Autor Wątek: Awatary itp.  (Przeczytany 138405 razy)

maziek

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 05, 2006, 10:40:27 am »
Cytuj

[img]http://www.putlearningfirst.com/br/grape/handsagain.jpg[/img][/color]
Ty Terminus to jednak cwaniak jesteś, że umiesz kod w kwadratowych nawiasach wstawić i nie jest on interpretowany przez forum. A ja jak się zorientowałem, że stanowi to problem to metodą Xiędza Szyi zamiast kwadratowych klamerki dawałem. A tu myślałem, żeś jpega z tym kodem wstawił. Hmm, code /code. Całe życie człowiek się uczy i głupi umiera.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2006, 10:41:24 am wysłana przez maziek »

NEXUS6

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 05, 2006, 02:16:21 pm »
Ha! Dzieki, Terminus. Teraz musze tylko znalezc jakis cienki dlugi obrazek  :)

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #107 dnia: Listopada 05, 2006, 02:24:37 pm »
Haha no tak, otoczenie "code" jest bardzo przydatne. A Ty, Nexus, jak nie umiesz znaleźć odpowiednich obrazków to możesz znaleźć coś nie do końca odpowiedniego i wysłać do mnie, to z tym zatańczę i kein problem.

Kurcze, jeszcze tylko Aniela mi została na tapecie, sam zapomniałem co tam miało być w tych grafikach dla niej  :-/  :'(  :-[
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2006, 02:25:04 pm wysłana przez Terminus »

Hokopoko

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #108 dnia: Listopada 05, 2006, 02:33:38 pm »
Aniołek na pewno...

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #109 dnia: Stycznia 22, 2007, 02:51:23 pm »
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2007, 03:24:02 pm wysłana przez Terminus »

draco_volantus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #110 dnia: Stycznia 22, 2007, 04:07:55 pm »
danke schon !!!


yyy, a co z tym na dole, nie będę ukrywał, ze kiedy przychodzi do komputerów jestem laikiem ^_^
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2007, 04:15:13 pm wysłana przez draco_volantus »

Hokopoko

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #111 dnia: Stycznia 22, 2007, 04:45:24 pm »
Ale się wiosennie zrobiło...

Zdaje się, że nie domknąłeś drugiego img. Powinno być /img.

I jeszcze w kwestii formalnej: kilka dni temu zdarzyło mi się korzystać z komputera w miejscu publicznym i stwierdziłem, że forum coś się strasznie wolno ładuje. Po dochodzeniu okazało się, że w pewnej mierze winne są za to co niktóre obrazki - te większe kilobajtowo. Wiec sobie troche popstrykałem i okazało się, że na przykład ten maleńki obrazek Nexusa to jest stukilobajtowa płachta na pół ekranu (ale chociaż przy okazji zobaczyłem, co ta grafika przedsawia). Więc wysunąbym taką nieśmiałą sugestię, żeby te duże pozmniejszać do w łaściwych rozmiarów - co automatycznie zredukuje ich kilobajtowość, a te, których się zmniejszyć nie da (w stopkach zwłaszcza) chociaż skompresować przy pomocy formatu jpg. Zaznaczm, że troszczę się nie o swoją wygodę, bo w domu mam łącze 6mb - teoretycznie przynajmniej (a w praktyce i z rana, koło czterech)..

Co Pan na to, Panie Moderatorze?

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #112 dnia: Stycznia 22, 2007, 04:48:24 pm »
Cytuj
danke schon !!!


yyy, a co z tym na dole, nie będę ukrywał, ze kiedy przychodzi do komputerów jestem laikiem ^_^

No, jak mówił Hokopoko:
[img]http://argent.bighost.pl/solaris/draco_volantus_foot.png [/img]
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2007, 04:48:41 pm wysłana przez Terminus »

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #113 dnia: Stycznia 22, 2007, 04:54:57 pm »
Cytuj

Co Pan na to, Panie Moderatorze?

Right... no ja korzystam z uczelnianego światłowodu, byłoby mi obojętne nawet gdyby ludzie mieli w stopkach 800 megowe filmy z youtube.

Jak chodzi o mojej roboty stopki i awatary, to cóż. Ogromna większość to są jpg-i, rzeczywiście zdarza mi się png, pewno każdy kto robi grafiki i nie jest zachwycony kompresją jpg zrozumiałby to :) A że Nexus wrzuca sobie nieskalowane obrazki w awatary, to nie do mnie...

Ale ok, może zastanowię się nad przerobieniem wszystkiego na jpg w miare możliwości.

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #114 dnia: Stycznia 22, 2007, 07:03:43 pm »
Oho, widzę, że się udało :)

dzi

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #115 dnia: Stycznia 23, 2007, 09:33:59 am »
haha Nex to taki hacker z Ciebie ze avaty po 100k masz? nieladnie ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2007, 02:26:03 pm wysłana przez dzi »

NEXUS6

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #116 dnia: Stycznia 23, 2007, 12:17:17 pm »
Replicants rules!  8-)
Sorry, ale nie wiedzialem, ze to ma 100 kb i ze moze to robic jakies ala. Postaram sie cos z tym zrobic na dniach.

TYTAN

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #117 dnia: Stycznia 23, 2007, 03:29:13 pm »
A więc towarzysz NEXUS6 został przyłapany na operowaniu awatarem o dużej pojemności. Jest to jawna postawa anty forumowa, skierowana swym ostrzem w dobro ogólnej szczęśliwości solaryjskiej, która nie powiem jakiej lep propagandy w sobie nosi. Skrytym awatorzystom wielo bitowcom muwimy nie. I niech to  będzie wyrazem woli ludu solaryjskiego. ;)

Terminus

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #118 dnia: Stycznia 23, 2007, 03:37:28 pm »
Cytuj
A więc towarzysz NEXUS6 został przyłapany na operowaniu awatarem o dużej pojemności. Jest to jawna postawa anty forumowa, skierowana swym ostrzem w dobro ogólnej szczęśliwości solaryjskiej, która nie powiem jakiej lep propagandy w sobie nosi. Skrytym awatorzystom wielo bitowcom muwimy nie. I niech to  będzie wyrazem woli ludu solaryjskiego. ;)

Za to towarzysz Tytan ze swoim 709-bajtowym awatarem dziarsko kroczy w poście flagowym największych patriotów forum :) Ktoś ma lżejszy?

maziek

  • Gość
Re: Awatary itp.
« Odpowiedź #119 dnia: Stycznia 23, 2007, 04:01:08 pm »
Cytuj
Sorry, ale nie wiedzialem, ze to ma 100 kb  ... Postaram sie cos z tym zrobic na dniach.
Tylko wiesz, tak z wyglądu to Twoja prawa ręka. Tak że raczej bez drastycznych metod przy tym zmniejszaniu ;D.