Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289275 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #540 dnia: Lipca 28, 2019, 08:50:41 pm »
S.R.

Macie post wyżej, nie udawajcie ślepego.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #541 dnia: Lipca 28, 2019, 09:15:06 pm »
@ maziek

https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg76979#msg76979

Byłbym Ci wdzięczny za odpowiedź.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #542 dnia: Lipca 28, 2019, 09:19:52 pm »
A ja byłabym wdzięczna za zakończenie tego tematu.
Odpowiedź na wszystkie pytania jest wyżej.
Naprawdę nie ma to sensu.
St jeżeli satysfakcjonuje Cię tylko odpowiedź od maźka to może napisz do niego PM. That's all.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #543 dnia: Lipca 28, 2019, 09:39:04 pm »
Uważam, że masz zapędy cenzorskie, notabene, sprzeczne fundamentalnie z osobowością Mistrza. 
Póki tu jestem, będę pisał to, na co mam ochotę. Wolny człowiek na wolnym forum.

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg69704#msg69704

Powtórnie sugeruję, by moderatorzy wystąpili do właścicieli forum o zbanowanie mnie. Jeden klik, i Remuszko z głowy. Raz na zawsze.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #544 dnia: Lipca 28, 2019, 09:43:08 pm »
Powtórnie sugeruję, by moderatorzy wystąpili do właścicieli forum o zbanowanie mnie. Jeden klik, i Remuszko z głowy. Raz na zawsze.

Ale po co? Czy - mimo wszelkich zaszłości -  nie możemy się dogadać jak ludzie?
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2019, 09:45:00 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #545 dnia: Lipca 28, 2019, 09:47:50 pm »
Oj, bo nie wyrobię  ;D . Niech skonam :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #546 dnia: Lipca 28, 2019, 10:07:18 pm »
Remuszko, prosisz się sam, jak ci o których piszesz gdzie indziej. By potem móc się wyżalać i robić za ofiarę.
To się nazywa bodaj - prowokacja. Lub dziecinada.
Szkoda tylko, że niszczysz tym forum. Mówiąc wprost - śmiecisz, wiem - nie ty jeden. Pomijam atmosferę jaką wprowadzasz - nie nazwę jej przez grzeczność.
Każdy z nas jest w stanie wygenerować setki pytań dziennie -z czego kilkadziesiąt może sensownych, gdyby nie samoograniczenie, jakie powinien mieć każdy dorosły człowiek, już dawno zasypalibyśmy to forum po kokardkę i wyżej.
Był wypracowany rozdaj porozumienia, kosztował on niektórych z nas sporo nerwów  - po co to niszczysz? Złamałeś zasadę która sam przyjąłeś. Kolejnym razem, będę za restrykcjami.
Tak- mam zapędy cenzorskie.

Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #547 dnia: Lipca 28, 2019, 10:37:09 pm »
Panie Livie,
Uważam, że głosi Pan czystą żywą nieprawdę. Fałsz. Zdanie po zdaniu. Wstydziłbym się tak kręcić i łgać w żywe oczy. Insynuować, inwektywować i oszczerzać. Pomijać to, co napisałem wieki temu:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg69704#msg69704
 
Nie pojmuję, jak można tak nie szanować innego człowieka, kimkolwiek by był. O panu Q swego czasu napisałem, że uważam go za złego człowieka i nie chcę go gościć na swoim podwórku. Ale nic więcej!. Nie naplułem mu na buty, nie obrażałem, nie uwłaczałem. Nic. Z Panem, panie Livie, postąpię tak samo. Uważam Pana za złego człowieka i nie mam ochoty z Panem się kontaktować. Proszę, by Pan ode mnie się odczepił. Przynajmniej na forum pana Lema.
Myślę, że zborowy pozew moderatorów o ban dla Remuszki zostanie przez pana Wojciecha Zemka i pana Tomasza Lema natychmiast uwzględniony.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Rocznice i miesięcznice
« Odpowiedź #548 dnia: Lipca 29, 2019, 02:37:19 pm »

