Autor Wątek: 88 rocznica urodzin Lema:)  (Przeczytany 20084 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #15 dnia: Października 05, 2009, 08:19:06 pm »
# imieniny: Andrzej, Damian, Józef, Juliusz, Jurata, Konstanty, Konstantyn, Sabbas, Siemidrog, Wiktor, Zenon i Zenona.
Obstawiam, żeś Siemidrog :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Re: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #16 dnia: Października 05, 2009, 08:30:34 pm »
O ile nie Sabbas, tak bardziej religijnie.
Eeee tam, ja sie zamykam juz. Wszyscy znajomi Kiu jezdza krajzlerami i dzeguarami, a ja stara skoda i przewaznie stosuje sie do ograniczen predkosci. Czuje sie niegodzien. Poza tym JW Moderatora (niech slonce zawsze swieci nad Jego domem) pewnie szlag trafia, ale w sumie co tu wiecej pisac o lemowych urodzinach, i to do tego osiemdziesiatych osmych? A tak przynajmniej towarzysko sie choc troche integrujemy...

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #17 dnia: Października 05, 2009, 08:36:36 pm »
Wszyscy znajomi Kiu jezdza krajzlerami i dzeguarami

Nie wszyscy, ale czy anegdota o łamaniu przepisów maluchem miałaby ten sam urok? ;)

(BTW. cały ten weekend przemieszczałem się po Wawie 10letnią, sypiącą się, corsą, jakby kto pytał.)

I też już się zamykam  :-X.

ps. wycedzone zza zaciśniętych warg: z forumowo-moderatorskiego doświadczenia zauważyłem, że wątki obsuwają się w OT w sposób nieunikniony, gdy tylko zostanie wyczerpana ich merytoryczna zawartość. Znaczy, gdy nie da się juz powiedzieć z sensem on topic, bo wszystko co się da zostało już powiedziane.
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2009, 08:41:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #18 dnia: Października 05, 2009, 11:17:16 pm »
Cytuj
Nie wszyscy, ale czy anegdota o łamaniu przepisów maluchem miałaby ten sam urok? Wink

Coz...bez sensu bo OT i w dodatku bez uroku...ale nie moge pozwolic na szarganie...zeby nie rzec swietej;) pamieci mojego malucha (rocznik 1983)...otoz owszem...mozna zlamac przepisy jadac nim...powiem wiecej mozna doprowadzic policjanta do uzycia megafonu..czy jak sie nazywa to urzadzenie ktorym wolali wzmocnionymi glosami za mna :"prosze sie zatrzymac...prosze sie zatrzymac...prosze sie natychmiast zatrzymac";)Coz...nie byl to spektakularny poscig...jeno wymuszenie pierszenstwa...bo mi gad zdechl wpol skrzyzowania i przemknelam 10 km/h przed wozem policyjnym;)Zas jaguarem?zaledwie 180?phi;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #19 dnia: Października 06, 2009, 12:08:10 am »
mojego malucha (rocznik 1983)

A nie, faktycznie masz rację. Maluch stary i zdezelowany równy jest jaguarowi. Bo też jest to auto "z duszą" i jazda nim niesie ze sobą pewną romantykę (ot choćby z tej przyczyny, że nie można być pewnym dnia ani godziny ;)).

Uroczyście zwracam mu honor.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2009, 12:12:35 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #20 dnia: Października 06, 2009, 10:51:13 am »
Łamanie przepisów maluchem (szczególnie dozolonej predkości i wymuszanie pierszeństwa) to jest dopiero wyzwanie! Jagularem to każdy głupi potrafi.

Wątki się obsuwają ale akurat to najbardziej cenię w tym forrum, że nikomu to nie przeszkadza. Term ostatnio jakiś taki zradykalizowany jest  ;D . W tym jego poprzednim awatarze a'la Che cos było ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Re: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #21 dnia: Października 06, 2009, 12:26:54 pm »
Zaraz lepiej...nie beda nam tu jaguary pluc w maske;)
Hm...z tym "pierszenstwem" to taki zamierzony-nie-zamierzony blad...bo maluszek jechal z predkoscia zblizona do chodzenia pieszo wiec nie wymuszal pierwszenstwa jeno pierszenstwo;)
Nie wiem czy moge ale sprobuje... wobec zarzutow o OT...zmienic nieco nazwe topicu zeby OT byl na miejscu a Term ukontentowan ze nikt mu nie psuje przejrzystosci forumowej;)W razie gdybym nie mogla to prosze o zmiane nazwy topicu na:
88...okrągła...rocznica urodzin Lema czyli OT:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #22 dnia: Września 12, 2023, 05:19:10 pm »
Dziśjutro Mistrz skończyłby 102 lata (a w tytule wątku 88, jak ten czas gna...).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #23 dnia: Września 12, 2023, 07:31:34 pm »
Dziśjutro Mistrz skończyłby 102 lata (a w tytule wątku 88, jak ten czas gna...).
I z tej okazji paradowałem dziś w robocie w adekwatnej koszulce "pan tu nie stał".
Mimo gorąca, choć koszulka czarna jak dusza czekisty  8)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #24 dnia: Września 12, 2023, 08:19:57 pm »
Czas faktycznie znika niepostrzeżenie...

A gugiel z tej okrągłej okazji podsunął mi wspominki:
https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/2803035,Nie-wszystkie-dziwactwa-Stanislawa-Lema-102-rocznica-urodzin-pisarza

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #25 dnia: Września 12, 2023, 08:45:29 pm »
Swoją drogą NASA się ładnie w datę wstrzeliła, ale raczej przypadkiem...
https://www.nasa.gov/press-release/nasa-to-release-discuss-unidentified-anomalous-phenomena-report/
;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #26 dnia: Września 13, 2023, 08:46:13 pm »
Zastanawiałem się gdzie to wrzucić? Jest wątek urodzinowy, futurolemiczny, autorski i kilka innych...
Daję tutaj zasugerowany pierwszymi linijkami..
https://magazynkontra.pl/ziemkiewicz-swiat-przewidywac-zuchwale-rzemioslo/
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2023, 09:18:12 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: 88 rocznica urodzin Lema:)
« Odpowiedź #27 dnia: Września 13, 2023, 11:34:06 pm »
Zastanawiałem się gdzie to wrzucić? Jest wątek urodzinowy, futurolemiczny, autorski i kilka innych...
Daję tutaj zasugerowany pierwszymi linijkami..
https://magazynkontra.pl/ziemkiewicz-swiat-przewidywac-zuchwale-rzemioslo/

Ciekawe podejście interpretacyjne.