Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399880 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #480 dnia: Stycznia 28, 2016, 11:01:38 pm »
Coś zabawnego z trochę innej beczki (świadomie z dwu - odmiennych ideologicznie - źródeł*):
http://wpolityce.pl/polityka/217350-szokujace-dane-jak-rzad-po-psl-tuczy-usluzne-media-zobacz-pelny-raport-zespolu-parlamentarnego
http://trybuna.eu/kasa-misiu-kasa/

Przy czym: żeby była jasność - uważam, że GW, Rzeczpospolita i Gazeta Prawna redagowane są bardzo dobrze, z dwu pierwszych z nich czerpię też zazwyczaj (co prawda do dalszej weryfikacji) ciekawostki naukowe. Pytanie jednak czy w świetle powyższych danych ich strona polityczna jest równie godna zaufania co ta czysto informacyjna? I czy wszystkie zarzuty PiS-u wobec mediów popierających PO należy wobec tego uznać za bezzasadne? (Pomijam fakt, że polityka medialna obecnego rządu też nie budzi mojego entuzjazmu. P. Kurski np. to nominacja tyleż nieestetyczna, co konfrontacyjna z definicji. A przykłady można mnożyć**.)

* Owszem, oba mają interes w biciu w PO i jej politykę medialną, ale traci to jakby na znaczeniu w świetle tego, że przywoływany przez nie raport zestawiał wyłącznie oficjalne informacje ministerstw i KPRM... (BTW. Teraz by jeszcze należało zapytać co prenumerowały i gdzie się ogłaszały spółki skarbu państwa i zdominowane przez koalicję PO&PSL instytucje samorządowe...)

** Np. nadredaktor radia toruńskiego właśnie dostał swój kawałek tortu:
http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,19547319,sejm-szkola-ojca-rydzyka-dostanie-20-mln-zl-z-budzetu-panstwa.html

Tak się przy tym zastanawiam czy ten krajowy mechanizm nie byłby też pewnym tropem, którym by należało pójść zastanawiając się nad zachowaniem mediów niemieckich w wiadomej sprawie... Choć tam, zapewne, rozgrywane jest to jeszcze subtelniej...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2016, 11:03:53 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #481 dnia: Lutego 01, 2016, 01:46:08 am »
W cytowaniu Wyborczej jakiś umiar jest konieczny:

http://www.radiomaryja.pl/informacje/niech-wszystkie-podmioty-beda-traktowane-godnie/



Nie chciałbym – z tej racji, że tak się nazywam, czy jestem kapłanem, czy dlatego, że posługuję przez Radio Maryja – żeby ktokolwiek był dyskryminowany.

Niech wszystkie podmioty będą traktowane godnie, tak ja się należy. Tego tylko życzę.

Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych. Nigdy!

Po prostu robić tak jak każe prawe sumienie i prawo, dobre prawo w sprawiedliwej Ojczyźnie. Tylko tyle.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #482 dnia: Lutego 01, 2016, 10:24:32 am »
Dałem plusika Ojcu Dyrektorowi :-)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #483 dnia: Lutego 01, 2016, 09:07:19 pm »
Chyba to 28-go PiS wycofał się z 20 mln dla o. Rydzyka, a dopiero 29-go o. Rydzyk szlachetnie nie chce tej kasy ;) . A jak posłuchać, a nie czytać, to o. Rydzyk szczerze mówi, że do nikogo nie zwracał się bezpośrednio... Naczelnik też niczego nie robi bezpośrednio.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #484 dnia: Lutego 01, 2016, 09:15:55 pm »
Cóż... Bardzo to ojcowsko i niemniej dyrektorsko gotówki nie chcieć, ale cóż biedny ojciec R. zrobi, jak mu pani premier przemocą mamonę chce jednak wpychać:
http://www.tvp.info/23809049/co-z-20-mln-zl-dla-uczelni-o-rydzyka-szydlo-na-tak-ministerstwo-nauki-nie-jest-mozliwe-arbitralne-przekazanie-dotacji
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2016, 10:45:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #485 dnia: Lutego 01, 2016, 09:51:44 pm »
Jakbym był Szydłą, tobym dał Ojcu Dyrektorowi, ale nie na uczelnię, lecz na odwierty. Najserio!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #486 dnia: Lutego 01, 2016, 09:59:50 pm »
Z tymi odwiertami to albo coś nie wyszło, albo wielka tajemnica.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #487 dnia: Lutego 02, 2016, 12:04:51 am »
Zostawiając na bok kwestię, czy o. Rydzykowi należało się jak psu buda zauważam, że było w TV o Stanisławie Remuszko.
https://youtu.be/jLEi_WrqIU8?t=3m41s

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #488 dnia: Lutego 02, 2016, 03:47:33 am »
Panie Smoku, dzięki za cynk. Aż się obudziłem z tego powodu i teraz chyba nie będę mógł zasnąć z przejęcia...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #489 dnia: Lutego 02, 2016, 08:23:53 pm »
Jakbym był Szydłą, tobym dał Ojcu Dyrektorowi, ale nie na uczelnię, lecz na odwierty. Najserio!

Zabawię się w Smoka E. i wrzucę linka do wyliczeń prawicowego (!) blogera:
http://pilaster.blog.onet.pl/2008/12/30/ojciec-energetyk/
::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #490 dnia: Lutego 02, 2016, 10:40:24 pm »
No i jak tu się nie śmiać z tych skolowanych wyborców? Jak głosują na Po i pochodne, to futruja ich szmalem Wyborcza, tecze i gendery.  Jak na PiS, to futruja Rydzyka, kościół i 500 na dziecko. Nikomu jakoś do głowy nie przyjdzie, że można by im ich własne pieniądze zostawić w kieszeni.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #491 dnia: Lutego 02, 2016, 10:53:37 pm »
Co to znaczy "futrować"? Nigdy w życiu nie słyszałem, jedynie mi się na słuch z futrem kojarzy, ale to pewnie mylny trop, podobnie jak futerko wiertarki i ekhm... niewieście?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #493 dnia: Lutego 02, 2016, 11:09:44 pm »
Nijak mi się to z wypowiedzią Nexa do kupy nie składa.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #494 dnia: Lutego 02, 2016, 11:10:24 pm »
NEX, jak widziem, postanowił wrócić do niemieckiego źródłosłowu...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki