Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 272517 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #510 dnia: Listopada 21, 2013, 11:34:34 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #511 dnia: Listopada 22, 2013, 10:10:13 pm »

Z resztą fantazji nie dyskutuję, bo nie ma to sensu. Wierzeń nie da się naukowo obalić w żaden sposób - patrz kreacjonizm. Na szczęście wiara nie jest w stanie sformułować hipotezy - chyba że uwzględnia czynniki z innego świata (jak dwa wybuchy, drużynę drwali z Syberii itd.).
Czyli twoja wiara polega na przyjęciu do wiadomości danych podanych przez komisje Mak i Millera, bo sam nawet nie potrafiłbyś dokonać odczytu z „czarnych skrzynek”? Podstawiając do wzorów odpowiednie dane, otrzymamy odpowiednie wyniki, czyż nie?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #512 dnia: Listopada 23, 2013, 04:17:20 pm »
Oczywiście. Możesz tak to ująć. Co prawda właśnie naśladujesz "argument" kreacjonistów (wy też wierzycie jak my, tylko odwrotnie). Dlatego sprawdzianem jest konsystentność opisu i liczba koniecznych założeń apriori. ZP nie przedstawił żadnego całościowego opisu i starannie unika wypowiadanie się na tematy tabu (np. kto przystrzygł drzewa, skoro nie samolot, i jak to zrobił, że nikt niczego nie zauważył). Co więcej nie tylko nie jest w stanie podać, kto i jak je przystrzygł - ale też udaje, że nie słyszał kolejnego pytanie, które można zadać przyjmując na chwilę absurdalne założenie, że drzewa zostały rzeczywiście wygolone sztucznie przed katastrofą. Skoro tak - to jak Rosjanie sprowadzili w to miejsce samolot? W końcu to było obok pasa i przed nim. ZP nigdy tego nie wyjaśni i nigdy nie poda żadnego całościowego opisu. Będzie tylko wymyślał kolejne nieistniejące byty. A wymyślanie takich bytów nie jest domeną nauki, tylko domena wiary - wracając do Twej wypowiedzi. W przypadku skrzynek jak wiadomo jedna była czytana w Polsce (co starannie pomija ZP).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #513 dnia: Listopada 23, 2013, 04:45:20 pm »
Będzie tylko wymyślał kolejne nieistniejące byty. A wymyślanie takich bytów nie jest domeną nauki, tylko domena wiary - wracając do Twej wypowiedzi. W przypadku skrzynek jak wiadomo jedna była czytana w Polsce (co starannie pomija ZP).
Tak, tylko że "Według Chochłowa tzw. trzecia czarna skrzynka ATM QAR zapisuje oryginalne parametry rejestratora rosyjskiego MŁP-14-6 i dodatkowe parametry wibracji silników. To jest pierwsza na świecie czarna skrzynka z pamięcią skomputeryzowaną. Wystarczy wyjąć kartę pamięci, podłączyć do laptopa i po półgodzinie wie się już w 90 proc., co spowodowało katastrofę. Ekspert przypomina, że MAK miał polską czarną skrzynkę przez trzy dni. "Przez ten czas mógł skasować, wgrać i zgrać wszystko, co chciał. Na pewno nie miał problemów z jej rozkodowaniem". Nie mnożąc bytów śledczy, idąc twym tropem, nigdy nie osiągnęliby statusu pewności absolutnej. W  takich sprawach wszystkie drogi należy sprawdzić.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #514 dnia: Listopada 23, 2013, 06:29:07 pm »
Ponieważ nie jesteś odcięty (mniemam) od Gugla to kwestie techniczne tego rejestratora i czy można było sfałszować zapis i jak możesz sobie sam wyjaśnić. Ale to jest oczywiście zejście do szczegółu w celu odwrócenia się od tłumaczenia ogółu. Natomiast załóżmy, ze istotnie tak się stało - płynie stąd wniosek, że Rosjanie sfałszowali zapisy wszystkich rejestrujących urządzeń w tym rejestratorów głosu w obu samolotach.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #515 dnia: Listopada 24, 2013, 12:41:12 pm »
No dobrze, mi wyguglało , takie coś http://lubczasopismo.salon24.pl/Smolensk.Raport.S.24/post/528774,raport-mak-sfalszowany-zapis-cvr-dowod  Możesz wyrazić swoje zdanie w temacie, bo ja się na tym nie znam ?
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #516 dnia: Listopada 24, 2013, 02:06:15 pm »
Mogę. Rozbieżność danych zapisywanych na różne sposoby istnieje, czasem jest duża i tak było w tym wypadku (katastrofy smoleńskiej a nie tego, co zalinkowałeś). O ile pamiętam to z trzech rejestratorów najlepszy jest ten cyfrowy, a z dwóch analogowych jeden miał zapis znacznie odstający, tzn. było w nim stosunkowo najwięcej błędów. Nie pamiętam, czy dane liczbowe podane były w raporcie, ale można je wyguglać, są one nawet w ujęciu procentowym duże. Wyciąganie z tego wniosków, że coś zostało sfałszowane jest równie mądre, jak wyciąganie takiego wniosku z faktu, że różnią się zapisy dwóch nagrywających równocześnie magnetofonów, bo jeden ktoś potrącił. Albo, że fałszywe jest nagranie, w którym na skutek wytłumaczalnych powodów są przerwy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #517 dnia: Grudnia 03, 2013, 10:44:22 am »
Smoku, to jak to jest z tymi dowodami na zamach?
http://wyborcza.pl/1,75478,14989415,Macierewicz_w_Ameryce__Nie_ma_dowodu_na_zamach__Putin.html

