Autor Wątek: Coś dla fanów "Star Wars" ;)  (Przeczytany 107467 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #330 dnia: Listopada 18, 2021, 12:06:04 am »
co mnie jak się Panowie domyślają g..no obchodzi

Bo żaden Kylo nie istnieje* ;).

* Za to wydarzyło się całe mnóstwo innych rzeczy ;):
https://www.youtube.com/watch?v=Uvg-fA0rIr4

W nawiązaniu do quasi-prowokacji Q że jestem 'starej daty' fanem?

Eee, żadna tam prowokacja, zwykłe "witaj w klubie!" (przy czym i efekt mimowolnego nałożenia się doświadczeń związanych z tym, co dzieje się po sąsiedzku, na poletku "ST", bo tam zdarzały się jednostki - w PL naliczyłem jedną ;) - przedkładające obecne cudaczne dokrętki nad klasykę; z tym, że nikt - poza nimi samymi - nie wie czy to trolle, przekory, czy płatni klakierzy; w wypadku "SW" nie widziałem aż takich radykałów, ale sympatycy Kylo, a raczej Reylo, i Johnsona, twierdzący, że nakręcił najlepszy Epizod od czasów "Imperium..." - sic! - i gdyby Abrams potem nie sknocił, to hoho... już się trafiali).

Jak powiedziałem, uważam że CW czy Rebels to świetna robota, uważam to za kanon, bardzo mi leży.

Tak... "CW"... Zaczynały jak seria dla dzieciaków, a skończyły jako najlepsza ekranowa historia ery prequelowej, przynajmniej miejscami. BTW. jak się podobał niedawno dokończony sezon, bo zakładam, że widziałeś (pewnie jeszcze na etapie, gdy mocno surowe rendery w Sieć poszły)?
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2021, 06:28:38 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #331 dnia: Listopada 19, 2021, 11:27:50 pm »
Masz na myśli Sezon 7 Clone Wars? Bardzo dobry. W ogóle, doświadczenie z Rebels i SW sprawiło, iż ze wstydem muszę przyznać że te "animowane" (jak to mój szanowny brat nazywa) gwiezdne wojny podobają mi się co najmniej tak samo, jeśli nie bardziej, niż fabularne. Wracając do S7 najlepsze jest oczywiście jego zakończenie, choć gdyby to zależało ode mnie, dorobiłbym tam z dychę odcinków mających miejsce po 'order66', i ukazujących dalsze losy niektórych bohaterów... Lukę tę w pewnym sensie łata BadBatch, ale tylko w ograniczonym zakresie.


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #332 dnia: Listopada 20, 2021, 12:45:11 am »
Masz na myśli Sezon 7 Clone Wars?

W rzeczy samej ;).

te "animowane" (jak to mój szanowny brat nazywa) gwiezdne wojny podobają mi się co najmniej tak samo, jeśli nie bardziej, niż fabularne.

Cóż, są - że się tak powtórzę - pierwszymi (ekranowymi*) "...Wojnami", w których zobaczyliśmy konkretny kawałek wojny...

* Czynię to zastrzeżenie m.in. ze względu na taki oto komiks:
https://esensja.pl/komiks/recenzje/tekst.html?id=7896
https://esensja.pl/komiks/paski/tekst.html?id=8168
(O "Shatterpoincie", całej NEJ-ce i wydawnictwach x-wingowych już nie mówiąc...)

najlepsze jest oczywiście jego zakończenie

Bo takie filmowe...

gdyby to zależało ode mnie, dorobiłbym tam z dychę odcinków mających miejsce po 'order66', i ukazujących dalsze losy niektórych bohaterów... Lukę tę w pewnym sensie łata BadBatch, ale tylko w ograniczonym zakresie.

Za dalszy luki wypełniacz mogą tu robić powiastki Karen Traviss "Komandosi Republiki: Rozkaz 66":
https://starwars.fandom.com/wiki/Order_66:_A_Republic_Commando_Novel
I "Komandosi Imperium: Legion 501":
https://starwars.fandom.com/wiki/Imperial_Commando:_501st
Również poprowadzone z punktu widzenia klonów.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2021, 01:18:20 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #333 dnia: Listopada 24, 2021, 12:08:33 am »
z głębokim szacunkiem patrzę na Twoje propozycje komiksowe, problem w tym tylko że po 2012, cały ten materiał to już nie kanon. nie żeby mi to przeszkadzało w spędzeniu miłych chwil z tym materiałem, oczywiście :)

w międzyczasie ogląda mandaloriana dalej, jestem już na s02e03. Dalej fajne, haha.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #334 dnia: Listopada 24, 2021, 01:48:18 am »
problem w tym tylko że po 2012, cały ten materiał to już nie kanon

Nie po 2014 aby? ;) Ale szczególarstwo nie jest tu najistotniejsze. Ważniejsze, że omawiałem historie z obu kanonów, starego i nowego (odnotowując co do którego należy). Przy czym jednak sądzę, że z tymi kanonami to dziś - w świetle tego, co posiadacze praw robią z "SW" (i z "ST" tyż ;) ) - zawracanie głowy. Czas chyba przyjąć optykę, że kanonem jest dla nas to, co chcemy, by kanonem było. (I tu stanowczo stoję po stronie starego, nie zamykając się jednak na nowe, zwłaszcza zgodne z nim*).

* Ale nie tylko, czego dowody świeżo dałem:
http://trek.pl/forum/topic/star-wars-resistance/

nie żeby mi to przeszkadzało w spędzeniu miłych chwil z tym materiałem, oczywiście :)

I czy nie to jest najważniejsze? ;)

w międzyczasie ogląda mandaloriana dalej, jestem już na s02e03. Dalej fajne, haha.

I fajnie :). (A będzie jeszcze fajniej ;).)
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2021, 01:55:49 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #335 dnia: Listopada 24, 2021, 09:31:09 pm »
No masz rację z tym kanonem. Dlatego mogę z podniesionym czołem twierdzić, że dla mnie Rey Skywalker to ponury żart, a Luke... a szkoda gadać.

Dzięki, dziś będzie następny odcinek Mandaloriana (gdzieś o 1 w nocy pewno), czekam z niecierpliwością.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #336 dnia: Listopada 24, 2021, 09:59:13 pm »
a Luke...

...zamyka się w trójkącie OT-stare EU-"Mandalorianin". A co nadto jest, od Złego pochodzi. Przynajmniej póki co. Bo może jeszcze Filoni - czy kto tam z nowych nabytków Lucasfilmu - pozytywnie nas zaskoczy raz czy drugi...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #337 dnia: Listopada 25, 2021, 09:05:58 am »
Jak wiadomo malo jest problemow, ktorych przy uzyciu flaszki nie da sie rozwiazac, nawet nowych SW:
https://www.youtube.com/watch?v=jilIx1EwJMk
Na pewno na korzysc Rey (czy jak jej tam) trzeba zaliczyc swietne mozliwosci aktorskie. Zeby caly film utrzymac jedna mine i jeden wyraz twarzy... doprawdy: Mistrzostwo! Slyszalem, ze postac dostala nowe imie: The Mouthbreather.

Ten gosc mnie niezmiennie rozsmiesza  ;D:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #338 dnia: Listopada 25, 2021, 12:02:15 pm »
Jak wiadomo malo jest problemow, ktorych przy uzyciu flaszki nie da sie rozwiazac, nawet nowych SW:

Znam tego Drinkera, który niedawno przyznał się do bycia Willem Jordanem, autorem popularnych czytadeł o Ryanie Drake'u:
https://www.goodreads.com/series/97916-ryan-drake
Bohaterów nowych "Starwarsów" (i nie tylko) też potrafi naprawić:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFz_00sC7mo65Fq4Q7o0B1eeHaCCZPz_C

Na pewno na korzysc Rey (czy jak jej tam) trzeba zaliczyc swietne mozliwosci aktorskie. Zeby caly film utrzymac jedna mine i jeden wyraz twarzy... doprawdy: Mistrzostwo!

Czyż to nie swojskie? O Scorupco to samo mówili...  :D
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #339 dnia: Listopada 26, 2021, 02:00:46 am »
Jak wiadomo malo jest problemow, ktorych przy uzyciu flaszki nie da sie rozwiazac, nawet nowych SW:

Znam tego Drinkera, który niedawno przyznał się do bycia Willem Jordanem, autorem popularnych czytadeł o Ryanie Drake'u:
https://www.goodreads.com/series/97916-ryan-drake
Bohaterów nowych "Starwarsów" (i nie tylko) też potrafi naprawić:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFz_00sC7mo65Fq4Q7o0B1eeHaCCZPz_C

Na pewno na korzysc Rey (czy jak jej tam) trzeba zaliczyc swietne mozliwosci aktorskie. Zeby caly film utrzymac jedna mine i jeden wyraz twarzy... doprawdy: Mistrzostwo!

Czyż to nie swojskie? O Scorupco to samo mówili...  :D
Tak, tak. Drinkera slucham regularnie ;D Jak Ci sie ten drugi podoba? Bawi mnie, w jaki sposob wytyka oczywiste glupotki w tych filmach.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2021, 07:26:17 am wysłana przez NEXUS6 »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #340 dnia: Listopada 26, 2021, 10:26:22 am »
Jak Ci sie ten drugi podoba?

Też lubię. Zwł., że popełnił cykl o bzdurach w nowych "Star Trekach", i chłostał je aż furczało:






ps. Wracając do korzeni wątku... O kapitalistyczno-bankowych aspektach Wielkiego Planu Sithów:
https://www.youtube.com/watch?v=8IH9pz7jnnA
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2021, 11:00:06 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #341 dnia: Listopada 29, 2021, 09:22:54 pm »
Ukończyłem już cały Mandalorian. Moją uwagę zwraca fakt iż, przynajmniej w wersji, którą widziałem, dipfejk ze Skywalkerem chyba nieco wymknął sie spod kontroli przy końcu:



No ale jesteśmy tylko ludźmi.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #342 dnia: Listopada 29, 2021, 10:21:16 pm »
dipfejk ze Skywalkerem chyba nieco wymknął sie spod kontroli przy końcu:

Ano wymknął, co dziwi tym bardziej, że fani na ogólnodostępnym oprogramowaniu znacznie lepsze robili i na YT wrzucali.


No ale jesteśmy tylko ludźmi.

Nawet komputery, jak wiadomo ;).

A teraz pytanie: bardziej czekasz na trzeci sezon "Mando", czy na "Bobę"?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #343 dnia: Listopada 30, 2021, 01:42:30 am »
Mądrość ludowa głosi, że Boba to będzie "Mando 2.5" więc być może to pytanie nie musi zawierać alternatywy wyłączającej. Ciekawe tylko jak to zagra z chronologią (bo albo akcja BoBF będzie trwała krótko, albo odstęp czasowy między M2 i M3 będzie długi...).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #344 dnia: Listopada 30, 2021, 02:53:42 am »
Ukończyłem już cały Mandalorian. Moją uwagę zwraca fakt iż, przynajmniej w wersji, którą widziałem, dipfejk ze Skywalkerem chyba nieco wymknął sie spod kontroli przy końcu:



No ale jesteśmy tylko ludźmi.
Poprawiali coś ponoć i to pewnie dlatego.