Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481184 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #765 dnia: Kwietnia 30, 2013, 11:41:01 am »
Dowcipniś, nie dowcipniś ;), może też być serio, bo problem jak najbardziej jest poważny. Tych dwoje bioetyków , zdaje się, na Forum przywoływano?
http://jme.bmj.com/content/early/2012/03/01/medethics-2011-100411.full
Tytuł pracy brzmi "After-birth abortion: why should the baby live?"

I łatwo tu jest schować się za emocje czy instynkty, albo powiedzieć: "Spartanie durnie", ale czy od tego sprawa stanie się rozumowo przeanalizowana?

Zresztą... łatwo jak łatwo, taki Spartanin też różnie może zareagować:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2013, 11:55:10 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #766 dnia: Kwietnia 30, 2013, 08:31:11 pm »
No coz, wydaje sie ze ci bioetycy maja zycie pelne cierpienia i w ich najlepszym interesie jest zasadne abortowac ich pourodzeniowo.
Cytuj
I łatwo tu jest schować się za emocje czy instynkty, albo powiedzieć: "Spartanie durnie", ale czy od tego sprawa stanie się rozumowo przeanalizowana?
Gdybym mial jedynie rozumowo przeanalizowac, czy powinienem pana Q usmiercic (starannie zaplanowawszy) i przywlaszczyc sobie jego mienie, majac na uwadze swoja kozysc materialna (w koncu poza materia nic nie ma), to nie znalazl bym zadnych, jedynie rozumowych argumentow, by tego nie zrobic  ;)  Zeby sie przed tym powstrzymac, musial bym siegnac gdzies poza rozum.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #767 dnia: Kwietnia 30, 2013, 09:16:04 pm »
Gdybym mial jedynie rozumowo przeanalizowac, czy powinienem pana Q usmiercic (starannie zaplanowawszy) i przywlaszczyc sobie jego mienie, majac na uwadze swoja kozysc materialna (w koncu poza materia nic nie ma), to nie znalazl bym zadnych, jedynie rozumowych argumentow, by tego nie zrobic  ;)  Zeby sie przed tym powstrzymac, musial bym siegnac gdzies poza rozum.

Naiwniak, wierzy w zbrodnię doskonałą. (W wydaniu innym niż państwowe ;).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #768 dnia: Kwietnia 30, 2013, 09:32:51 pm »
Naiwniak, wierzy w sprawnosc policji  ;)
No, nie boj sie, spij spokojnie, wlasnie spalilem sobie droge do szybkiego wzbogacenia sie Twoim kosztem :-X

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #769 dnia: Kwietnia 30, 2013, 10:46:56 pm »
Akurat nie w policji rzecz, a w słynnym mistrzowym zdaniu o golemowej rachubie:

"Nie godzę się z tym, co pisano o jego etyce czy to pochwalnie, czy w jej potępieniach. Nie była to, zapewne, etyka humanitarna. On sam zwał ją „rachubą”. Miłość, altruizm i litość zastępowały mu liczby. Użycie przemocy miał za równie bezsensowne — a nie za niemoralne — jak użycie siły przy rozwiązywaniu geometrycznego zadania. Wszak geometra, który chciałby przemocą doprowadzić swoje trójkąty do pokrywania się, zostałby uznany za pomylonego."

A także np. to co TU cytują:
http://www.marekczeszek.com/sitemap/adrem/adrem-16/adrem-nnnn-temi-text.htm

