolnie) a nie zyskanie nic w zamian to strata, a w amerykanskim zyskam chociaz obraz

mowiac krotko: chce *zobaczyc* Solaris (planete)! ;) (w sensie, tresc juz znam, teraz chce jeszcze to zobaczyc; tak jakby ktos mi opowiedzial historie ktora sie zdazyla na jakiejs planecie a teraz moge tam pojechac i ja zobacyc na wlasne oczy, tylko do tego sluza mi filmy... zazwyczaj)

tak czy siak nigdzie tego nie zdobede :D

NEXUS6:
Hmm... Nie wiem jak by to powiedzieć..., ale nowa wersja Solaris, najeufemistycznie rzecz ujmując, rozczarowała mnie dogłębnie. Miłość w przestrzeni kosmicznej, brak treści zasadniczych... Spróbuję obejrzeć jeszcze raz...

Deckard:

--- Cytuj ---mowiac krotko: chce *zobaczyc* Solaris (planete)!
--- Koniec cytatu ---


Dużo tej planety to tam nie zobaczysz. Sam efekt jest świetny, ale ocean to w filmie Soderbergha tylko tło. Wszystko dzieje sie na stacji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej