Autor Wątek: Pożegnania  (Przeczytany 137395 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 09, 2021, 01:42:57 pm »
Tymczasem Lemoniada 2021 już ogłoszona:
https://www.facebook.com/events/1075727516173807
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

.chmura

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 309
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 14, 2021, 04:52:02 pm »

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 14, 2021, 08:49:38 pm »
Niech Ci ziemia lekką będzie, Panie Stanisławie.
 :'(

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2021, 04:24:54 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #199 dnia: Lutego 06, 2021, 03:49:08 pm »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #200 dnia: Lutego 22, 2021, 05:21:02 am »
Wybaczcie, że piszę z opóźnieniem, ale dopiero teraz się dowiedziałem o śmierci Remuszki, czytając ten wątek. Tak oryginalnej i zarazem barwnej z wieloma odcieniami szarości postaci, co Pan Remuszko, jeszcze w polskim internecie nie spotkałem. Osoba pod wieloma względami tragiczna i niezrozumiała dla otoczenia, nawet dla jego najbliższych. Przynajmniej taki wniosek można było wyciągnąć z lektury jego strony, jak i bloga, gdzie opisywał swój rozwód, czy urwany kontakt z córką. Był bardzo inteligentny, ale niestety uparty i przeważnie zaślepiony, ale wierny do końca swoim przekonaniom. Ci, którzy go poznali w realu przyznawali, że był osobą serdeczną i ciepłą. Zostawił na tym forum sporą cząstkę siebie i chyba właśnie o to mu chodziło.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #201 dnia: Lutego 22, 2021, 03:54:24 pm »
Tak to właśnie - jakoś...

Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on
...Show must go on!


czyli skoro się odnalazłeś - zostań z nami;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #202 dnia: Kwietnia 29, 2021, 02:07:55 pm »
Michael Collins, ten z załogi Apollo 11, który pozostał na orbicie Księżyca, gdy koledzy lądowali (ładnie się to nazywało - pilot modułu dowodzenia):
https://www.rmf24.pl/nauka/news-zmarl-michael-collins-zapomniany-astronauta-uczestnik-pierws,nId,5198731
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #203 dnia: Listopada 24, 2021, 09:12:52 pm »
Oj, nie świadczy to zbyt dobrze o częstości moich odwiedzin, ale dopiero teraz dowiedziałem się o śmierci S.R. Paradoksalnie, głównie z faktu że przestałem znajdywać jego komentarze pod tekstami na Wyborczej - po czym maziek mi potwierdził.
No nic, szkoda człowieka, niezwykle przyjemnie się z nim rozmawiało wtedy, gdy się akurat z nim nie kłóciło. I jeszcze jedno: pasjami zaczytywałem się w jego blogu. Szkoda, że chyba stronę już zdjęto. Zwłaszcza interesują mnie owe ostatnie teksty, których w ogóle nie widziałem.

Gdyby nie to, że jestem emigrantem, pewnie bym go poznał. (Plusy tego są takie, że nie musiałem jeść wedlowskiej).
t

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #204 dnia: Listopada 24, 2021, 09:30:00 pm »
pasjami zaczytywałem się w jego blogu. Szkoda, że chyba stronę już zdjęto. Zwłaszcza interesują mnie owe ostatnie teksty, których w ogóle nie widziałem.

Zdjęto, chyba b. niedawno, ale WM ją pamięta (nowsze wpisy w całości, jeśli dobrze widzę):
https://web.archive.org/web/20210122194308/http://www.remuszko.pl/blog.php/

przestałem znajdywać jego komentarze pod tekstami na Wyborczej

Po rozstaniu z nią wrzucił też parę komentarzy na OKO.press zdaje się. Z pięć na krzyż, ale...
« Ostatnia zmiana: Listopada 24, 2021, 09:53:21 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #205 dnia: Listopada 24, 2021, 10:54:21 pm »
Dzięki Q potajemnie liczyłem, że rzucisz jakimś takim linkiem:)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #206 dnia: Listopada 25, 2021, 12:10:26 am »
Nie ma za co. Pod koniec żarliśmy się z S.R. jak te, nie przymierzając, psy, jadąc Sapkowskim (na co zresztą z obecną wiedzą o Jego ówczesnym stanie patrzę zupełnie inaczej niż wtenczas*), ale miał słuszność, że tkwi(ł) tu jak Piłat w Credo, czy amen w pacierzu, niech więc choć tyle zrobię gwoli upamiętnienia.

* Racje racjami (nie wycofuję się z nich, lecz i wracać do nich nie będę, bo de mortius...), ale kto umierającego smuci, wiem, że grzeszy.

BTW. Na zachodnich forach startrekowych widziałem, że zmarłym userom nadają tam specyficzny pośmiertny status (zwie się bodaj "In Memoriam"). Może więc tak Remuszce zmienić kwadraciki pod nazwisko-nickiem na czarne, a "Juror" na - dajmy na to - "R.I.P."? (Chodziła za mną ta idea od dłuższego czasu, ale jakoś nie miałem śmiałości...)
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2021, 12:15:57 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #207 dnia: Listopada 25, 2021, 12:15:11 am »
Dla mnie ok ale nie mam chyba takich uprawnień

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #208 dnia: Listopada 25, 2021, 12:17:34 am »
Nie ma za co. Pod koniec żarliśmy się z S.R. jak te, nie przymierzając, psy, jadąc Sapkowskim (na co zresztą z obecną wiedzą o Jego ówczesnym stanie patrzę zupełnie inaczej niż wtenczas*), ale miał słuszność, że tkwi(ł) tu jak Piłat w Credo, czy amen w pacierzu, niech więc choć tyle zrobię gwoli upamiętnienia.

* Racje racjami (nie wycofuję się z nich, lecz i wracać do nich nie będę, bo de mortius...), ale kto umierającego smuci, wiem, że grzeszy.

BTW. Na zachodnich forach startrekowych widziałem, że zmarłym userom nadają tam specyficzny pośmiertny status (zwie się bodaj "In Memoriam"). Może więc tak Remuszce zmienić kwadraciki pod nazwisko-nickiem na czarne, a "Juror" na - dajmy na to - "R.I.P."? (Chodziła za mną ta idea od dłuższego czasu, ale jakoś nie miałem śmiałości...)
Wiesz Q - przychodzi taki moment, że należy gryźć ręce i nic nie pisać. I to jest Twój moment.
Nie odpowiadaj mi.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Pożegnania
« Odpowiedź #209 dnia: Listopada 27, 2021, 01:06:02 am »
Ad rem...myślałam już wcześniej żeby jakoś zasygnalizować, że St nie jest aktywnym użytkownikiem (eufemizm!) - tylko chciałam to zrobić w rocznicę śmierci.

Ale! Przyszło mi do głowy żeby zapytać o zdanie w tym temacie najbliższą St osobę.
Najbliższą i taką, która bywała tutaj chociażby w postach St czyli Kasię i która - jak się okazuje - cały czas przegląda forum.
Też uważa, że biegnący licznik można by zatrzymać i rocznica śmierci to dobry moment.
Tylko co zrobić?
Mogę zlikwidować konto St - wtedy będzie takie, jak forumowiczów, którzy sami się pożegnali z forum: posty zostaną, ale po nicku nie da się ich przejrzeć (w sensie kliknąć w SR i zobaczyć jego posty), można zostawić jak jest - z dopiskiem we własnym tytule (to mi się wydaje najlepsze).

Niestety nie da się zmienić kwadracików - nawet jeśli wydzieliłabym St do osobnej grupy - licznik postów działa i juror/senior mu wskoczy.
Sugestią Kasi był też wiek - żeby nie klikał rocznie - mogę tylko usunąć info o wieku (tak, jak u mnie - nie będzie go), ale nie zatrzymać licznik.

Czyli co zrobić? Nie zamykałabym konta, bo wtedy nie da się przeglądać postów. Dopisać coś w tytule? Ale co? Zlikwidować info o wieku?
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)