Autor Wątek: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007  (Przeczytany 35354 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 29, 2007, 10:25:49 pm »
zdaje się, że popełniłeś właśnie jakies straszne fallacy!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 30, 2007, 07:14:49 am »
dzień dobry i dobranoc
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 30, 2007, 09:26:43 am »
Cytuj
:-D

A ja byłem wczoraj (środa) na panelu wspomnieniowym. Atrakcją wieczoru była dla mnie krótka opowieść Jerzego Jarzębskiego (i nie tylko) na temat... naszego dobrego znajomego - Kagana:) Główny Lemolog w arcyeufemistyczny, a zarazem dobitny sposób opisał intelekt oraz osobowość naszego ulubieńca wraz z jej coraz bardziej chorobliwymi czy obsesyjnymi zmianami na przestrzeni lat. Zaczął jednak od określenia poziomu obszernej pracy doktoranckiej o Lemie, którą to Kagan przesłał mu do recenzji i która to była obiektem ciągłych przechwałek jako niesamowitość zrecenzowana przez naukowców z trzech różnych krajów...

Był może ktoś jeszcze?

A jakieś szczegóły? Albo jakieś materiały dostępne będą? I to niekoniecznie tylko nt. Kagana :D

PS
Kupiłam sobie Bogów Lema pióra Oramusa, jak przeczytam, to opowiem w słusznym wątku.
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2007, 09:27:16 am wysłana przez ANIEL-a »

czarna_chmura

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 10
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 30, 2007, 12:37:48 pm »
Cytuj
:-Dył może ktoś jeszcze?
chmura. pozapominała loginów i haseł, więc musiał się rejestrować od nowa i teraz nazywa się czarna_chmura. chmura. też było. chmura., która - jak zwykle - dowiedziała sie o wszytkim zbyt  późno, bardzo żaluje, że było tylko przez chwilę. mimo to chmura chce podziękować Organizatorom za tę konferencję, :), to -  podobnie jak utrzymywanie tego forum - musi kosztować wiele pracy; dziękuję.
*
dla chmury. konferencja była m. in. pretekstem, żeby tam pojść:
"Idź od rynku ku Wawelowi i dalej, gdzie Wisła, na Salwator, w bardzo krakowskim zgiełku malutkich sklepików, kiosków, restaurcji długą ulicą Kościuszki aż tam, gdzie kończy się linia tramwaju. Teraz w prawo, w górę, siedemset metrów szosą-aleją, wśród starych, ciemnych willi. Jak powiesz, że do Mistrza, kwiaciarka nie przyjmie pieniędzy. Weź znicz. (...) W nowszej części cmentarza, przy dzwonie, wbity w grunt leży prostopadłościan z jasnego piaskowca. Rozstąpią się wszyscy: dr Sciss, Wiener, Trurl, Harey, von Neumann, Tichy, Witkacy, Carnap, kosmonauci o azjatyckich rysach, Pirx, Russel, Anny. Na płycie są monety, kamyki, żydowskim zwyczajem kładzione dla pamięci, napis: "Feci, quod potui, faciant meliora potentes" (pol. Zrobiłem, co mogłem; kto umie, niech zrobi lepiej). Z dołu gorączkowy szum szosy; obwódki przedwiosennych chmur nadal pałają bladym ogniem; stryj Leszek odwrócił się już na łóżku. Nic więcej."
ch.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2007, 12:51:48 pm wysłana przez czarna_chmura »

Terminus

  • Gość
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 30, 2007, 12:53:54 pm »
No utrzymanie forum kosztuje spoko, największa jest pensja moderatora Terminusa: 0 PLN miesięcznie * 12 = 0 PLN rocznie :) (uwaga, mogłem się pomylić w rachunkach ::)  )

Eh, nie no poważniej mówiąc to pewnie miejsce na serwerze kosztuje conieco. A pan Tomasz Lem odwala kawał roboty nad stroną główną www.lem.pl.

To mówicie, że o Kaganie było gadanie? Kurczę... chciałbym być :) Ale nie da rady :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 30, 2007, 02:18:57 pm »
chmura. wróciła  :)

Następnym razem jak pozapomina wszystkiego to zostają jeszcze tyko "czarne_chmury" ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 30, 2007, 03:18:16 pm »
Żałuję, że nie mogłem być na konferencji. Szkoda, że zorganizowali to w środku tygodnia.

CU
Deck

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2959
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 30, 2007, 04:35:16 pm »
Cytuj
chmura. pozapominała loginów i haseł, więc musiał się rejestrować od nowa i teraz nazywa się czarna_chmura. chmura. też było.

A chmura to jest ona, on czy ono?  ::)

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 30, 2007, 04:37:15 pm »
ona  :P
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 30, 2007, 04:46:25 pm »
WITAMY Z POWROTEM, CZARNA CHMURO!

Tęskniliśmy:
http://www.lem.pl/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1141826535/330
http://www.lem.pl/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl?num=1141826535/345

Tylko czemu aż tak długo Cię nie było?
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2007, 04:46:38 pm wysłana przez Mieslaw »

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 30, 2007, 04:52:54 pm »
ja tesknilem najbardziej :*

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 30, 2007, 07:59:49 pm »
Cytuj
A chmura to jest ona, on czy ono?
"Ono" to by było chmurzysko, albo chmursko...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

pirxowa

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 30, 2007, 11:42:44 pm »
Cytuj
"Idź od rynku ku Wawelowi i dalej, gdzie Wisła, na Salwator, w bardzo krakowskim zgiełku malutkich sklepików, kiosków, restaurcji długą ulicą Kościuszki aż tam, gdzie kończy się linia tramwaju. Teraz w prawo, w górę, siedemset metrów szosą-aleją, wśród starych, ciemnych willi. Jak powiesz, że do Mistrza, kwiaciarka nie przyjmie pieniędzy. Weź znicz. (...) W nowszej części cmentarza, przy dzwonie, wbity w grunt leży prostopadłościan z jasnego piaskowca. Rozstąpią się wszyscy: dr Sciss, Trurl, von Neumann, Tichy, Witkacy, kosmonauta o azjatyckich rysach, Pirx, Russel, Anny. Na płycie są monety, kamyki, żydowskim zwyczajem kładzione dla pamięci, napis: "Feci, quod potui, faciant meliora potentes" (pol. Zrobiłem, co mogłem; kto umie, niech zrobi lepiej). Z dołu gorączkowy szum szosy; obwódki przedwiosennych chmur nadal pałają bladym ogniem; stryj Leszek odwrócił się już na łóżku. Nic więcej."
ch.

Piękne. Skąd to?
Głupia sprawa, ale ja wybrałam się raz na tamten cmentarz i odnalazłam grobowca...
Dopiero później zobaczyłam na zdjęciu, jak wygląda. Pójdę tam, może jutro i teraz już znajdę.

Byłam dziś na konferencji, na panelu naukowców. Całkiem fajna była ta dyskusja, choć najciekawsze wyszły dygresje - nie o Lemie, a o nauce w ogóle.

lemolog

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 447
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 12, 2007, 08:46:39 am »
Szanowni Forumowicze!
Moze ktos robil zdjecia na tych Lem-imprezach - to podzielilby sie tu ze wszystkimi.

czarna_chmura

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 10
  • I Love YaBB 2!
    • Zobacz profil
Re: Lem - konferencja, Kraków 27[ch8211]29 marca 2007
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 12, 2007, 11:55:24 am »
Cytuj
Cytuj
"Idź od rynku ku Wawelowi i dalej, gdzie Wisła, na Salwator, w bardzo krakowskim zgiełku malutkich sklepików, kiosków, restaurcji długą ulicą Kościuszki, aż skończy się linia tramwaju. Teraz w prawo, w górę, siedemset metrów szosą-aleją, wśród starych, ciemnych willi. Jak powiesz, że do Mistrza, kwiaciarka nie przyjmie pieniędzy. Weź znicz. (...) W nowszej części cmentarza, przy dzwonie, wryty w grunt leży prostopadłościan z jasnego piaskowca. Rozstąpią się wszyscy: dr Sciss, Wiener, Trurl, Harey, von Neumann, Tichy, Witkacy, Carnap, kosmonauci o azjatyckich rysach, Pirx, Russel, Anny. Na płycie są monety, kamyki, żydowskim zwyczajem kładzione dla pamięci, napis: "Feci, quod potui, faciant meliora potentes" (pol. Zrobiłem, co mogłem; kto umie, niech zrobi lepiej). Z dołu gorączkowy szum szosy; obwódki przedwiosennych chmur nadal pałają bladym ogniem; stryj Leszek odwrócił się już na łóżku. Nic więcej." ch.
(...) Skąd to?
chmura. przeprasza za zwłokę, wstydziłom się; z bloga. ch.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2007, 11:57:17 am wysłana przez czarna_chmura »