Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595234 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1140 dnia: Maja 23, 2019, 02:55:18 pm »
znowu ciekawy projekt graficzny

W istocie, projektant dał... czego? Nie powiem, bo falliczna symbolika dostatecznie jasno to sugeruje...

Cytuj
wygląda to, żeby tak kulturalnie ująć, na nadostre zaburzenie erekcji.

Priapismum, nieukładną mękę, cytując poetę.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1141 dnia: Maja 23, 2019, 05:58:04 pm »
Cytuj
Hehe, ciekawym byłoby poznanie "filozofii", jaka prowadziła stwórcę.
Wygląda na proste zestawienie liter i + P.
Inne skojarzenia wskazują raczej na problemy odbiorcy  :) ...typu "biała chusteczka".
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1142 dnia: Maja 23, 2019, 07:29:09 pm »
Jak Ty widzisz tam literę P - to sam masz problemy ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1143 dnia: Maja 23, 2019, 07:48:02 pm »
Jak Ty widzisz tam literę P - to sam masz problemy ;) ...
Może być, ale ich nie zauważam.  ;D
Jasne, że P jest z przerwą w górnej części pałąka, by uwypuklić kropkę nad i - osobiście miast pustego, dałbym inną barwę.
Tym niemniej zafascynowany tym innym tropem skojarzeń zaczynam dostrzegać  potencjał tkwiący w greckiej literze psi  ;) i many many more...  8)

 
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1144 dnia: Maja 23, 2019, 10:12:28 pm »
Mnie to "przerwane P" wygląda raczej na małe "r".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1145 dnia: Maja 23, 2019, 10:30:17 pm »
Mnie to "przerwane P" wygląda raczej na małe "r".
Ta, ale małe R ma zawijasa w dół  ::) ..a może prosto? Łomatko a teraz co zaobaczyłem... tfu  ;D

Napis obok "znaczka" Instytut Pileckiego pewnie też mocno sugeruje iP.
Ale zgodziłbym się "po namyśle", że logo niedopracowane graficznie, bo sam pomysł nie najgorszy.


Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1146 dnia: Maja 24, 2019, 08:51:50 am »
Cytuj
Hehe, ciekawym byłoby poznanie "filozofii", jaka prowadziła stwórcę.
Wygląda na proste zestawienie liter i + P.
Inne skojarzenia wskazują raczej na problemy odbiorcy  :) ...typu "biała chusteczka".

Wygląda wtedy, gdy wiesz, do czego znak się odnosi. Gdyby dać samą grafikę, a patrzący nie wiedziałby, że to znaczek związany z nazwiskiem na P, to założę się, że nikomu by to P nie przyszło do głowy. Natomiast erekcja jak najbardziej.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1147 dnia: Maja 24, 2019, 11:16:18 am »
Ja pierwsze skojarzenie to nie miałem z erekcją tylko z "niosącym dary" - np. jakby 3 takie znaki jeden za drugim zestawić to idealne na Instytut Trzech Króli.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1148 dnia: Maja 25, 2019, 10:03:41 am »
Cytuj
Ja pierwsze skojarzenie to nie miałem z erekcją tylko z "niosącym dary"
  ;D
Możliwe, że rzeczone różnice w percepcji sprowadzają się do kolejności postrzegania poszczególnych elementów (jest taki fajny programik). Ja najpierw zobaczyłem napis - widać dla mnie tekst jest priorytetem - i on sfokusował kierunek mego postrzegania.
Stąd od raz dopasowałem element graficzny do tekstu bez skojarzeń, że tak to ujmę - pozbocznych.  ;)
Ale jeśli ktoś wpierw postrzegł te "niosące dary" mógł mieć większą dowolność interpretacyjną... to już wedle indywidualnych priorytetów  ::)
Gdyby jednak same logo...wprawdzie teraz to już po ptokach, ale chyba widziałbym sklejone ir. Hmm.. zboczenie literkowe...
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1149 dnia: Maja 26, 2019, 10:50:15 am »
Innobecznie, i być może nieco hermetycznie...

Komentarz RedLetterMedia do drugiego sezonu "Star Trek: Discovery"...

... który nie tylko celnie obśmiewa różne cechy wspomnianej serii (doznawanie przez bohaterów cudownych olśnień, przegiętą bardziej niż w późnym "Voyagerze" technologię, melodramatyzm i epatowanie pseudo-luzackim podekscytowaniem Nauką), ale również jest lepszym "Trekiem" niż statystyczny epizod "DSC" (brak shaky cam, więcej gadania - mniej akcji, zabawniejszy humor... i technobełkot ma sens... na swój sposób...)... ::) (Z tym, że nie wiem czy dla nie mających styczności z "arcydziełem" Kurtzmana i spółki będzie równie zrozumiały.. i zabawny.)

I analiza zwiastuna "Star Trek: Picard" (taka sobie, ale pierwsza minuta z okładem to doskonały pastisz w/w teasera; a zarazem możliwość zobaczenia jak potrafią wyglądać mieszkania fanatyków popkultury*):


* Wolałem gabinet Lema...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1150 dnia: Maja 26, 2019, 11:27:14 am »
ciąg dalszy


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1151 dnia: Maja 26, 2019, 02:05:17 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1152 dnia: Maja 26, 2019, 03:49:33 pm »
Cytuj
ile-sa-warte-profesorskie-tytuly-dostojnikow-kosciola/

Hehe, któryś komentujący Zazula przywołał. Nasi tam byli!
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1153 dnia: Maja 26, 2019, 04:49:58 pm »
Hehe, któryś komentujący Zazula przywołał. Nasi tam byli!
Taa, przywołał:
Steelego inspirował zapewne znamienity prof Zazul, ze swoim słym zapytaniem „czy już?”. Niestety „kostyczny Mareczek ” Jędraszewski nie jest w stanie wyekstrachować sepulkariów z gmazi ardryckiej, ani skorelować praw swobodnych pantyjskich od pintyjskich.

Sądzę jednak, to nie nasi :)
Nasi są znawcami, i wiedzą, iż prof. Zazul nie używał słów "czy już?".
Przypuszczalnie komentyjący miał na myśli fragment z Altruizyny:
- Czy już? - Kto mówi?! - zawołałem. - To ja, Golkondryna... zaczynać? - Nie, nie trzeba! - odparłem spiesznie i oddaliłem się z tego miejsca.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1154 dnia: Maja 26, 2019, 07:19:19 pm »
Mówił, mówił LA - dwóch było Zazuli u Lema, jeden pokurcz garbaty, a drugi Ardryta, co to zdublowany z paczki jeszcze pytał wiozącego go na wózku "czy już?".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).