Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kru

Strony: [1] 2 3
1
Hyde Park / Arecheologia to czasem wróżenie
« dnia: Sierpień 28, 2007, 10:47:21 pm »
Dam kilka ciekawych przykładów na sposób, w jaki myślą światowi archeolodzy, bardziej popularni niż rzetelni koledzy (cóż tandeta zawsze górą):

A) najstarsze szczątki człowieka znaleziono w Afryce - wniosek - ludzie pochodzą z Afryki, - tutaj mam pytanie - skoro pochodzą z jednego miejsca, to jak mogli rozmnażać się bez zróżnicowanego materiału genetycznego - zakładając, że populacja liczyła kilka osobników - może faktycznie z żebra? (Podobno ludność Europy pochodzi od jednej "matki").
B) szczątki dinozaura znaleziono w ziemi - wniosek - to był dinozaur podziemny,
C) kokaina znaleziona w mumiach - "no cóż wyniki są fałszywe, to nam nie pasuje, więc odrzucamy".

To są przykłady jak buduje się pięknie historię naszej cywilizacji - niektóre fakty są zwyczajnie fałszywkami. Niektóre przykłady są mniej lub bardziej udane, ale miałem na myśli sposób myślenia niektórych. Czasem na odpowiedź względem danej zagadki trzeba poczekać, ale NIE WOLNO uzupełniać tego kitem historycznym.

2
Hyde Park / Re: Banalne ale prosto z serca.
« dnia: Sierpień 14, 2007, 10:24:42 pm »
Ja chciałbym dodać małe coś na temat ostatniego zdania postu forumowicza esta - niech więc humaniści odczepią się od niehumanistów - wszyscy wiedzą w czym problem :).

3
Hyde Park / Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« dnia: Sierpień 14, 2007, 10:07:49 pm »
Witam ciepło wszystkich forumowiczów i przepraszam za moją chwilową nieobecność, spowodowaną wizytami u kosmitów:) - hehe.

Powracając do spraw:
- piramidy - ostatnio słyszałem o nowszej teorii od nowszej teorii na temat budowy piramid - otóż elementy piramid (te "Cheopsa") były zwyczajne wylewane jak beton w formie, a dopiero po jakimś czasie materiał uzyskiwał odpowiednie parametry wytrzymałościowe. Im nowsza tym lepszejsza (błąd celowy) :).

 - polecam książkę "Przed faraonami" Edwarda F. Malkowskiego - dużo danych dla osób zainteresowanych m.in. tematem Sfinksa  (głównie temat erozji wodnej).- w sklepie merlin w cenie promocyjnej - wprawdzie wydanie w pewnej serii książek, może wystraszyć niektórych, ale akurat ten tytuł zasługuję na większą uwagę.
Duża ilość suchych faktów powinna przekonać niedowiarków do uwzględnieniu pewnych idei. Jest dodatkowo przyzwoicie napisana (autor nie sugeruje rozwiązań - przedstawia wszystkie badania , te nawet sprzeczne względem siebie - godne pochwały). To chyba pierwsze wydanie, więc błędy w druku można darować.

I mały fakcik - to właśnie geolog z książki (Robert Shoch) uczestniczył w demaskowaniu natury bośniackich piramid - dodatkowy plus dla niego.
4
Hyde Park / Re: Wesołych Świąt
« dnia: Grudzień 25, 2006, 01:17:54 pm »
Ja życzę taniego netu i dużo operatorów internetowych z ofertami szybkiego łącza, a przede wszystkim dalszego rozwoju forum internetowego Lema.

5
DyLEMaty / Re: Ewolucjonizm
« dnia: Grudzień 25, 2006, 01:09:46 pm »
Hokopoko spoko - te darwinki widziałem w programie Animal Planet, a ja nie dysponuję nagraniem, także przepraszam, jeśli nie mogę udowodnić swojej wiedzy  :D.


6
Hyde Park / Re: POOOLSKA, BIAŁO-CZERWONIIIII :)
« dnia: Grudzień 25, 2006, 01:06:27 pm »
hehe - oj draco;
a) po pierwsze, która z wymienionych przez Ciebie postaci jest sportowcem?
b) po drugie, czy każda z wymienionych przez Ciebie postaci jest Polakiem/Polką?

7
DyLEMaty / Re: Ewolucjonizm
« dnia: Grudzień 22, 2006, 05:10:43 pm »
Możliwe Tytanie, ale dlaczego więc cała populacja przyjęła takie zachowanie? Wiem, że zyjemy krótko, aby prowadzic takie obserwacje (najlepiej byłoby to robić na przestrzeni tysięcy lat), podam może inne ogólne przykłady.

W Afryce ptaki - nazwę je czyścicielami - jedzą wyłącznie pasożyty ze skóry zwierząt typu żyrafa, hipcio, słoń, przecież równie dobrze mogły wybrać też picie krwi z ran zwierząt, ale tego nie robią?
Czemu? Czy to wyłącznie przyczyna losowa, czy jak uważam spowodowana czynnikami typu klimat, ilość zwierzyny, rodzaj roslinności, ilośc słońca itd.?

Podobnie w oceanach żyją rybki, które czyszczą inne (są tez takie podszywajace się pod higienistki, ale to trochę inny mechanizm niż u darwinek). Czemu nie korzystają z okazji i nie podgryzają właściciela?

Tytan - fajnie zdjątko - ładny ptaszek, a to takie paskudy niedobre :).

8
DyLEMaty / Re: Ewolucjonizm
« dnia: Grudzień 22, 2006, 10:38:46 am »
Dla mnie ewolucjonizm jest taki trochę dziwny :).
Już piszę dlaczego.
Ostatnio oglądałem program o ptaszkach darwinkach, ktore charakteryzują się wampiryzmem, czyli piją krew innych ptaków w tym przypadku.  Komentator zachowania tych małych drani powiedzial: Jedna darwinka musiała kiedyś napić się krwi i tak wywnioskowaly, że lepiej jest karmić się krwią niż nasionkami. Koniec.
No kurcze nie wiem jak Wy, ale ja nie wierzę, że jedna (może nawet kilka) darwinka spowodowala zmiany zachowania w całej populacji.
Z drugiej strony jeśli taki czynnik ma wpływ na ewolucję, czemu goryle, małpy i inne naczelne nie zmieniają się w jakieś doskonalsze formy?

9
Hyde Park / Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« dnia: Grudzień 22, 2006, 10:21:32 am »
Hokopoko mówisz , że to są takie duże babki piaskowe :).

U mnie niepokój budzi to, że mimo tylu lat wciąż nie wiemy, jakimi technologiami dysponowali Indianie. Przecież sa tylko hipotezy i tak zresztą niepewne.

Wg badaczy nie dysponowali stalą, ale jak mogli obrobić takie kamienie? Czym je wykuwali? Stal odpada, a brąz raczej jest zbyt słaby. Może metodą kamień o kamień, ale tutaj trzeba dysponowć skałą  jeszcze twardszą i w dodatku trzeba nadać jej kształt narzędzia.
Może kiedyś ktoś znajdzie rozwiązanie tej zagadki.

10
DyLEMaty / Re: Kościół a Ewolucja
« dnia: Grudzień 21, 2006, 04:41:23 pm »
Ja tam bym ze starego testamentu wyrzucił sformułowanie o stworzeniu człowieka przez Boga i by wszystko ze sobą pasowało: ewolucjonizm i religia chrześcijańska - reszta (tutaj mam na myśli początek życia na Ziemii) faktycznie mogłaby zostać stworzona przez Boga.

To tylko taka luźna, trochę odbiegająca od tematu uwaga.

11
Hyde Park / Re: POOOLSKA, BIAŁO-CZERWONIIIII :)
« dnia: Grudzień 21, 2006, 04:25:12 pm »
Holender a u mnie nikt nie był - żartowałem.

Jestem zadowolony z siatkarzy i pływaków, i Małysza, i siatkarek (mimi że w tym roku  gorzej grają), i z Kubicy, i z Agaty Wróbel:).

12
Hyde Park / Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« dnia: Grudzień 21, 2006, 04:20:50 pm »
Nowe wiadomości z frontu piramidalnego!

Piramidy budowano metodą foremek (form) betonowych - donoszą fransusko-niemieccy badacze, jeśli dobrze zapamiętałem.

Egitpolodzy twierdzą, że to nieprawda - jak zwykle.

Ciekawe tylko jak taki beton mógłby zamienić sie w piaskowiec :).

P.S. Sam niecierpliwie czekam na wyniki badań tych bośniackich piramid - oby nie były to tylko rzymskie drogi.

13
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Listopad 24, 2006, 09:37:35 pm »
Już służę informacją.

Battlestar jest wznowieniem dawnego przeboju z USA, ale nie jest takim zwykłym tzw. remakiem, bo różni się narracją. W każdym razie opowiada o jedynym bojowym statku kosmicznym (tytułowa Battlestar Galactica), który ocalał z nagłej i bezwzględnej napaści Cylonów na ludzi. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Cyloni zostali stworzeni przez ludzi.

Po jakimś czasie Chyloni sami zaczęli się udoskonalać i w pewnym momencie zewnętrznie przypominali ludzi, a nie chodzące konserwy. Cecha ta została wykorzystana do przełamania zabezpieczeń obronnych kolonii ludzi chronionych przez nowoczesną flotę (cyloński wirus wyłączył je w odpowiednim momencie ataku).

Niestety tylko statek bojowy Battlestar Galactica przetrwał holokaust. Ocaleni zebrali resztki statków cywilnych ludzi i ruszyli w ucieczkę przed furią swoich dzieł.
Uwaga drobny spoiler: Ostatecznie statek a raczej zespół statków obiera kurs na jedną z wielu kolonii założonych przez ojców założycieli [ch8211] Ziemię (teraz wiecie dlaczego go lubię :) ).
Zalety to:
- ciekawe kontrukcje postaci [ch8211] np. doktorek z urojeniami (choć do końca to nie wiem sam co on ma :) ), cylońska kobieta grana przez Tricię Helfer - wredna małpa :).
- efekty [ch8211] jak na serial,
- ładnie budowane napięcie w każdym odcinku,
- aktorzy,
- nieoczekiwane zmiany rozwoju wydarzeń,
- niektórym spodoba się to, że nie ma tam kosmitów.
- dobry serial dla każdego, niekoniecznie wielbiciela gatunku,

Wady:
- czasem przewidywalny (rzadko, ale jednak dla lubiących gatunek)
- dekoracja statku (nie wszędzie).

14
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Listopad 23, 2006, 08:52:52 pm »
Nie wiem czy ktoś o tym wspominał, ale Battlestar Galactica (mozna ogladać nawet od 5 odcinka) jest emitowany na TVP2 o godz. 2310 w kazdy czwartek (skąd oni biorą takie pory emisji, ale dobrze że jest, bo niektóre sceny są dosyć śmiałe (w treści) - oczywiście w porównaniu z tym, co jest w innych serialach :)).

15
Hyde Park / Re: Däniken - błędne teorie czy błędna histioria?
« dnia: Listopad 23, 2006, 08:49:23 pm »
Luzik. Jeśli dasz radę to super. Jeśli nie teraz, to nie pogniewam się (nie wiem jak inni), jeśli zrobisz to później.

Strony: [1] 2 3