Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 1392310 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1065 dnia: Lutego 28, 2013, 10:04:31 pm »
Już mniej smutno, prawie jakbym był, dzięki. :)
Cytuj
ale początek tego gitarowania pachnie mi namollnym Smuteczkiem:) -
Ta, co Błędowski na skrzypcach, Barth na gitarce, rzeczywiście niezły. I miny fajne robi, też ważne. :o
To jeszcze jeden Siiff Hak, płyta ta sama, kawałek zaś - wpadliwy dousznie. Ala Sting.
Steve Hackett ~ Take These Pearls
A Rash? Aże "S" chcesię dodać. Ekipa w rozsypce.
 Taki wiek. Watowy. Właściwie 3/4 Watowy.
 A to noga odpadła, a to ręka, a to oko nie te...dobrze, że choć uszy jeszcze... ::)
Do tego rachunek kosztów. Transport (wygodny), droższy biletu. A ten, pod 3 setki.
Zrasztą, nigdy nie byłem ich wielkim fanem. Za mało znałem, nie wdrukowało się we właściwym czasie.
Tylko jak czytam, wygląda, że przegapiłem jazdę obowiązkową. Classic.
To nic.
Za to jeszcze raz Stiff - z "taką" gitarką. I widokami.
C b d u.
Steve Hackett - Sierra Quemada
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2013, 11:10:03 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1066 dnia: Marca 01, 2013, 05:57:07 pm »
Proszszbarr:)
Cytuj
Ta, co Błędowski na skrzypcach, Barth na gitarce
No...tak to słyszałam:)
Cytuj
Taki wiek. Watowy. Właściwie 3/4 Watowy.
Etam...wieko w głowie jest;)
Co do kosztów - to jednak fakt. Ale przy pewnym ich ograniczeniu i sile perswazji można pojechać do tyj Łodzi - kontynuując, więc gitarowy wątek ( Stiff oki - zwłaszcza drugi - chociaż już trzeci;) ) - z okazji, że bilety na tego Marka już kupione (ostały takie pt. widok boczny...hm...może chociaż gryf wyjrzy zza rogu :-\ ) - dodatkowo soundtrackowo, bo lubię:
Mark Knopfler - The Long Road (Soundtrack Cal - 1984)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1067 dnia: Marca 01, 2013, 11:38:01 pm »
Cytuj
Etam...wieko w głowie jest;)
Notta, ale głowa podłączona do zmysłów. Te z ciała. Jak ono siądzie...niby dalej może mleć, czytam mielić.
Tylko inaczej. Bardziej na...pusto?
 Czasem myślę, lepiej, żeby ona pierwsza padła.
Może znacie jakiegoś niedrogiego Corcorana, coby podliftował te łącza :)
I skoro już o mielopuściu. Co bardziej pasuje - chwacki Wat, czy wacki Chwat?
Cytuj
z okazji, że bilety na tego Marka już kupione
Ola koncertowa - no, chociaż ktoś.
A Marek nie taki znów watowy. Dopiero 64 (oj! to prawie już Watowy, ale postęp medycyny...).
Przy dobrym zdrowiu, jeszcze z dyszkę pograć może. Rokendrolowcy często tak mają. :)
A skoro już, to mój ulubiony DS. Dużo ich, bardzo dużo. Ale ten najbardziej się wgrał, że późniejszy nieco?
Mniej ograny?
A może...Konowaty? Nie, Marek był zawsze bardziej BDylnięty.
 Czasem mam wrażenie, że to ja konowacieję. I najpewniej tak jest.
Chętnie bym posłuchał live.
Dire Straits - You And Your Friend + lyrics
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2013, 11:52:52 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1068 dnia: Marca 02, 2013, 01:27:41 pm »
Boszsz...co z tą watą?! :o
Cytuj
Notta, ale głowa podłączona do zmysłów. Te z ciała. Jak ono siądzie...niby dalej może mleć, czytam mielić.
Tylko inaczej. Bardziej na...pusto?
 Czasem myślę, lepiej, żeby ona pierwsza padła.
Tja...nie wzięłam tak dosłownie tyj odpadniętej kończyny;) Alele zależy co miałoby odpaść, co się odłączyć, bo perspektywa odłączonej głowy, przy względnie sprawnej reszcie (po prostu Alzheimer) jest dla mnie automatowa. No chyba, że miałaby po prostu ot, paść...tak - just...nooo...to jest niezłe wyjście;)
Cytuj
Co bardziej pasuje - chwacki Wat, czy wacki Chwat?
Chwacki Chorwat ::)
Cytuj
Przy dobrym zdrowiu, jeszcze z dyszkę pograć może.
Pewnie, że może...ale wiesz to czy tak prawie podnosowo? Poza tym ja mogę nie dograć;)
Oki...DS - nie solo. Też sporo wgranych - ten Ju też - to może taki lubiony...czy ja wiem czy ograny? Chyba nie tak, jak wiele innych:
Dire Straits - What's the Matter Baby [Rockpalast -79 ~ HD]
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1069 dnia: Marca 02, 2013, 01:56:40 pm »
Cytuj
Boszsz...co z tą watą?! :o
Cytuj
Chwacki Chorwat ::)
Z pewnych względów Chorwat odpada.  :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Wat
Cytuj
Tja...nie wzięłam tak dosłownie tyj odpadniętej kończyny;)
Na wszelki wypadek - u mnie jeszcze wszystko gra (jakoś). Tylko po bokach widzę już trafienia.
Cytuj
Pewnie, że może...ale wiesz to czy tak prawie podnosowo?
Racja, podnosowość może stracić wcześniej.
A skoro wcześniej, to lepiej później niż wcalej. Wreszcie dali na sidiku. I to z bonusami.
Za to trzeszczący LPik z autografami do archiwum.
EVERYTING YOU EVER WANTED SPEAR OF DESTINY
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2013, 01:58:42 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1070 dnia: Marca 02, 2013, 03:45:17 pm »
Wat mi przemknął...alele tyle o tym zwaceniu (cienieniu?;) ), że...mniejsza, bo:
Cytuj
Na wszelki wypadek - u mnie jeszcze wszystko gra (jakoś). Tylko po bokach widzę już trafienia.
Livka Ty nie lekceważ - normalnie martwię się o Cię:
Cytuj
A skoro wcześniej, to lepiej później niż wcalej. Wreszcie dali na sidiku. I to z bonusami.
Za to trzeszczący LPik z autografami do archiwum.
bonobo:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=546.585

Nodopszsz...może jeno trafienia z boku, bo wcześniej nie było o auto - van der - graffach...ale;)
Tak czy siak - bardzo dobra płyta:) Wsadzimy jeszcze to:
Spear of Destiny - Rainmaker
i będzie prawie cała płytka;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1071 dnia: Marca 02, 2013, 03:47:13 pm »
Chętnie bym posłuchał live.

Kto by nie posłuchał?Tak z tych "kciukowych" gitarzystów u mnie też w pierwszej lidze,choć Jeffa B. stawiam wyżej.Ja żem jednak zauroczony od 2 tygodni Rodriguezem jest Rodriguez - Rich Folks Hoax Wydaje się momentami i Drupim zajeżdżać,ale te teksty... Proponuję się zapoznać z całą twórczością,jest wszystko w necie  ;) Można się zakochać.Tu jeszcze na topie bezrobocia,ucisku klas i obojętności boskiej Rodriguez - Cause (HD)
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1072 dnia: Marca 02, 2013, 04:55:35 pm »
Kazik, Dukaj i PRL w jednym (a nawet w dwu):
Kazik - Piosenka członka
Kazik - Piosenka milipantów
(Inna rzecz, że członków - bo to kondycja, stan mentalny - przybywa, tylko partie się zmieniły.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1073 dnia: Marca 03, 2013, 11:30:36 am »
Dziś pierwszy raz od wielu tygodni,słonecznie.Tylko te wiatry zwiastują cóś PINK FLOYD Set The Controls For The Heart Of The Sun Live 1968 RARE VIDEO !!! W marcu przypada 40-rocznica wydania DSOTM,w związku jako "miejscowy vip" nie polityczny, dostałem zaproszenie na prezentację wyżej wspomnianej płyty w planetarium.Jestem niezmiernie ciekaw widowiska,ale do 24.03 jeszcze daleko...
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1074 dnia: Marca 03, 2013, 01:21:03 pm »
U kogo świeci, u tego świeci :(  Bardzo dobry ten słoneczny kawałek - VIPy w planetarium - no proszsz...
To dla info koncertowego - tutaj można kupić VIP - bilet;) Waters nie poddaje się ze ścianką - stawia ją na narodowym:
http://www.livenation.pl/artist/roger-waters-tickets

Po tym Kaziku od Q tak zakończeniowo - koncertowo mnie naszło:
KULT Sowieci
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1075 dnia: Marca 03, 2013, 06:16:48 pm »
Cytuj
W marcu przypada 40-rocznica wydania DSOTM,w związku jako "miejscowy vip" nie polityczny, dostałem zaproszenie na prezentację wyżej wspomnianej płyty w planetarium.Jestem niezmiernie ciekaw widowiska,ale do 24.03 jeszcze daleko...
Tam on?
http://olsztynpress.pl/news/420/pink-floyd-w-olsztynskim-planetarium-ksiezyc-w-poetyce-floydow
Noszsz, może być fajnie. Tylko krótko, jak jedna płyta. Mogliby coś dorzucić.
Ale miło, że i w naszym fyrtlu coś kombinują.
Noi, co by tu pod te Słońce...w filmiku takie ładne gejzery plazmy buchały...
The Legendary Pink Dots - Plasma Twins
Cytuj
bonobo:
Bono-ba...pamiętałem one poszukiwania greckiej litery, ale moja ścieżka czyściejsza ;)
Cytuj
i będzie prawie cała płytka;)
Ta...ale na płytce bonusy są. Livowy Rainmerker i Dont turn...sadząc po zapowiedzi -  koncert w Polsce. :)
No i singielka Rosie i inne mixy. 8)
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2013, 06:55:40 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1076 dnia: Marca 03, 2013, 09:42:48 pm »
tak zakończeniowo - koncertowo mnie naszło:

Zakończeniowo jak zakończeniowo... Wszechświat trwa, a Kazik i o nowszych czasach śpiewa:
KAZIK - Polska płonie [OFFICIAL VIDEO]
(Piosenka jak piosenka, ale teledysk!)
I nawet w przeszłość wybiega:
KAZIK - Mars napada [OFFICIAL VIDEO]
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1077 dnia: Marca 04, 2013, 10:05:58 am »
Cytuj
W marcu przypada 40-rocznica wydania DSOTM,w związku jako "miejscowy vip" nie polityczny, dostałem zaproszenie na prezentację wyżej wspomnianej płyty w planetarium.Jestem niezmiernie ciekaw widowiska,ale do 24.03 jeszcze daleko...
Tam on?
http://olsztynpress.pl/news/420/pink-floyd-w-olsztynskim-planetarium-ksiezyc-w-poetyce-floydow
zgadza się
VIPy w planetarium - no proszsz...

VIP w sensie Very Personal Szczęśliwy,że się załapał(inszy żaden ze mnie vip,choć jakiś klucz do otrzymania zaproszenia musiał być  ;)).Na Watersa nie polecę,bom zniechęcon do stadionowych koncertów.Choć jakby ten drugi floyd tam zagrał jak tu gościnnie,to może (ciekawe wykonanie tej "solówki wszechczasów",takie surowe,jak w pierwszych wykonaniach koncertowych z 79' i 80' roku ) Roger Waters + David Gilmour: Comfortably Numb, Live, O2 Arena 2011 Tak przy okazji natknąłem się na taki mini reportaż Nick Mason, David Gilmour and Roger Waters Behind The Scenes: O2 Arena 2011 Jak widać stare pryki,już całkowicie pogodzeni,nieżle się przy tym bawili(tylko Ryśka brak :'( )
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2013, 11:58:17 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1078 dnia: Marca 04, 2013, 07:16:08 pm »
Cytuj
Jak widać stare pryki,już całkowicie pogodzeni,nieżle się przy tym bawili(tylko Ryśka brak :'( )
Eksploatują kopalnię. :)
Jak by nie patrzeć, Wall dał im takie logo, że jeszcze długo mogą...za co pozostali powinni być Watersowi dozgonnie wdzięczni, niezależnie od jego chimer i późniejszych zgrzytów.
A mnie, tymczasem, ta 40-ta rocznica skłoniła... jak tam okolica?
I wyszło z +1.
Wishbone Ash - Warrior
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Re: O muzyce
« Odpowiedź #1079 dnia: Marca 05, 2013, 01:29:54 am »
Nototak...
Wojownicze słońca, plazmy (głos mi się tak głupio skojarzył, że nie powiem, bo mnie wypiszecie z lekcji muzyki;) ) - świetne - sporo przegapiłam. Nihil novi.
Kaziki - wiadomo - chociaż nie są to moje ulubione.
VIP w sensie Very Personal Szczęśliwy,że się załapał(inszy żaden ze mnie vip,choć jakiś klucz do otrzymania zaproszenia musiał być  ;)).Na Watersa nie polecę,bom zniechęcon do stadionowych koncertów.
To prędzej VHS;) Ja na Watersa też nie - mam wrażenie, że multi - pulti - media przesłaniają już tam muzykę. Chociaż pewnie jakieś dźwięki się przebiją;)

W sumie DS występują u mnie pospołu z Genesis. Nie mogłam się zdecydować czy pętlić do słońc, czy do wojowników i wyszło do skrzynek.  -1;)
Genesis - In the Cage
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)