Autor Wątek: Właśnie się dowiedziałem...  (Przeczytany 1967633 razy)

NEXUS6

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1230 dnia: Lipca 24, 2007, 12:53:19 pm »
A ja czytalem o probach stworzenia dobrze grajacego programu do gry w "GO". Program powstal, ale w przeciwienstwie do szachowego np., nie ma on szans w konfrontacji z przecietnie dobrze grajacym nastolatkiem. Podobno ze wzgl. na ilosc mozliwych ruchow i intuicyjny charakter tej gry planszowej. To link http://pl.wikipedia.org/wiki/Programy_komputerowe_do_gry_w_go

maziek

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipca 25, 2007, 08:45:06 am »
A ja wczoraj przeczytałem (ŚN), że to co piszesz wyżej to przeszłość. Na jesieni zeszłego roku Węgrzy opracowali program działający wg reguł "odgórnego oszacowania poziomu zaufania w strukturach drzewiastych" czy jakoś tak, bo z pamięci lecę, a długa nazwa - w każdym razie to nie jest brute force tylko własnie AI (bo w gogo ilość kombinacji jest absolutnie zabójcza- nie da się przeanalizować wszystkich możliwych ruchów). Poprawili tym wyniki osiągane przez program o 5% co pozwala mu walczyć już nie z gimnazjalistami a z najlepszymi...

I jeszcze apropos Davkinsa o którym tu było głośno pare kartek temu nazad - narobił chłop szumu, są chyba z trzy odniesienia do jego najnowszej ksiązki, jakis list do redakcji, pewnie niebawem będzie większy artykuł... Będzie chyba Rydzyk z Ligą książki te palił na stosie, bo widzę, że po naszym Papie się przejechał...
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 08:55:33 am wysłana przez maziek »

Hokopoko

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipca 25, 2007, 06:00:53 pm »
Cytuj
warcaby brute forcem rozwalili

W dzieciństwie miałem znajomego, który, gdy tylko zaczynał przegrywać, też rozwalał warcaby (albo szachy) brute forcem  ;D

maziek

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1233 dnia: Lipca 25, 2007, 07:08:05 pm »
Nie no, to nieludzkie, od kilku dni mam nowy monitor i juz kawą zaparskany... Za to powinni karać.

chmura_chmura

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1234 dnia: Lipca 26, 2007, 12:32:09 pm »
właśnie się dowiedziałom, że te mutanty wykreśliły Mistrza z listy lektur szkolnych. jak trzeba, chmura może pojśc ze stosownym transparentem gdzie trzeba... w koncu jest nas troche w calej Polsce!

maziek

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1235 dnia: Lipca 26, 2007, 12:34:32 pm »
Rzecz w tym, że nie ma gdzie pójść. Tam jest pustka. Próżnia doskonała...

P.S. A chmura to znów chyba loginu zapmniała i teraz ma jeszcze bardziej nachmurzonego nicka...
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 12:35:25 pm wysłana przez maziek »

chmura_chmura

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1236 dnia: Lipca 26, 2007, 12:40:45 pm »
jak to nie ma? pod men, pod sejm, pod telewizję! Tam gdzie mutanty mają swoją zagrodę! czy jesteśmy jak bydło, z którym można zrobic wszystko, a ono nawet nie zamuczy ze smutkiem? sa jakies granice...
ps. to prawda, znowu zapomniałom nicka i hasla, :). ch_ch
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 12:43:29 pm wysłana przez chmura_chmura »

Hokopoko

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1237 dnia: Lipca 26, 2007, 03:43:26 pm »
Chmura, jaka będzie pogoda w sierpniu?  ::)

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1238 dnia: Lipca 26, 2007, 04:26:04 pm »
Etam, ja ogolnie nie rozumiem wciskania na sile co trzeba czytac. Nie ogarniam tego moim scislym umyslem jak mozna decydowac co wybrac. Dlatego pozwalam robic to tym ktorzy sie na tym niby znaja. Powiem jeszcze tyle, ze lektor generalnie nie pamietam, moze poza literatura obozowa z drugiej wojny. Lema natomiast chyba mialem w lekturach nieobowiazkowych (Pirxa) i czytalem bez bata nad soba bo mialem ochote. A moze mialbym mniejsza gdybym musial czytac?
Nie wciskajmy ludziom Lema na sile.Niech nie czytaja jesli nie chca. (Nie badzmy jak Snergisci :D )

Mieslaw

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1239 dnia: Lipca 26, 2007, 04:46:54 pm »
W warcaby to ja jestem cienki.

Cytuj
Nie no, to nieludzkie, od kilku dni mam nowy monitor i juz kawą zaparskany... Za to powinni karać.
Musisz mniej pić (kawy).

Cytuj
właśnie się dowiedziałom, że te mutanty wykreśliły Mistrza z listy lektur szkolnych. jak trzeba, chmura może pojśc ze stosownym transparentem gdzie trzeba... w koncu jest nas troche w calej Polsce!
Wydaje mi się, że Lema nigdy nie było wśród lektur obowiązkowych.

achajka

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1240 dnia: Lipca 26, 2007, 04:51:05 pm »
a szto eta Snergista? ja nie znaju...i maja maszyna GOOgle toze nie znajet...

maziek

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1241 dnia: Lipca 26, 2007, 05:13:41 pm »
Cytuj
Musisz mniej pić (kawy).
Są rzeczy możliwe i niemożliwe. Ta jest ABSOLUTNIE niemożliwa...
Cytuj
Wydaje mi się, że Lema nigdy nie było wśród lektur obowiązkowych.
A Sajberiada to nie była? Ktoś ode mnie pożyczał, bo miał przeczytać w ramach lektury. A może ona nie była obowiązkowa?

Miesław: mam wreszcie przyzwoitsze łacze i te filmiki niemieckie w końcu mi idą, niezłe.

chmura: właśnie tam, gdzie chce chmura iść z transparentami, jest próżnia. Doskonała. Równie dobrze może sobie chmura pochodzić z transparentami po jakiejś dużej oborze czy hodowli kurczaków. Chmura uważa, że jest koło kogo chodzić z transparentem, jak vice-premier tego rządu powiedział, że teoria ewolucji to oszustwo i nie został natychmiast na kopach wywalony z gabinetu, osrany przez gołębie i skazany na wieczna infamię i pośmiewisko?!

dzi

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1242 dnia: Lipca 26, 2007, 07:17:06 pm »
Cytuj
a szto eta Snergista? ja nie znaju...i maja maszyna GOOgle toze nie znajet...
Na forum poszukaj hasla "Snerg" achajko :* ;)

draco_volantus

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1243 dnia: Lipca 26, 2007, 08:59:27 pm »
mógłbym z tego weltschemrzu zrobić jakiś użytek i wbiec z bombą do sejmu  ::)

maziek

  • Gość
Re: Właśnie się dowiedziałem...
« Odpowiedź #1244 dnia: Lipca 26, 2007, 09:24:55 pm »
A jak Ci tylko nogi oberwie?