Autor Wątek: Polityka smoleńska  (Przeczytany 272283 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #165 dnia: Maja 15, 2012, 01:32:24 pm »
Hoko, nie będę bronił autora tekstu, wrzuciłem w/w link jako swoisty folklor okołosmoleński (zgodnie z naturą wątku).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #166 dnia: Maja 15, 2012, 01:35:56 pm »
Ten folklor to już nawet nie około.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #167 dnia: Maja 15, 2012, 03:19:26 pm »
Ot, rozchodzą się kręgi na (mętnej) wodzie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #168 dnia: Maja 16, 2012, 01:31:44 am »
Na:
http://www.dziennik.com/wideo/artykul/program-ndtv-z-12-maja-2012

Hoko:
Cytuj
Nie bardzo rozumiem, co wielkość tragedii ma mieć wspólnego z technicznymi wnioskami. Po wtóre, narodową tragedią to jest obecna dyskusja o katastrofie, bo sama katastrofa to, jak dla mnie, tylko tragiczny w skutkach wypadek lotniczy.
To, że śledztwa w tej sprawie nie prowadzi się tak jak sprawy o kradzież słoika korniszonów z piwnicy.
WURG

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #169 dnia: Maja 18, 2012, 12:04:13 pm »
Patrząc na te wszystkie hipotezy, odnoszę wrażenie, że tak właśnie się ją prowadzi - zeszli się smakosze z całego blokowiska i się sprzeczają, czy to ten menel spod czwórki, czy może agenci obcego wywiadu w naszych ogórkach zasmakowali. Sezon ogórkowy, krótko mówiąc.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #170 dnia: Maja 18, 2012, 04:55:08 pm »
Patrząc na te wszystkie hipotezy, odnoszę wrażenie, że tak właśnie się ją prowadzi - zeszli się smakosze z całego blokowiska i się sprzeczają, czy to ten menel spod czwórki, czy może agenci obcego wywiadu w naszych ogórkach zasmakowali. Sezon ogórkowy, krótko mówiąc.
Takich 3 leszczów się wypowiada:
http://smocze.opary.salon24.pl/407267,list-otwarty-3-sedziow
A tu ja:
Choćbyś był najlepszym sędzią, wyroki przenikliwe wydawał to nic ci to nie pomoże, jeśli wydasz wyrok w sprawie wujka czy tam żony czy może swojego kota. Wyrok zostanie unieważniony a sam okryjesz się śmiesznością.

Podobnie sposób prowadzenia śledztwa smoleńskiego uniemożliwia wykluczenie zamachu z przyczyn formalnych. Przecież sami Rosjanie się nie obciążą. Myśl tą wyartykułowałem raz ale widzę nie starcza i trzeba powtórzyć. Nie ma nic na siłę. Jak chcą być podejrzewani to niech się nie dziwią, że są. Proste. Natomiast tajne śledztwo w tej sprawie powinno być przeprowadzone.

http://smocze.opary.salon24.pl/418621,nikt-sedzia-w-swojej-wlasnej-sprawie

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 24, 2012, 07:54:22 pm »
Naukowce fikają, model im nie potrzebny. Tylko Miazkowi potrzebny:
http://niezalezna.pl/28877-polscy-naukowcy-aprobuja-badania-biniendy

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 24, 2012, 09:08:38 pm »
Argumentum ad verecundiam metodą pokrewną Ipse dixit? Słabo.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 24, 2012, 09:26:14 pm »
Proszę mnie nie rozśmieszać. Jeśli ci państwo, jak reszta świata, pliku Biniendy nie widzieli, to powinni zmienić uczelnię - na seminarium.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 24, 2012, 10:07:07 pm »
Proszę mnie nie rozśmieszać. Jeśli ci państwo, jak reszta świata, pliku Biniendy nie widzieli, to powinni zmienić uczelnię - na seminarium.
A tak swoją drogą gdzie można obejrzeć pliki kogokolwiek i gdziekolwiek?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 24, 2012, 10:36:50 pm »
Artymowicza będzie można. Zapowiedział (w 23 odcinku bloga), że wyśle go każdemu, kto zadeklaruje, że umie się nim posłużyć. Myślę, że słowa dotrzyma. Prostszy plik jest już do pobrania z blogu Artymowicza, opublikował go ktoś o imieniu Autor (zamieszczony jako komentarz do tegoż, 23 odcinka). A czy plik Biniendy będzie można to nie wiem, nie widziałem deklaracji, że go opublikuje. Jak się już go ma, to zobaczyć oczywiście można na własnym komputerze, pod warunkiem, że dysponuje się programem ten plik obsługującym. W przypadku Autora jest to ten program, trial za darmo: http://www.adobe.com/products/director/ .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 24, 2012, 11:38:02 pm »
Się zbliżamy. Do Wielkiego Jubileuszu (Cyfrowego)...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 25, 2012, 01:19:47 am »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityka smoleńska
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 25, 2012, 02:34:58 am »
Ja może tylko delikatnie przypomnę, że Einstein odmówił przyjęcia, oferowanej mu, prezydentury Izraela, zaś Lem mawiał, że interesuje go skala milion-, a nawet miliardletnia, z tej zaś perspektywy polityka jest to +/- wyścig żab. Rozumiem, że można mieć swoich faworytów w takim wyścigu, ale nie ma co utożsamiać się z nimi, a tym bardziej przymuszać innych, by jedli naszą żabę. Nawet jeśli jest się smokiem... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki