Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - sosnus

Strony: 1 [2] 3 4 5
16
Hyde Park / Odp: Pytam:
« dnia: Maj 07, 2015, 09:11:07 pm »
Pytam: (o coś trochę innego niż aktualna treść tego tematu)
Wpisując w Google Hall Bregg, trafiłem tutaj: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/68383/rewolucja-z-dostawa-na-miejsce/wszyscy/1#reviewsList
Ktoś czytał?

17
Lemosfera / Wokół Lema się dzieje
« dnia: Kwiecień 11, 2015, 06:13:28 pm »
Ciężko znaleźć temat gdzie to napisać, więc postanowiłem tutaj.

W Łodzi będzie wystawiana Cyberiada: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/198986.html
Plakaty widać na przystankach w całym mieście.

PS. Czy ktoś z tu obecnych mieszka w łodzi lub okolicach?

PS2. A może by założyć temat zbiorczy, na temat wydarzeń związanych z Lemem?

18
Hyde Park / Odp: Pytam:
« dnia: Marzec 09, 2015, 12:00:38 am »
1. Nie wiem, ale Na Wikipedii jest to bardzo czytelnie przedstawione: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pierwszych_wyda%C5%84_dzie%C5%82_Stanis%C5%82awa_Lema_drukiem_zwartym
2. Też się nad tym przed chwilą zastanawiałem jak przeczytałem wątek o szachach.

A teraz ja pytam ;) :
Czy pamiętacie może jak się nazywały maszyny w których Ijon Tichy schodził na Księżyc w "Pokoju na Ziemi"?

Nie mam przy sobie książki więc sam nie mogę tego sprawdzić :\

19
Lemosfera / Odp: Co wymyślił Lem... kompendium.
« dnia: Luty 12, 2015, 01:06:01 am »
Historia literatury bitycznej?
Wprowadź nick z Twittera i uzyskaj... wiersz stworzony przez serwer z tweetów danej osoby:
http://poetweet.com.br/?lang=en

21
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Styczeń 29, 2015, 02:59:02 am »
http://chakier.bblog.pl/
Ciekawa sprawa. Oczywiście nie wiadomo w końcu kto to jest, i dlaczego przestał pisać?


PS. Same zalety, no po prostu nie pozostaje nic innego jak tylko kupować...:

Co prawda to jeszcze nie Corn z "Weapon upside-down evolution"  na razie tylko Bean, choć to co tak naprawdę jest samym sednem tego urządzenia moożna by już nazwać Corn...

22
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Styczeń 22, 2015, 11:35:41 pm »
Wyraziłem zwątpienie, byłem ciekaw jakie jest Wasze zdanie na ten temat.
Powtarzam:
Ja osobiście jestem do tego lekko sceptyczny , uważam że moje prywatne dane w natłoku miliardów informacji są niezauważalne, ale niektórzy się tego strasznie boją, że tracimy kontrolę nad tym wszystkim, wszystko nas szpieguje, itp. itd.
Chyba nikomu nie zależy na tym aby wyciągać z internetu jakies dane na mój temat. No ale z osobami sławnymi tutaj już jest problem...

Jak ktos ma konto na gmailu i jest ciągle zalogowny, to (o ile Użytkownik tego nie zablokował) Google zbiera dane nt. historii wyszukiwania, historii obejrzanych filmów na youtube, zainteresowań, preferowanych reklam, odwiedzonych miejsc (jezeli gps jest włączony w telefonie) itp. itd.
Telefony mają teraz funkcję automatycznego backupu zdjęć do chmury. Ostatnio nawet było głośno o wycieku zdjęć...

Przykładowa mina, telefon dzięki któremu użytkownik będzie kupował więcej: http://szewczyk.blog.polityka.pl/2014/06/19/telefon-amazona-pulapka-kompulsywnego-kupowania/ (reklamy Googla też są teoretycznie spersonalizowane tak, by Użytkownik kupował więcej)

Mina nr 2, skutek coraz lepszej synchronizacji Facebook<>strony www / Facebook<>aplikacje? Aplikacje zamieszczają posty w imieniu użytkownika, lajkują w jego imieniu, itp. itd.

Mina 3: https://www.google.com/settings/dashboard // tutaj chyba najlepiej widać ile Google wie o Nas. Pozostawiam pytanie otwarte, kto jak i w jakim celu może wykorzystać te dane.

No i można tak szukać w nieskończoność...  lista każdego dnia rośnie, a o wielu rzeczach nie wiemy nawet.

Co nie zmienia faktu, że najprawdopodobniej moja przyszłość będzie związana IT, i z zaciekawieniem będę obserwował wpływ rozwoju technologii na społeczeństwo.

23
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Styczeń 22, 2015, 07:38:21 pm »
Nie spodziewałem się że sprawa Windowsa 10 odbije sie echem na tym forum. No ale skoro już, no to mnie ciekawi jedno...

"Windows 10 zostało stworzone dla świata, w którym ludzie kontaktują się z maszynami w sposób naturalny - głosem, gestem, w naturalnym środowisku, czego dowodem jest Windows Holographic - kończyl prezentację Nadella. - To początek komputerów jeszcze bardziej osobistych."

Co prawda tutaj chodzi o te okularki, które pewnie bardzo późno (a może nigdy) trafią do zwykłych userów, natomiast Cortana (i inne usługi), która wie o Nas prawie wszystko, no bo przecież widzi wszystkie nasze dane jakie zgromadzimy w komputerze (kontakty, maile, pliki tekstowe i inne). Co Wy sądzicie o tych wszystkich naszych "danych personalnych" które coraz szybciej krążą po komputerach i serwerach? To idzie w dobra stronę (pomoże nam wykonywac szybciej zadania, podpowie co możemy (wg. komputera MUSIMY) kupić? Czy też zaszkodzi nam gdyż ktoś może wykorzystać te informacje przeciwko nam?

Ja osobiście jestem do tego lekko sceptyczny, uważam że moje prywatne dane w natłoku miliardów informacji są niezauważalne, ale niektórzy się tego strasznie boją, że tracimy kontrolę nad tym wszystkim, wszystko nas szpieguje, itp. itd.

PS. A jeżeli chodzi o tego Windows 10, najprawdopodobniej jest darmowy (JEŻELI apgrejdniemy system w ciągu roku) po to, by jak najwięcej urządzeń zaczęło korzystać z nowych usług, co pozwoli jeszcze dynamiczniej je rozwijać (dokładniejsza mapa darmowych hotspotów wi-fi, więcej zapytań dla Bing to lepsze algorytmy wyszukiwania, korzystanie z Cortany pomaga ją ulepszyć, więcej pobrań z Windows Store to większe zainteresowanie deweloperów więc i  szybszy rozwój tego sklepu, więcej raportów o błędach to mniej błędów w przyszłości, itp. itd.

24
Hyde Park / Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Styczeń 07, 2015, 01:34:19 am »
Gratuluję zdjęć no i przede wszystkim cierpliwości Maźku! ;) A ptak na 100% jest Krogulcem, widać po upierzeniu i tych charakterystycznych, patykowatych nogach. I najprawdopodobniej spożywa Kuropatwę (pasuje mi ze względu na wielkość względem Krogulca i te szaro-brązowe piórka).

25
DyLEMaty / Re: Ludzkość jako gatunek
« dnia: Grudzień 13, 2014, 03:30:08 pm »
Czyli nieliniowce są wśród nas?
Tak ogólnie to ostatnio chyba nasiliła sie aktywność botów czy tylko tak mi się zdaje. Może dodajcie jakąś dodatkową formę weryfikacji przy rejestracji?

26
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Grudzień 08, 2014, 12:13:52 pm »
Lak już zeszło na telewizory firmy eLdŻy, to ja kiedyś widziałem takie okno na świat ;)
https://www.youtube.com/watch?v=t9AbTHoFLqM

27
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Październik 31, 2014, 02:31:52 am »
A ja z Politechniki Łódzkiej. Jak już zeszło na życie uczelni, to zapraszam na zawody robotów Sumo Challenge, do łódzkiej Manufaktury, 15 listopada (sobota).
http://sumochallenge.eu/
Jakoś zawsze robotyka kojarzyła mi się z Lemem, lecz w praktyce nigdy nie udało mi się związać tego w jedną całość. Jeżeli ma ktoś pomysł na jakiś "Lemowski" akcent na te zawody, to chętnie posłucham ;) .
PS. Ktoś z łódzkich forumowiczów pojawi się na tych zawodach?

28
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Październik 30, 2014, 12:31:06 pm »
Na Politechnice wisiał u Nas jakiś plakat, który kierował na tę stronę: http://lem-nano.pl/
W pierwszej chwili skojarzyło mi się to z "Odysem z Itaki" z "Próżni doskonałej". ktoś słyszał o tym projekcie? Czy zupełnie przypadkiem skrót ten składa się z liter L.E.M.?  ;)

30
Hyde Park / Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Lipiec 20, 2014, 02:48:44 am »
Takie coś mi do pokoju wleciało:

Strony: 1 [2] 3 4 5