Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1116571 razy)

Rachel

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #75 dnia: Września 20, 2006, 07:31:54 pm »
Myślę Kru, że to są jakieś korty tenisowe zadaszone i podświetlone 8-)

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #76 dnia: Września 20, 2006, 07:41:47 pm »
Bingo! :D

CU
Deck

Rachel

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #77 dnia: Września 21, 2006, 05:41:37 am »
A tak na marginesie, to osiedla 1000-lecia, to ja w ogóle na tej fotce nie widzę ::)
Z mojego obeznania się z Katowicami wynika, że znajduje się ono gdzieś po prawej stronie tej drogi, która jest na fotografii.
Kto by pomyślał, że ona w nocy tak fajnie się prezentuje ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #78 dnia: Września 21, 2006, 10:13:17 am »
Ciekawe, czy mnie ktoś zabije za takie duże zdjęcie? Ale nie mogłem się powstrzymać. ISS i Atlantis na tle słońca!

-edit- (nie wytrzymałem 10 minut ładowania strony...) - by Terminus at [timestamp=1158869854] ---
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2006, 11:17:56 pm wysłana przez Terminus »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #79 dnia: Września 21, 2006, 10:22:25 am »
Wow. Mój podziw jest conajmniej tak spory, jak to zdjęcie.

Rachel

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #80 dnia: Września 21, 2006, 07:39:29 pm »
Maziek większej tej cytryny, to nie mogłeś tu wrzucić :o

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #81 dnia: Września 21, 2006, 08:56:59 pm »
No robi wrażenie ;D
Dziś, po raz pierwszy, kiedy posłyszałem w radiu, że Atlantis za 17 minut będzie miał touch-down, wszedłem na strone nasa.gov gdzie mozna zassać bezpośrednia transmisję. Kamery na zmianę pokazywały kupę facetów siedzących rządkami w centrum kontroli lotu, obraz z wielkiego monitora w tej sali z trackingiem Atlantisa na tle zarysów kontynentów, i od jakiegoś momentu - widok Atlantisa w termowizji (u nas było po 12 w południe, a tam noc) - widać było jak silnie rozgrzany jest nos wahadłowca. W pewnym momencie po ognistym rajdzie powróciła łaczność (strasznie denerwujący moment - żyja czy nie). Lektor beznamiętnym głosem podawał podstawowe dane lotu: velocity 5k miles per hour, thousend miles to runway,... 1500 miles/h, its about Mach2, 500 miles to runway... 700 M/h , 200M to runway... Nagle widok zrobił się czarny i myślałem, że diabli wzięli transmisję, dopiero po chwili zorientowałem się, że to bezpośrednia transmisja z samego wahadłowca - widok z kokpitu poprzez HUD pilota - poziomo i pionowo przesuwały sie na czarnym ekranie cyferki azymutu i pochylenia, widać było, że pilot manewruje. Nagle na górnym skraju artamentowej czerni pojawił się świetlisty przecinek, który zaraz rozpadł sie na dwa, górą złączone a dołem rozchodzące się coraz bardziej. Wypełniał soba stopniowo pole widzenia aż w pewnym momencie stało się jasne, że to pas startowy oznaczony lampami po bokach. Na koniec widok przełączono z powrotem na kamery naziemne, tak że sam touch-down z paleniem gum widać juz było z pozycji żaby... Ekscytujące.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #82 dnia: Września 21, 2006, 11:20:49 pm »
Może i ekscytujące, ale fotkę Ci zmieniłem na link. Wybacz, ale nie jestem Ghandim, a to diabelstwo zatykało mi komputer na 30 sekund za każdym razem gdy czytałem ten wątek.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #83 dnia: Września 22, 2006, 09:15:33 am »
Wiedziałem, że po łbie dostanę za to zdjęcie. Cóż taka noc sie zdarza raz - Leper fiut z rządu a moje zdjęcie fiut z forum!  ;D  ;D  ;D
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #84 dnia: Września 22, 2006, 02:48:46 pm »
Cóż w końcu mamy IV RP i cenzura się szerzy, a zdjęcie było naprawdę pikne... Ale ja już lepiej milknę, bo jeszcze cały profil mi wytną  :-X

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #85 dnia: Września 23, 2006, 12:04:25 am »
O jeju jaka cenzura, przecież zrobiłem z tego link, wystarczy kliknąć ::)

Bladyrunner

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 507
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #86 dnia: Września 23, 2006, 10:12:10 am »
Cytuj
O jeju jaka cenzura, przecież zrobiłem z tego link, wystarczy kliknąć ::)


Zawsze zaczyna się niewinnie  ;)

Kru

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 71
  • Koniec jest początkiem
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #87 dnia: Września 26, 2006, 11:32:32 pm »
A tak się pytałem, bo u mnie to same prostopadłościany stoją. Czasem jak jakiś architektuś ma wizję to da trochę trójkątów i innych "kątów".

Wziąć tylko encyklopedię i kazać takiemu przeczytać na głos :). Istna tortura godna projektów typu "fe".

Pozdrowiam i dziękuję za objaśnienia.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #88 dnia: Września 27, 2006, 10:19:18 am »
Patrzcie jacy jesteśmy malutcy. Cassini się odwrócił i strzelił nam fotkę z orbity Saturna... O co my się tu w ogóle kłócimy...
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2006, 10:19:33 am wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #89 dnia: Września 27, 2006, 11:25:46 am »
Wow, nie wiedziałem, że nawet z Saturna widać PAŁAC KULTURY ::) (to ta jasna plama w środku zdjecia ::)  )

Eh... nie ma to jak solidny, rosyjski projekt.