Ankieta

Czy zmienić nazwę działu Hyde Park na:

 piąty eLEMent
3 (30%)
Lem Park
0 (0%)
inną
1 (10%)
nie zmieniać
6 (60%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]  (Przeczytany 134010 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #120 dnia: Października 24, 2019, 09:21:01 pm »
Ja uważam, że to jest wyszalnia i dezorganizacja. Ale jak ok - to ok.

Pss...zresztą - skoro taka jest historia tego forum, to nie ma sensu udawać, że czegoś nie było.
Swoją...sporo tego się uzbierało.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 09:22:50 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #121 dnia: Października 24, 2019, 09:22:44 pm »
Cytuj
Jestem za tym, żeby zmarginalizować fora obcojęzyczne, to znaczy zepchnąć je poniżej polskiego forum. Choćby z tego względu, że tam nic się nie dzieje, w przeciwieństwie do polskiego forum.
Też tak sądze. Optycznie zajmują 1/3 okładki a nic tam się, no prawie nic, nie dzieje. Czyste marnotrawstwo przestrzeni  :)
A może zebrać by je w jeden pasek główny - fora obcojęzyczne (napisane w różnych językach) czy jakoś tak, i  wtedy już niewidoczne okładkowo podtytuły, dopiero po wejściu - że angielskie, rosyjskie, niemieckie, a nawet dorzuciłbym hiszpańskie - bo całkiem sporo w tym języku o Lemie.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 09:29:26 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #122 dnia: Października 24, 2019, 09:30:34 pm »
Ja uważam, że to jest wyszalnia i dezorganizacja. Ale jak ok - to ok.

Ok, w sensie Twojej technicznej roboty. Na resztę spuśćmy futrynę... znaczy... kurtynę.
Przeszukuję dwa pozostałe działy. Otwarte też dawać do tej dezorg.?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #123 dnia: Października 24, 2019, 09:38:29 pm »
Ja uważam, że to jest wyszalnia i dezorganizacja. Ale jak ok - to ok.

Pss...zresztą - skoro taka jest historia tego forum, to nie ma sensu udawać, że czegoś nie było.
Swoją...sporo tego się uzbierało.

Mnie się podoba ten dział organizacyjny, szczerze. Wszystko jest w jednym miejscu, a kontrowersyjne wątki są pozamykane i nie można ich kontynuować, więc nie widzę w tym większej szkody. Jedyną alternatywą, według mnie, byłoby pokasowanie tych tematów, skoro są sprawą zamkniętą.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #124 dnia: Października 24, 2019, 09:48:49 pm »

Mnie się podoba ten dział organizacyjny, szczerze. Wszystko jest w jednym miejscu, a kontrowersyjne wątki są pozamykane i nie można ich kontynuować, więc nie widzę w tym większej szkody. Jedyną alternatywą, według mnie, byłoby pokasowanie tych tematów, skoro są sprawą zamkniętą.
Mnie by bardziej bawił gdyby maziek był z nami.

No nic - jak się powiedziało A to trzeba i Ł czyli posprzątać do końca:)

I w tym sprzątającym - to całkowite złożenie cudzych for - nie wiem - niby jak? Dział obcojęzyczny a w nim działy podrzędne w tych językach?

Ja bym jeszcze wzięła tych moderatorów spod każdego działu - można by wpisać wszystkich hurtem do statystyk, ale technicznie nie znalazłam takiej opcji.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 09:53:07 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #125 dnia: Października 24, 2019, 10:01:30 pm »
Chyba wszystkie organizacyjne już na miejscu.

Ja bym jeszcze wzięła tych moderatorów spod każdego działu - można by wpisać wszystkich hurtem do statystyk, ale technicznie nie znalazłam takiej opcji.

Zasada, o ile wiem, jest taka, że jak ktoś jest dodawany jako Yabb Moderator z uprawnieniami do danego działu to jego nick pojawia się pod tym działem. Wyższych - globalnych i administracyjnych uprawnień tak nie powiązano.
Ergo: efektem ubocznym usunięcia bez rozplątania byłoby to, że ja stałbym się kompletnie skryto-Globalny a Prohor stracił (i tak symboliczne) uprawnienia. Więc może podpytaj skrzata zanim co... Albo poćwicz na jakimś lewym profilu (do późniejszej kasacji)?
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 10:12:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #126 dnia: Października 24, 2019, 10:11:28 pm »
Cytuj
Prohor straci (i tak symboliczne)
Jaki Prohor? Toć taki nie istnieje  :D
Napisał raptem 4 dwuzdaniowe listy 15 lat temu, wszystkie po angielsku. I od tego czasu zniknął.

Cytuj
I w tym sprzątającym - to całkowite złożenie cudzych for - nie wiem - niby jak? Dział obcojęzyczny a w nim działy podrzędne w tych językach?
O czymś takim myślałem -  kilkujęzyczny tytuł gawarim pa ruski, szpresien zi dojcz etc. a pod tym "działy podrzędne" w jednym pasku - tak jak konkursy; i w nich to, co już jest. Zresztą obojętnie jak, byle zmniejszyć ich przestrzeń bo razem, optycznie, mają tyle samo lub ciut więcej kilocentymetronagłówka kwadratowego niż działy po polsku.
To rzecz jasna, tylko luźny pomysł, bo jak już mnie weźmie na sprzątanie, to robię to dokładnie, czasem nawet z dozą przesady  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 10:14:02 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #127 dnia: Października 24, 2019, 10:15:19 pm »
Mnie by bardziej bawił gdyby maziek był z nami.