@maziek

Wiosną 2011 roku politycy PiS bardzo ostro krytykowali komisję Millera za to, że jej prace trwają zbyt długo.
Raport komisji opublikowano 28 lipca 2011 r., czyli osiem lat temu.
Rocznica wprawdzie nieokrągła, ale parzysta.
Można też powiedzieć, że wczoraj przypadła dziewięćdziesiąta szósta miesięcznica opublikowania raportu.
Komisja Millera pracowała piętnaście i pół miesiąca.
Od utworzenia rządu PiS (16 listopada 2015 r.) minęło prawie czterdzieści pięć miesięcy, czyli okres prawie TRZYKROTNIE dłuższy.
A przecież pisowska prokuratura i pisowska podkomisja nie zaczynały od zera, bo poprzednio przez ponad cztery lata działał zespół Tośkiewicza, który zbierał (bez)cenne materiały, gównie z wycieraczek, ale nie tylko.   

*
W latach po katastrofie na Forum toczyły się dyskusje o katastrofie i wokół katastrofy.
W trakcie tych dyskusji pewien kłamca pisowski rozpowszechniał tu … pisowskie kłamstwa.
Nie używam określenia „troll”, ponieważ Olka wywodziła kiedyś, że aby zasłużyć na to określenie, trzeba (jej zdaniem) spełniać jakie skomplikowane kryteria, natomiast kłamcą ten uczestnik był bez wątpienia.
Był i jest osobą, która świadomie rozpowszechniała kłamstwa pisowskie o katastrofie.         
Wielokrotnie (może i dziesięć razy) apelowałeś do kłamcy, żeby odpowiedział na kilka Twoich podstawowych pytań, ale on oczywiście za każdym razem te Twoje apele ignorował, ponieważ jego zadaniem było powielanie tutaj pisowskich kłamstw, a nie dyskusja na argumenty.

*
Przypomnę tylko jedną wypowiedź kłamcy i mój komentarz do tej wypowiedzi w poście skierowanym do Ciebie:

Hyde Park / Re: LIST półotwarty do Maźka
« on: October 07, 2013, 10:50:00 PM »
(…)

„Re: Przyczyny katastrofy
« Reply #1082 on: September 26, 2013, 01:26:00 AM »Quote Nie da się wydrukować obliczeń farmy serwerów.”

To ma, jak rozumiem, służyć jako usprawiedliwienie faktu, że pan Binienda nie przekazał prokuraturze żadnych materiałów, dotyczących obliczeń, które rzekomo przeprowadził, i z których rzekomo wyszło mu, że brzoza była pancerna.

„Farma serwerów” brzmi dumnie, może ktoś się nabierze?

A chodziło o przekazanie ZAŁOŻEŃ do obliczeń.
Nawet jeśli Binienda ustawił dwa tysiące parametrów (w co wątpię) to najprawdopodobniej (tak podejrzewam), te ustawienia zmieściłyby się na 64 gigabajtowym pendrive’ie, takim jak ten:
SANDISK Cruzer Ultra Backup 64 GB
nr kat.: 1109713
Do nabycia w Saturnie za 250 złotych.

http://www.saturn.pl/pamiec-sandisk-cruzer-ultra-backup-64-gb,id-13767

a jeżeli Binienda chciałby przekazać prokuraturze jakieś terabajty danych, to PiS-u, który dostaje rocznie circa osiemnaście milionów dotacji (że nie wspomnę nieruchomości, na których się uwłaszczył i pieniędzy wyprowadzonych ze SKOK-ów), NIE stać na zafundowanie mu (Biniendzie) dziesięcioterabajtowego dysku za około cztery tysiące złotych??

http://www.ceneo.pl/7728189

Albo dwóch, trzech, pięciu takich dysków, gdyby ich Binienda potrzebował?

Pięćdziesiąt terabajtów za około dwadzieścia tysięcy złotych.
PiS nie ma takich pieniędzy, Maźku?


(…)

**
No więc, na trzy miesiące przed końcem kadencji rządu PiS pytam: gdzie jest raport pisowskiej prokuratury i pisowskiej podkomisji o katastrofie?

Pytanie jest retoryczne, bo obaj wiemy, że raportów nie ma, ponieważ kłamstwa o zamachu służyły tumanieniu ciemnego ludu, ale ulepić z tych bredni raport, a nawet „raport” jest niezmiernie trudno.   