Po prostu twierdzę, ze mordowanie mnie Ci się nie kalkuluje, a jeśli sądzisz inaczej - statystycznie - skazujesz się na cierpienie ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #770 dnia: Kwietnia 30, 2013, 11:14:30 pm »
Obawiam, się, że przeciętny przestępca ma jednak nieco mniejsza moc obliczeniową niż Golem ;) ... Są tacy, co zabiją za przysłowiowe 5 zł abo bo ktoś krzywo spojrzał... Oczywiście Nex ma większą moc obliczeniową ale nie w tym rzecz. Rozumowo to sobie możesz Nex, ale sumienie Cię zje ;) . Tak na 90%.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #771 dnia: Kwietnia 30, 2013, 11:29:07 pm »
Cytuj
Rozumowo to sobie możesz Nex, ale sumienie Cię zje . Tak na 90%.
O, to, to! Czyli nie rozum (zimna kalkulacja) powstrzymuje.
To co, Q pisales o Golemie to bylo na wysokim poziomie abstrakcji, poza tym Golem mial nieludzkie  potrzeby, cele i checi. Co by mu przyszlo z Twojego TV, albo zlotego lancucha? A mi by pasowal do oczu  ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #772 dnia: Maja 02, 2013, 07:36:55 pm »
Obawiam, się, że przeciętny przestępca ma jednak nieco mniejsza moc obliczeniową niż Golem ;) ... Są tacy, co zabiją za przysłowiowe 5 zł abo bo ktoś krzywo spojrzał...

Jasne. Cóż mnie jednak obchodzą osobnicy o mocy obliczeniowej tak niskiej, że zapewne wpadną za pierwszym razem mimo całej nieudolności policji... ::)

(Ich zresztą sumienie nie zje tak, czy siak.)

O, to, to! Czyli nie rozum (zimna kalkulacja) powstrzymuje.

Subiektywne odczucie psychicznego dyskomfortu nie jestże częścią kalkulacji?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #773 dnia: Maja 03, 2013, 05:35:38 pm »
@nexus6 (przede wszystkim)
Istniejący stan prawny jest niewątpliwie umową społeczną. Taką umowę (prawo powszechne) zmienić jest w ogóle bardzo trudno, a już najtrudniej w kwestiach życia/śmierci. Mamy więc, jak Pan to ujmuje, SOLIDNE, a nawet BARDZO solidne podstawy w postaci praktyki legislacyjnej.
Sumienie zaś jest - na mój rozum - wyłącznie kulturowe (=wyłącznie umowne), tyle że indywidualne, nie skodyfikowane.
VOSM
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2013, 08:48:01 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #774 dnia: Maja 22, 2013, 08:21:36 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #775 dnia: Sierpnia 27, 2013, 04:49:50 pm »
Kwestia co się dzieje na granicy Układu jest jak dotąd poznana jedynie teoretycznie, ponieważ żaden obiekt jak dotąd tej granicy nie przeleciał. Zdefiniowano ja jako miejsce gdzie oddziaływanie heliosfery załamuje się pod presją Wszechświata (że pozwolę sobie na tak poetyckie ujęcie) - i takie dokładnie dane zaczęły spływać w pewnym momencie, w dodatku dobrze zgadzając się z estymacjami - chwała naukowcom! A że rzecz (jak zwykle) okazała się bardziej skomplikowana i bogatsza niż estymacje - chwała Naturze!

Jeszcze a'propos Voyagera i granicy:
http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2013/27jun_voyager/
http://www.cbc.ca/news/technology/story/2013/08/16/science-voyager-solar-system.html
http://www.theguardian.com/science/2013/aug/17/voyager-leaves-solar-system-nasa
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2013, 05:15:41 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #776 dnia: Sierpnia 28, 2013, 11:18:59 am »
Odnośnie co można zrobić jak się ma się tylko nr dowodu i pesel - oczywiście to nie dotyczy ob. Remuszki, jemu nic nie grozi.
http://wyborcza.pl/1,75478,14505530,Jak_latwo_wrobic_w_kredyt.html
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #777 dnia: Sierpnia 28, 2013, 11:49:35 am »
Ja już to wczoraj czytałem i uważam, że "GW" podaje nieprawdę.
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #779 dnia: Sierpnia 28, 2013, 08:28:48 pm »
Ja już to wczoraj czytałem i uważam, że "GW" podaje nieprawdę.
Na podstawie argumentów, które podałeś, stwierdzam, że nie masz racji.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).