Autor Wątek: Zagadka Einsteina  (Przeczytany 154101 razy)

Hex

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #210 dnia: Kwietnia 17, 2007, 12:52:42 am »
Bardzo łatwo zauważyć że tangensy kątów lewych przy podstawie czerwonego trójkąta i rózowego są różne. Z tego już wynika, ze Maziek pisząc ze to na górze jest trójkątem wprowadza wszystkich w błąd.  Taka zagadka może być dość irytująca dla osoby która zanadto ufa swoim zmysłom.

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #211 dnia: Kwietnia 17, 2007, 02:23:46 am »
maziek, pójdziesz do piekła :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #212 dnia: Kwietnia 17, 2007, 09:52:51 am »
W piekle też mnie nie chcą. Hex OK, ale mogłeś się powstrzymać parę godzin, znam jednego gościa co już brnął w podważenie geometrii Euklidesa... było zabawnie.

A to znacie: Chłopaki się po 10 zeta na flaszkę złożyli. Kelner przyniósł flaszkę, powiedział że kosztuje 25 zeta. Chłopaki dali mu 2 zeta napiwku a 3 zeta reszty podzieli między siebie. Teraz liczą, we trzech złozyliśmy się po 10 zeta, dostaliśmy po 1 zeta reszty, czyli w sumie flaszka kosztowała 27 zeta. Kelner wziął 2 zeta napiwku. To razem 29 zeta. Kto podpieprzył złocisza?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #213 dnia: Kwietnia 17, 2007, 11:02:05 pm »
Cytuj
W piekle też mnie nie chcą. Hex OK, ale mogłeś się powstrzymać parę godzin, znam jednego gościa co już brnął w podważenie geometrii Euklidesa... było zabawnie.

A to znacie: Chłopaki się po 10 zeta na flaszkę złożyli. Kelner przyniósł flaszkę, powiedział że kosztuje 25 zeta. Chłopaki dali mu 2 zeta napiwku a 3 zeta reszty podzieli między siebie. Teraz liczą, we trzech złozyliśmy się po 10 zeta, dostaliśmy po 1 zeta reszty, czyli w sumie flaszka kosztowała 27 zeta. Kelner wziął 2 zeta napiwku. To razem 29 zeta. Kto podpieprzył złocisza?
coś popierniczyłeś
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Hex

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #214 dnia: Kwietnia 18, 2007, 12:00:49 am »
Dokładnie coś jest nie tak. Kiedyś słyszałem tą zagadkę, ale nie wydaję mi się żeby była tak prosta jak ją przedstawiłeś. Ale pewien nie jestem.

Tak BTW możnaby ustalić jakieś zasady, aby uniknąć sytuacji w której jakaś osobą daję rozwiązanie, a inni chcieliby się jeszcze nad zagadką chwilę zastanowić?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2007, 12:01:41 am wysłana przez Hex »

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #215 dnia: Kwietnia 18, 2007, 12:39:51 am »
nie czytaj postów po zagadce, dopóki rozwiązać chcesz, albo moderator może pousuwa, ja tam sam nie wiem
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #216 dnia: Kwietnia 18, 2007, 09:18:32 am »
Popierniczyłeś, zaraz, popierniczyłeś... Od razu popierniczyłeś, hm, też coś. A to niby tylko Ty p. byc możesz wieczorem, hm ;D. Nie, wcale nie popierniczyłem, ta zagadka jest głupia, część osób nabiera sie i liczy uparcie i wychodzi im że jest rzeczywiście manko...

Co do zgadywanek to w sumie dobrze sie to samodzielnie wykształciło przy poprzednich zagadkach - wszyscy wysyłali odpowiedzi temu, który zadał zagadkę na priva, a ten ogłaszał wszem i wobec kto dobrze, a kto źle.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #217 dnia: Kwietnia 18, 2007, 01:41:47 pm »
A teraz, fanfary, trututu, trututu, tuuuu!


1.
bezmiar świata ludziom skrada
zamykając w ciemnej toni

radość ze znajomej twarzy
na powierzchnię strąca dłoni

2.
pojawia się gdy znika coś
czym sama z czasem się staje

najpierw płynna porusza się łatwo
a potem odpór stali daje

jest nowa na starym i w stare przechodzi
jeśli się tylko cokolwiek ochłodzi

3.
ze złota sypie się w ręce
ku złotu przez biel przechodzi
barwy te cieszą i serce
i żyć nam dają nie-w-drodze

4.
znika pod wodą, a gdy go rozbić pozostaje sobą

5.
z wnętrz czerwonych i żółtych
a zawsze soczystych

męczyć drugą półkulę Lemiątka  :D
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #218 dnia: Lutego 25, 2008, 12:30:47 am »
To będą zagadki z trochę innej beczki, ale odnośnie tego wątku odkurzyłam dawno zapomnianą książkę R. Smullyan'a pt.: "Jaki jest tytuł tej książki? Tajemnica Drakuli, zabawy i łamigłówki logiczne." Niektóre bardziej, inne mniej znane. Wybiorę parę ciekawszych...

Na dobry początek może nie najtrudniejsza, ale nie mogąca zakończyć się porozumieniem między obiema stronami, z których jedna typuje poprawną, a druga złą odpowiedź. Pierwsi w żaden sposób nie mogą przekonać pozostałych, że mają rację. Też odpowiedziałam źle, ale teraz poprawna odpowiedź wydaje mi się logiczna. (narzędzie pracy: własna głowa, nie internet ;))

Oto ona:

Czyjemu portretowi się przyglądam?

Pewien człowiek przyglądał się jakiemuś portretowi. Ktoś go spytał: "Czyjemu portretowi się przyglądasz?" Ów człowiek odpowiedział: "Nie mam ani braci, ani sióstr, ale ojciec tego człowieka jest synem mojego ojca." ("Ojciec tego człowieka" oznacza oczywiście ojca człowieka przedstawionego na obrazie.)
Czyjemu portretowi przyglądał się ów człowiek?

...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #219 dnia: Lutego 25, 2008, 12:46:20 am »
Eee, znowu zagadka a liczyłem, że odpowiedź na tytułową padnie...

(A facet przyglądał się portretowi swojego syna.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #220 dnia: Lutego 25, 2008, 12:51:03 am »
Rybki hoduje Niemiec. Zajęłam się tą zagadką na początku. Po 15 min. doszłam do razwiązania. Nie wiem ile ma wspólnego z prawdą.

...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #221 dnia: Lutego 25, 2008, 12:59:23 am »
A ja pse Pani, cy ja zagadke Smullyan'a dobrze zgadłem? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #222 dnia: Lutego 25, 2008, 03:51:56 pm »
Bardzo dobrze drogie dziecko!!

W nagrodę następna:

Dwaj ludzie byli sądzeni w procesie o morderstwo. Sąd uznał jednego z nich za winnego, a drugiego za niewinnego. Sędzia zwrócił się do tego winnego: "To jest najdziwniejszy przypadek z jakim się w ogóle zetknąłem! Choć twoja wina została ustalona ponad wszelką wątpliwość, prawo zmusza mnie do uwolnienia cię."
Jak to wyjaśnić?

...

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #223 dnia: Lutego 25, 2008, 05:50:51 pm »
Cytuj
Bardzo dobrze drogie dziecko!!

Bo łatwe to było. Wystarczyło odrzucic słowa o braciach i siostrach - taki chwyt psychologiczny mający rozproszyć uwagę...

ps. czy w zagadce nie chodzi aby o bliżniaków?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Re: Zagadka Einsteina
« Odpowiedź #224 dnia: Lutego 25, 2008, 09:51:31 pm »
Tak, w dodatku syjamskich ;D.