Natomiast nieretoryczne pytanie do Ciebie jako do administratora Forum brzmi tak:
dlaczego kłamca pisowski jest tutaj tolerowany?
 
**
P.S.
16 lipca przypadła czterdziesta czwarta miesięcznica NIEodebrania wraku.

 

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #549 dnia: Lipca 29, 2019, 04:51:12 pm »
Cet.


(Że przywołam słowa ulubionego prezydenta Lema.)

A serio: uważam, że wyważasz otwarte drzwi. S.E. - bo chyba jego masz na myśli - głosił swoje tezy. W efekcie zadano mu parę pytań, na które nie potrafił odpowiedzieć. Znaczy: w opinii każdego rozsądnego postronnego widza przegrał dyskusję. Teraz wypowiada się normalnie na inne tematy. Jeśli zatem nawet przyjąć, że był propagandystą, to krótko i nieskutecznym. Więc co tu drążyć?
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2019, 04:59:58 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Rocznice i miesięcznice
« Odpowiedź #550 dnia: Lipca 29, 2019, 05:04:40 pm »
Q,

A/- napisałem do Maźka,
B/- napisałem, dlaczego podnoszę temat teraz - ponieważ dobiega końca czteroletnia kadencja rządów PiS, a raportów nie ma (co potwierdza - jeśli ktoś tego potrzebował - że kłamstwa o zamachu to była cyniczna gra wyborcza).
 
 

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #551 dnia: Lipca 29, 2019, 05:10:41 pm »
Wiem do kogo napisałeś, ale wyraziłem swoje zdanie w sprawie, zgodnie ze specyfiką wątku.
Z mojej strony EOT (za to z przyjemnością podyskutuję z Tobą w "Eksploracji..." lub "Akademii...").
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2019, 05:22:04 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #552 dnia: Lipca 29, 2019, 08:22:37 pm »
No dobra, ale co w zasadzie postulujesz, skoro piszesz w organizacyjnym a nie w smoleńskiej? Po pierwsze nie wiadomo, czy prawdziwe jest Twoje twierdzenie, że wzmiankowany kłamał, ponieważ kłamie się mówiąc nieprawdę świadomie, które to założenie wplotłeś w tezę, co prowadzi do błędnego koła - jakie masz na to dowody, że istotnie było to świadome, to jest że wypowiadający te słowa wiedział, że są nieprawdziwe? Po drugie w zasadzie regulamin nie wymaga pisania prawdy. Po trzecie sprawą nikt nie jest już zainteresowany począwszy od opozycji, której gdyby się chciało mogłaby ten "raport" obśmiewać strona po stronie, błąd po błędzie i bzdura po bzdurze w kampanii wyborczej - ale widocznie się jej nie chce.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #553 dnia: Lipca 30, 2019, 12:49:26 am »
Po trzecie sprawą nikt nie jest już zainteresowany począwszy od opozycji, której gdyby się chciało mogłaby ten "raport" obśmiewać strona po stronie, błąd po błędzie i bzdura po bzdurze w kampanii wyborczej - ale widocznie się jej nie chce.

Opozycja popełnia bardzo poważne błędy.
Jako Koalicja Europejska przeprowadziła bardzo słabą (pod wieloma względami) kampanię do Parlamentu Europejskiego i przegrała te wybory.
Do Sejmu i Senatu PO startuje jako Koalicja Obywatelska (z resztkami Nowoczesnej, chyba Zielonymi i może jakimiś samorządowcami).
Szefem sztabu został Brejza, dotychczas chyba niezbyt bliski kierownictwu PO.
Czy kampania w następnych wyborach będzie znacząco lepsza, to się okaże.

Brejza jest sprawą katastrofy zainteresowany na tyle, że wielokrotnie pisał w tej sprawie interpelacje i zapytania: 
     
https://www.wprost.pl/opinie-i-komentarze/10231831/co-ze-skarga-na-rosje-do-mts-w-sprawie-zwrotu-tupolewa-msz-przerzuca-decyzje-na-rade-ministrow.html

8 lipca 2019r.

