Autor Wątek: Wojna  (Przeczytany 187421 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 20, 2014, 12:37:38 pm »
W tym sensie ma Pan oczywistą logiczną rację: po co sie przejmować, skoro nie mamy wpływu? No ale emocje nie są sterowane rozumowo-wolicjonalnie, a przynajmniej są tylko częściowo, to Pan wie, prawda?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 20, 2014, 03:11:50 pm »
Nie mialem pojecia. Ja w ogole malo co wiem. Ksiadz na religii uczyl mnie o wolnej woli, Terminus udowadnial calkowity detrminizm. Chetnie sie doucze, jesli ma Pan jakies ciekawe zrodla.
Mysle, ze sterowanie emocjami dobrze wychodzi ludziom uprawiajacym praktyki medytacyjne. Pewnie to kwestia praktyki.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 20, 2014, 04:13:20 pm »
Też tak słyszałem i nawet mogę Panu dać telefon do specjalistki. Ale za skutki mentalne nie biorę odpowiedzialności :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 21, 2014, 11:31:34 pm »
Jestem podłamany, słuchałem przed chwilą w Polscacie Henia Wujca, który jest z wykształcenia fizykiem i zawsze jawił mi się jako człowiek w miarę rozsądny - przynajmniej w tym sensie, że nie tracił kontaktu z rzeczywistością. Tym razem sprawił na mnie wrażenie niemal fanatyka, aktywisty sekty smoleńskiej, dla którego fakty się nie liczą, i trzeba po prostu zabić Putina-Hitlera. O Jezu, nie powinno się oglądać telewizji w ogóle, a już na pewno nie przed stenm
Dobranoc (dla kogo dobra, dla tego dobra, ale wszystkim życzę szczerze spokojnej nocy).
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 06, 2014, 11:59:57 pm »
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=4123

Krótki kurs historii poradzieckiej Ukrainy

1A. Z niewiadomych (mi) powodów, Zachód, a raczej USA, uważają, że świat powinien być urządzony na ich modłę. Innych cywilizacji (jeszcze siedmiu, wg Huntingtona) Zachód nie szanuje, ale z nimi nie walczy, natomiast cywilizację prawosławną (Białoruś, Rosja) stara się pokonać wszelkimi sposobami. Czemu? Nie wiem i nie rozumiem. Uważam, że żadna z cywilizacji nie jest lepsza od innych, tak jak żaden odcień skóry nie jest lepszy od innych odcieni. Różnokolorowi mogą w miarę zgodnie żyć PRZYNAJMNIEJ OBOK SIEBIE.
Walkę Zachodu z Rosją (uogólnienie) o światową dominację postrzegam - per analogiam - jako klasyczny XIX-wieczny rasizm w XXI wieku. Jestem temu rasizmowi gruntownie przeciwny.


[28.08.2014] http://wyborcza.pl/duzyformat/1,140253,16537944,Raport_mniejszosci.html#TRNajCzytSST Przeczytajcie koniecznie, zwłaszcza głos pierwszego Rosjanina, Iwana Wyrypajewa.

1. ZSRR był zasadniczo innym państwem niż inne państwa świata, a zwłaszcza Europy.
2. Rozpad ZSRR ćwierć wieku temu nie sprawił automatycznie, że rezultaty rozpadu stały się takimi samymi państwami jak inne państwa świata, a zwłaszcza Europy.
3. Różnice dotyczą przede wszystkim Ukrainy, która od początku swej niepodległości zaistniała jako państwo znacznie bardziej INNE (w tym: podzielone  pod względem ludnościowym, terytorialnym i politycznym na dwie części ) znacznie bardziej niż którekolwiek z pozostałych państw-republik byłego ZSRR.
4. Tym społecznym podziałom towarzyszyła przez ćwierć wieku stała jednostronna ewolucja ukraińskiego systemu władzy w kierunku oligarchii.
5. Taka Ukraina stawała się coraz bardziej łakomym kąskiem gospodarczo-politycznym dla Unii Europejskiej oraz militarno-politycznym dla USA i NATO.
6. W ramach przygotowań do dziejowego przejęcia Ukrainy przez Zachód (patrz: czerwone), w roku 2006 powierzono Ukrainie i Polsce organizację gigantycznego przedsięzięcia społeczno-gospodarczego o nazwie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro ’2012, czemu towarzyszyły dziesiątki (setki?) miliardów inwestowanych dolarów oraz przygotowywanie gruntu pod „społeczny spontaniczny protest” zwany Majdanem.
7. W drugiej połowie 2013 roku rozpoczęto realizację planu „Majdan”, w czego konsekwencji, w lutym 2014 roku, w krwawym  przewrocie wspieranym propagandowo i logistycznie przez Zachód, obalono dotychczasową ukraińską władzę uznawaną, notabene, do samego końca przez ten sam Zachód za jak najbardziej legalną.
8. Pierwszą uchwałą „nowego parlamentu” Ukrainy była delegalizacja języka rosyjskiego.
9. Potem była reakcja ludności wschodnioukraińskiej (wspieranej naturalnie i po cichu przez Rosję), co w końcu przerodziło sie w wojnę domową.
10. W tzw. międzyczasie Rosja bez jednego wystrzału, przy niemal jednogłośnym poparciu mieszkańców i przy jedynie werbalnych protestach Zachodu, przyłączyła do siebie Krym.
11. W lipcu 2014, wskutek pomyłki (wersja najbardziej prawdopodobna), nad terenami walk został zestrzelony malezyjski samolot pasażerski; zginęło prawie 300 Bogu ducha winnych turystów. Gdy Rada Bezpieczeństwa ONZ podjęła jednogłośną decyzję o powołaniu międzynarodwej komisji w celu wyjaśnienia tej katastrofy – temat nagle (jak nożem uciął) znikł z wszystkich światowych politycznych tapetów i medialnych czołówek.
12. Patrz także:  http://www.rp.pl/artykul/956150,1131246-Rosja-wzywa-do-spotkania-Rady-Bepieczenstwa-ONZ-w-zwiazku-z-Ukraina.html Tam trwa katastrofa humanitarna.
13. Sumując: na wschodziie Ukrainy od miesięcy jedni ludzie masowo zabijają innych ludzi. Liczba uchodźców idzie w setki tysięcy. Jeśli medialne wieści na ten temat są choć w 1/10 prawdziwe, to może mniejszym złem byłoby przerwanie tej wojny przez Rosję albo jakieś namaszczone przez ONZ siły rozjemcze? To jednak musiałoby oznaczać (w dalszej kolejności)  przynajmniej federalizację Ukrainy (Donieck, Ługańsk i okolice).

Stanisław Remuszko

pjes: uprasza się o krytykę pod: remuszko@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2014, 10:40:13 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 08, 2014, 11:11:38 am »
Pan nie trzyma czasem pieniędzy w jakim ruskim banku?  ::)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 08, 2014, 11:31:58 am »
Żeby trzymać (gdziekolwiek), trzeba mieć co trzymać :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 08, 2014, 01:55:46 pm »
Dobra dobra, Pan nie udaje takiego biednego. Willę chce Pan stawiać i pieniędzy nie ma?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 08, 2014, 02:35:13 pm »
Panie Hokusie, rozważam ewentualność zaciągnięcia kredytu pod budowę kontenera mieszkalnego o powierzchni 25 m2. W przedwojennym dwupiętrowym dwudziestomieszkaniowym bloku ZUS przy Tynieckiej na warszawskim Starym Mokotowie, gdzie się urodziłem (po wojnie...), kwaterunkowe (1948) dwupokojowe mieszkanie Rodziców miało 50 m2, ale piwnica do niego liczyła 25 m2. Nie pamiętam, czy mieszka Pan w Londynie, czy w Poznaniu, lecz barakowozowy pałac o łącznej powierzchni 25 m2 raczej trudno uznać za willę w OBU miastach. Przynajmniej MNIE trudno, a opieram się na turystycznej autopsji oraz na zeznaniach kumpli tam żyjących.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 16, 2014, 10:47:06 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 21, 2014, 03:33:17 pm »
Uważam, że Rosja nie robi nic, aby w Polakach wzbudzić zagrożenie wojną. Natomiast polskie media od dłuższego czasu robią coraz więcej, by w odbiorcach powstawało takie właśnie wrażenie. Bezpodstawne straszenie Polaków wojenną agresja Rosji uważam za działanie atypatriotyczne.
http://www.rp.pl/artykul/1134710.html?referer=glowna
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 30, 2014, 11:27:29 pm »
1. Ale to ciekawe, gdy tu zaglądam, widzę, że raz mam 211 karm, a raz 212, po czym mija tydzień albo miesiąc i sytuacja się powtarza :-)
2. Dla mnie - bomba (świeże dopiski!): http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=4079
Starszy pan idzie lulu. Dobranoc :-)
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 31, 2014, 12:45:18 pm »
Czy te uwagi dyscyplinujące pojawiały się natychmiast po umieszczeniu wpisu?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #58 dnia: Września 01, 2014, 01:52:56 am »
Pojawiały się w ułamku sekundy po naciśnięciu enter.
A więc automat ustawiony na moje IP.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #59 dnia: Września 01, 2014, 10:25:42 am »
Automat z całą pewnością, ale niekoniecznie na IP, bo to dziecko w piaskownicy by obeszło. Być może nawet nie na Ciebie osobowo, tylko na pewne zlepki słów. Ponadto, czy regulamin GW dopuszcza linkowanie "zewnętrznych"" stron www - bo może w tym był problem za drugim razem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).