Biedny maziek, jak tylko wróci, to złapie się za głowę, co my zrobiliśmy z jego ukochanym forum!?.
Bardzo go tutaj brakuje. Mam nadzieję, że powód jego absencji nie jest niczym poważnym i wynika jedynie z natłoku służbowych obowiązków.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #128 dnia: Października 24, 2019, 10:33:00 pm »
Jaki Prohor? Toć taki nie istnieje  :D

Bronię (symbolicznej obecności) gościa jak niepodległości ;), bo mam szacunek do roboty którą ongiś wykonał:
https://web.archive.org/web/20150717115428/http://stanislawlem.ru/index.shtml
B. długo była ta jego rosyjska strona swego rodzaju tamtejszą filią naszego Lem.pl:
https://web.archive.org/web/20150717112648/http://stanislawlem.ru/
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2019, 10:34:41 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #129 dnia: Października 25, 2019, 12:38:02 am »
Ja bym jeszcze wzięła tych moderatorów spod każdego działu - można by wpisać wszystkich hurtem do statystyk, ale technicznie nie znalazłam takiej opcji.
Zasada, o ile wiem, jest taka, że jak ktoś jest dodawany jako Yabb Moderator z uprawnieniami do danego działu to jego nick pojawia się pod tym działem. Wyższych - globalnych i administracyjnych uprawnień tak nie powiązano.
Ergo: efektem ubocznym usunięcia bez rozplątania byłoby to, że ja stałbym się kompletnie skryto-Globalny a Prohor stracił (i tak symboliczne) uprawnienia. Więc może podpytaj skrzata zanim co... Albo poćwicz na jakimś lewym profilu (do późniejszej kasacji)?
Nie bój się - ogarniam to.
Prawie 8)
To rzecz jasna, tylko luźny pomysł, bo jak już mnie weźmie na sprzątanie, to robię to dokładnie, czasem nawet z dozą przesady  ;)
Przyjedź do mnie :-\
Ja jednak zostawiłabym te obco-fora jak są - tylko ten HP angielski - połączyć? Trochę się "kłócą" te dwa HP pod sobą.

Ceprop - zmieniamy polski HP na coś doLemakojarzącego? Teraz zupełnie nie pasuje ta nazwa...

Piąty eLEMent? A może Przekładaniec?:)

Biedny maziek, jak tylko wróci, to złapie się za głowę, co my zrobiliśmy z jego ukochanym forum!?.
Bardzo go tutaj brakuje. Mam nadzieję, że powód jego absencji nie jest niczym poważnym i wynika jedynie z natłoku służbowych obowiązków.
Obawiam się, że ma kryzys uczuciowy względem forum:)
Ale znam jedną parę co się rozwiodła, a po jakimś czasie znowu wzięła ślub - można? Można:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #130 dnia: Października 25, 2019, 12:42:56 am »
Też byłbym za skasowaniem odrębnego tytułowego angielskiego HP.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #131 dnia: Października 25, 2019, 12:43:22 am »
Cytuj
Ceprop - zmieniamy polski HP na coś doLemakojarzącego? Teraz zupełnie nie pasuje ta nazwa...

Piąty eLEMent? A może Przekładaniec?
Mi ten piąty eLEMent pasuje. Bez czwartej klepki?  ;)
Cytuj
Ja jednak zostawiłabym te obco-fora jak są - tylko ten HP angielski - połączyć?
Połączyć - to tylko 7 wątków, przerzucić je do głównego i wyciąć pusta nazwę.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2019, 12:47:15 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #132 dnia: Października 25, 2019, 12:46:12 am »
Ok - za skasowaniem HP był też miazo (chyba nawet jego pomysł), Hornet chyba też?, Q? LA - inni milczą czyli niby zgoda?;)

Mnie co prawda piąty el kojarzy do wiadomego filmu, ale pasowny:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #133 dnia: Października 25, 2019, 12:51:15 am »
Co do angielskiego HP byłem przeciw, ale mogę być za. To przenosimy (znaczy: wątki poprzemieszczane, HP Eng. można usuwać).

Nie bój się - ogarniam to.
Prawie 8)

Jak ogarniasz to może daj Prohorowi honorowego Globalnego, mi przestaw na jawnego i wtedy można Yabb Modów powywalać.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2019, 12:54:11 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« Odpowiedź #134 dnia: Października 25, 2019, 12:51:43 am »
Cytuj
Mnie co prawda piąty el kojarzy do wiadomego filmu, ale pasowny:)
hmm...jeszcze LEMvaria, poLEMvaria, inne probLEMy, probLEMiki Mause...
Cytuj
Jak ogarniasz to może daj Prohorowi honorowego Globalnego
Q, a co ty z tym Prohorem - piliście razem, czy co?
To jakiś informatyk z Rosji i nawet w całej sieci od lat nieaktywny.
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2019, 12:54:23 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana