Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kru

Strony: 1 2 [3]
31
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Września 26, 2006, 11:32:32 pm »
A tak się pytałem, bo u mnie to same prostopadłościany stoją. Czasem jak jakiś architektuś ma wizję to da trochę trójkątów i innych "kątów".

Wziąć tylko encyklopedię i kazać takiemu przeczytać na głos :). Istna tortura godna projektów typu "fe".

Pozdrowiam i dziękuję za objaśnienia.

32
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Września 26, 2006, 11:27:56 pm »
Właśnie. Dajmy szansę, dajmy szansę...

Chociaż ostatnio Spielberg to nie znaczek jakości (Parki Jurajskie i A.I. - różnie oceniane).

33
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Września 19, 2006, 11:51:01 pm »
Ja tam nie wiem czy zdrowie, ale Chińczyk skopiuje, wyprodukuje w milionach sztuk i zasypie inne rynki. Obawiam się, że w kosmosie może kiedyś zrobić się tłoczno od statków i satelit made in china (bo tam jest tanio - koszmar).

34
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Września 19, 2006, 11:47:35 pm »
A co to za zaokrąglone budynki stawiają w tych Katawicach

P.S. Całkiem ciekawe, ale musiałbym się im przyjrzeć trochę bliżej :)

35
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Września 19, 2006, 11:37:50 pm »
Dokładnie, ale mam raczej na myśli raczej udział pośredni poprzez jego sprawdzonych ludzi (udziału bezpośredniego nie wykluczam) i współtworzenie filmu z Industrial Light and Magic, który będzie odpowiadać za efekty specjalne.

36
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Września 17, 2006, 09:20:12 pm »
Tak Terminusie, ale też to, że roboty reprezentują róznego rodzaju archetypy. Postawy jakie przymujemy w życiu wobec zagrożenia. Są ilustracją dosłowną tego, jaki człowiek może być "ślepy" lub jaki może być dzielny wobec przeciwności losu. To i wiele innych prostych, ale ważnych refleksji budzą w moim umyśle te sympatyczne roboty, ktore towarzyszą naszej kulturze od kilkudziesięciu lat.

Myślę, że ten film ma potencjał, o ile ekipa Spielberga nie przedobrzy.

37
DyLEMaty / Odp: Ludzkość jako gatunek
« dnia: Września 05, 2006, 02:12:30 pm »
Przepraszam za mój lapsus calami, ale czasem lubię wyrażać się skrótowo, a wynika to z mojego oszczędzania się :).

38
DyLEMaty / Re: Śmierć
« dnia: Sierpnia 13, 2006, 04:30:08 pm »
I tutaj nie zgodzę się z kolegą .
Jakie zwierzęta stadne? Proszę o przykłady.
Może miałeś na myśli owce, ktore zamiast bronić zaatakowanego, zostawiają go na pastwę drapieżnika.
Może zebry, które nie potrafią wspomóc zaatakowej sztuki (chociaż dysponują świetnymi kompytami).
Może foki przed orkami? Ciekawe jak miałyby się wspierać (działa tu raczej mechanizm: kogoś dopadną , ale nie mnie, bo jestem w stadzie).
Trudno porównywać świat zwierząt do ludzkiego. Może jedynie lepiej rozwinięte gatunki: słonie, wieloryby, człekokształtne, ale tutaj raczej mówi się o cechach ludzkich, a nie zwierzęcych :).
Tak czy tak śmierć jest regulatorem ilości na planecie, inaczej trzeba byłoby powstrzymać mozliwość rozmnażania wszystkich form życia.
Człowiek może to kiedyś obejdzie, ale trzeba postawić jakis cel ludzkości - np. podbój kosmosu, w innym przypadku zjemy własny ogon.

39
DyLEMaty / Re: Śmierć
« dnia: Sierpnia 11, 2006, 07:25:38 pm »
Dla jednostki też są dobre, bo korzysta z osiągnięć grupy. Niestety w społeczeństwie zdarzają się pasożyty, żerują tylko na korzyściach, nie wnosząc nic dobrego do ogółu. Też się zastanawiam, patrząc na wydarzania na świecie, czy ilość pasoźytów wzrosła?
Inaczej nie ma przyszłości dla naszej cywilizacji, jeśli każdy będzie wydzierał jak największy kawał tortu.


40
DyLEMaty / Re: Śmierć
« dnia: Sierpnia 07, 2006, 02:59:33 pm »
Do nty_qrld:

Nie zapominaj, że w Lottto masz siły wyższe w postaci maszyny losującej, a wtedy na planecie nie było niczego takiego, chyba że masz na myśli Boga.
Zreszto w jakim sensie maszyna do lotto jest podobna do warunków na młodej ziemi. Życie powstawało, dzięki dobrym parametrom fizycznym i chemicznym, nie widzę tu przypadku.

41
DyLEMaty / Re: Śmierć
« dnia: Sierpnia 06, 2006, 11:53:58 pm »
Ja mogę dodac od siebie, że wierzę w ludzkość i może kiedyś osiągniemy lepszą formę. Wierzę w tzw. ascendencję człowieka, tzn. może stać się lepszą, doskonalszą forma zycia, jeśli mądrze będzie prowadzony rozwój ludzkości. Coś jak we wspomianym Golemie(może nie tak gwałtownie), ale pokonując kolejne etapy ewolucji.
Czy carpe diem ma sens? - zależy kiedy odpowiem :). Jesli zbytnio skoncentrujemy się na tym co teraz, zapomnimy o tym co może nastąpić, a to jest ważne dla przyszłych pokoleń.
Czy pojawiliśmy się zbiegiem okoliczności? Tego nie jestem pewnien, bo przecież powstaliśmy według praw fizyki i biologii, więc czy to można nazwać zbiegiem okoliczności?
Podobnie jak draco_volantus, uważam, że zasady moralne są raczej potrzebne, bez nich mielibyśmy to, co było na początku powstania wszechświata.

Strony: 1 2 [3]