I, żeby nie było, że to tylko manipulacja "Wybiórczej" ;):
Antoni Macierewicz w Chicago 13 11 2013 część 1


Doedytowuję też co dla wiesiola:
http://dorzeczy.pl/testowanie-z-wiary-w-zamach-smolenski/
Pierwszy raz od dawna zgadzam się w czymś z Ziemkiewiczem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2013, 04:59:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #518 dnia: Marca 07, 2014, 03:38:41 pm »
jak-dr-nowaczyk-i-szef-zp-wykiwali-prof-lakowicza

Jest i finał sprawy (Nowaczyk: “Nie jestem już pracownikiem Uniwersytetu Maryland."):
http://www.bibula.com/?p=73657


I kolejna - doedyt. - nówka (maźku, umiesz po duńsku?):
http://ing.dk/artikel/dansk-ingenioer-afviser-forklaring-paa-polsk-flyulykke-166464
No dobra, dorzucę przekład:
http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/zespolsmolensk.nsf/komunikat.xsp?id=AF3A1249ACBB5731C1257C890031DA2E
(Jeśli wierny, to tekst na tyle ogólnikowy, że do "Faktów prasowych" by pasował.)

Do czego dochodzi - oczywiście - pytanie Kim jest Glenn Jorgensen?
http://zygmuntbialas.salon24.pl/525323,kim-jest-glenn-jorgensen
Z odpowiedzią:
http://pantarhei.salon24.pl/536144,glenn-a-jorgensen-dunski-inzynier
Jest to mianowicie magister inżynier (i - prawdopodobnie - pilot amator) utrzymujący się z robienia ekspertyz.
TU jego CV:
http://www.xtern-udvikling.dk/index.php?name=inc/GAJ-cv.asp
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 06:56:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #519 dnia: Marca 07, 2014, 07:55:37 pm »
Nawet mi się nie chce czytać :) . Temat wygląda mi na wyczerpany.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #520 dnia: Marca 07, 2014, 08:00:25 pm »
Mi tu.
Ale jutro dorzucę nowe FP, ukraińskie, bo dziś sławny dochtór ursynowski Pilarski Paweł wyrwał mnię lewą górną piątkie, i zaraz furia mi oklapła. Zresztą o czym niby pisać: kuń jaki jest - kużden jeden widzi...
r.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 09:50:33 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #521 dnia: Marca 07, 2014, 10:19:55 pm »
Cóż za ekshibicjonizm...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #522 dnia: Marca 07, 2014, 10:29:58 pm »
Mówiąc o koniu, miałem na myśli Equusa caballusa. Notabene, to chyba najstarszy fragment encyklopedii po polsku...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #523 dnia: Marca 07, 2014, 10:55:57 pm »
Boże, co za satyr, miałem na myśli ekstrakcję przy kolacji - a temu wszystko do jednego się zbiega...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #524 dnia: Kwietnia 05, 2014, 07:00:22 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki