Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 513683 razy)

A-cis

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 08, 2006, 11:46:11 pm »
Może mi ktoś wyjaśnić, jak mam rozumieć ten spam zamieszczony w każdym wątku przez skrzata (w końcu chyba admina tego forum)?

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 09, 2006, 02:38:58 am »
Cytuj
Może mi ktoś wyjaśnić, jak mam rozumieć ten spam zamieszczony w każdym wątku przez skrzata (w końcu chyba admina tego forum)?


Witaj.
Trzy sprawy.
1. To nie "skrzat" ale "skrzat."  (różnica w kropce, to nie ten sam użytkownik).
2. Tak naprawdę jest to bot spammerski, i tak to właśnie masz rozumieć.
3. Właśnie straciłem 70 minut życia (sic!) na wyrzucaniu tego syfu z całego forum - 210 postów!

A zatem nie masz się już czym martwić.

draco_volantus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 09, 2006, 02:48:51 am »
Hip hip hurra Terminus!
;D

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 09, 2006, 11:04:52 am »
Niestety te ataki powtarzają się co jakiś czas; a po wyrzuceniu postów spammera wszystkie tematy zamieniają sie rzeczywiście kolejnością. Bot wypełnia tematy postami w kolejności od najnowszego do najstarszego; przez co najstarszy temat zostaje wypełniony ostatni i ląduje na samej górze, etc. Wyrzucenie jego postów nie przywraca poprzedniego porządku tematów. Na to nie potrafię poradzić::)

Jakoś przeżyjem ::)


A-cis

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 09, 2006, 11:50:42 pm »
Cytuj
1. To nie "skrzat" ale "skrzat."  

Acha. Czyli prawdopodobnie to ten sam, który przedtem występował jako "Terminus."
Nie zwróciłem uwagi na ta kropkę, natomiast zdziwiło mnie trzykrotne powtórzenie tych samych linków w jednym poście.

Ktoś najwyraźniej nie lubi Lema.

dzi

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 10, 2006, 09:37:50 am »
Automaty nie lubia lema. Z tym ze to ich nielubienie jest dosc losowe prawdopodobnie.

maziek

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 10, 2006, 09:54:20 am »
trzeba takiego jednego bota oswoić i mieć w złotej klateczce na podorędziu, w razie ataku wystarczy po usunięciu wszystkich postów złego bota wypuścić naszego z klateczki, a spamując naszym botem nasze własne forum jakimiś niewinnym tekstem (hi to ja! Wasz BOT!) przywróci się na powrót właściwa kolejność postów. Nie wiem tylko czy nasz bot będzie chciał do złotej klatki wrócić?

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 10, 2006, 11:07:49 am »
Też myślałem o czymś takim, ale to chyba bez pomocy Deckarda nie dałbym rady ::)

Deckert

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 10, 2006, 12:21:06 pm »
Takie coś można by było napisać gdyśmy mieli konto root'a. To  jest najsłuszniejsze rozwiązanie.
Natomiast pisanie antybota, który działałby podobnie jak ten, który atakuje nasze forum to niezbyt dobry oręż.
Przede wszystkim trzeba by zdobyć kod źródłowy tego bota a potem odwrócić jego działanie tak, by np: usuwał wszystkie wpisy podanego użytkownika. Przywrócenie kolejności występowania wątków jest już trudniejsze. Wymagany jest dostęp do bazy danych.

Jeśli sam Administrator (nie wiem kto nim jest) nie zajmie się tym forum - czytaj: zrobi upgrade itp... to nadal będziemy mieć tu co jakiś czas nieproszone posty.


CU
Deck

dzi

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 10, 2006, 12:39:24 pm »
AFAIK jedynie Skrzat ma prawa admina.

Rachel

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 13, 2006, 09:54:01 am »
Film nie jest z gatunku SF i dlatego informację o nim tutaj zamieszczam ;)

Dzisiaj na TVP2 o 23:05 jak dla mnie rewelacyjna Symetria Konrada Niewolskiego.

Perełka wsród polskich produkcji :)

maziek

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 13, 2006, 11:49:37 am »
to jeszcze dołoże dzisiejsze zdjęcie z serwisu "Astronomy Picture of the Day":

http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/0605/c73pTrail_spitzer_f50.jpg

Dla nie znających angielskiego: zdjęcie przedstawia kometę Schwassmann-Wachmann 3, która z niewiadomych powodów rozpadła sie na kilkadziesiąt kawałków i zbliża się do Słońca, każdy kawalek rozwinął swój własny ogon... Niebawem kometa osiągnie najbardziej zbliżony do Słońca punkt orbity, omijając nas w odległości 10 mln km. Zdjęcie wykonał kosmiczny teleskop Spitzer'a
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2006, 11:50:12 am wysłana przez maziek »

Terminus

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 13, 2006, 12:06:50 pm »
Cytuj
Dzisiaj na TVP2 o 23:05 jak dla mnie rewelacyjna Symetria Konrada Niewolskiego.

Perełka wsród polskich produkcji :)


Widziałem; dobry film.
Panowie w więzieniu mówią uroczym slangiem.

Warto obejrzeć, jakby ktoś się wahał.

Macrofungel

  • Gość
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 13, 2006, 06:48:09 pm »
O, tu nawet pokazują, jak tych dziadów odszukać, gdyby kogoś to interesowało (choć pewnie nie będa wyglądać zbyt efektownie):

2. B (11-14 maja), C (9-13 maja), http://www.astrocd.pl/mapy/73p_mapa_02.gif
Mapa
3. B (15-19 maja), C (14-16 maja), http://www.astrocd.pl/mapy/73p_mapa_03.gif
Mapa
4. B (19-25 maja), C (17-25 maja), http://www.astrocd.pl/mapy/73p_mapa_04.gif

chmura.

  • Gość