„Poseł Krzysztof Brejza ponownie złożył interpelację w sprawie wraku tupolewa i zapowiadanej przez niektórych polityków PiS skargi na Rosję do MTS. Politykowi PO odpowiedziało MSZ oraz KPRM, jednak informacje przedstawione przez obie instytucje różnią się od siebie.
Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza wielokrotnie pisał interpelacje i zadawał pytania w sprawie działań podkomisji, która zajmuje się wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. [bold C.] Polityk pytał także o skargę Polski na Rosję w sprawie przetrzymywania przez Moskwę wraku tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. Przed miesiącem Brejza wysłał do MSZ oraz do KPRM pisma z zapytaniem, czy w okresie od 1 lutego 2017 r. do 19 czerwca 2019 r. MSZ kierowało do premiera jakiekolwiek informacje dotyczące konieczności złożenia skargi do MTS w Hadze. Skarga na Rosję była zapowiadana wielokrotnie przez polityków PiS, szczególnie byłego szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, jednak nigdy nie została oficjalnie złożona. (…)”

Zacytowałem ca połowę artykułu, ale polecam całość.
 
Ale nawet gdyby Brejza tych interpelacji i zapytań nie pisał, to OCZYWIŚCIE nie byłby powód, żeby na Forum tolerować kłamcę smoleńskiego.

*
„Po drugie w zasadzie regulamin nie wymaga pisania prawdy.”

No, to jest gigantyczne i skandaliczne niedopatrzenie, które administracja powinna natychmiast skorygować.

Na wszelki wypadek dodam, że oczywiście nie chodzi o zwalczanie błędów popełnianych w dobrej wierze, bo taki błąd może się zdarzyć każdemu (raz do roku), ale o zakaz świadomego pisania nieprawdy, przy czym ocena, czy uczestnik pisał nieprawdę świadomie należy do administracji, która powinna używać rozumu i doświadczenia życiowego.

*
Skąd ja wiem, że on kłamał świadomie?
Stąd, że czytałem (wtedy) Forum.
Gdyby on był zainteresowany uczciwą dyskusją, to odpowiedziałby na PIERWSZY z Twoich circa dziesięciu apeli i udzielił odpowiedzi na Twoje pytania.
Ale on nie odpowiedział nawet za dziesiątym razem, ponieważ nie był zainteresowany dyskusją, tylko wypisywaniem tu pisowskich kłamstw.
Czego Ci więcej potrzeba?
Bronił Biniendy, a Binieda był i jest nie do obrony.
Jedynym uczciwym postępowaniem w debacie publicznej jest(byłoby) opublikowanie założeń do symulacji RAZEM z symulacją, a najpóźniej na pierwsze żądanie, a i to już wypadałoby przeprosić za zwłokę.
A Binienda łgał, że nie może ich pokazać, bo nie ma praw, itd.

Przecież jedyny sensowny sposób uprawiania nauki to taki, że hipotezy są „peer reviewed”.
A żeby „peer-owie” mogli ocenić symulację, to musieliby znać założenia.

Ale Binienda ich nie ujawnił do dziś.
Jeżeli on tam, gdzie blacha miała milimetr, wstawił dziesięć milimetrów, itd., to wyszedł mu samolot ścinający brzozy.
Gdyby wstawił blachę (płytę) o grubości dziesięciu albo dwudziestu centymetrów, a zamiast aluminium tytan, albo jeszcze lepiej bersil, to wyszedłby mu samolot, który mógłby przebić na wylot wieżę WTC i polecieć dalej.
To była jawna drwina z jakichkolwiek standardów uprawiania nauki, a nawet ze zwykłego zdrowego rozsądku.
Świadome, cyniczne kłamstwo na polityczne zlecenie.

*
Co proponuję?
No, po pierwsze zmianę regulaminu.
A po drugie zastosowanie tego zmienionego regulaminu.

Ale to oczywiście będzie biurokratyczna podkładka, którą zrobisz sam dla Siebie,
 bo jako administrator mogłeś i możesz w każdej chwili wyprosić stąd kłamcę smoleńskiego.
Myślisz, że Zemek kazałby Ci to odkręcić – w imię swobody świadomego pisania kłamstw na Forum?
Serio?   

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #554 dnia: Lipca 30, 2019, 10:34:53 pm »
Nie widzę powodu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).