Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 399636 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #150 dnia: Października 21, 2013, 11:09:41 pm »
Eligiusz Niewiadomski zastrzelił Lennona?
Kurczę...
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #151 dnia: Października 21, 2013, 11:17:21 pm »
Nie. N. uczciwie zastrzelił L.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #152 dnia: Października 21, 2013, 11:57:35 pm »
Szło mi o to, że nie próbował zwiać... I kary się domagał na się. Nie wiem na ile był tam poczytalny (a ofierze i tak wsio rawno), ale eleganciej jakoś niż zza węgła i w długą...

Ale przywołałem te jego pochwały nie po to by analizować kto z morderców/zamachowców lepiej wychowany lecz aby ukazać kontekst społeczny, czyli wskazać na fakt, że sporo w Polszcze takich, co pochwalają zamachy... I, że w aktualnej atmosferze politycznej - a pochwały Eligiusza N., które zlinkowałem, jej częścią - zdarzenia tego typu mnie nie dziwią. Kogo i jakiej opcji by nie dotyczyły.

Zastanawia mnie też jedno... Otóż w dużej ilości internetowych komentarzy z prawej - w wojewódzkiej sprawie - pojawia się wersja, że nie był to kwas, a ekskrementy... Z jednej strony obniżałoby to rangę czynu (i to by był pozytyw sytuacji). Z drugiej... pytanie skąd komentujący to "wiedzą", pół Internetu dysponuje informacjami nt. napastnika na tyle dokładnymi, by wiedzieć czym chlustał? Współspiskowcy, czy co?
(Jak już bezwstydnie snujemy teorie spiskowe, za społecznym przyzwoleniem, to snujmy w każdym kierunku.)
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2013, 10:04:34 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #153 dnia: Października 23, 2013, 09:37:08 pm »
Sam widziałem, jak Remuszko pisał, że to końskie siki. Brać go!

P.S. Jakie osoby kryją się pod N. i L. w twierdzeniu "N. uczciwie zastrzelił L." i co znaczy w tym kontekście "uczciwie" - tyle co rzetelnie, znaczy na śmierć?
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2013, 09:38:49 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #154 dnia: Października 23, 2013, 09:58:15 pm »
L.? Lennon, John, ufok podobno.
N.? Niewiadomski, Eligiusz, co uczciwie zabił... Ale nie Lennona, o ile pomnę ;).

Się zaplątaliśmy, fakt.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #155 dnia: Października 23, 2013, 10:28:47 pm »
@ Q
Celna uwaga: skąd oni to wiedzą???
@ maziek
Konia od kota nie odróżniasz? Rzeczownikowo ani przymiotnikowo? To przymierz czasowniki: "walić"/"bić" oraz "mieć"/"popędzić"...
VOSBM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #156 dnia: Października 23, 2013, 11:25:15 pm »
Może się jednak okazać, że g*** wiedzą z tym g***, bo dementi było, na samym - mówiąc klasykiem - "Dupelku" (bodaj drugi raz w życiu na toto zajrzałem):
http://www.pudelek.pl/artykul/60171/to_on_zaatakowal_wojewodzkiego_czym_go_oblal/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #157 dnia: Października 23, 2013, 11:32:19 pm »
@ maziek
Konia od kota nie odróżniasz?
Idę się zezłomować.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #158 dnia: Października 24, 2013, 12:29:03 am »
Zamiast zaraz na złomowisko, zapraszam do sanatorium doktora Vliperdiusa. Na ciągoty samozłomownicze stosujemy terapię nowoczesną. Metody minionego stulecia - to glejowanie przewodów, by główna rura zmiękła, używanie dławików i innych narzędzi tortur - należą już do historii medycyny.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2013, 12:55:26 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #159 dnia: Października 24, 2013, 12:02:31 pm »
Ob. Remuszko, jeszcze raz proszę o rozłożenie i wytłumaczenie frazy "N. uczciwie zastrzelił L". Nie daje mi to spokoju.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #160 dnia: Listopada 22, 2013, 05:25:26 pm »
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kultura/1296007-nieboska-prowokacja-w-starym-teatrze-aktorzy-rezygnuja.html,0:razz:ag:2,0:razz:ag:1#nav0

W jednej ze scen młody aktor mówi: "Zygmunt Krasiński napisał »Nie-Boską komedię«, która jest straszliwym paszkwilem na Żydów, to sztuka antysemicka". Następnie każdy z tej grupy przedstawia się z imienia i nazwiska i mówi: "W związku z tym, że »Nie-Boska komedia« jest tekstem antysemickim, nie chcę być Polakiem, chcę być Żydem". Tylko jedna aktorka się wyłamuje: "Jestem Polką, to reżyser kazał mi mówić, że jestem Żydówką, ale ja tego nie zrobię". Po czym grupa młodych rozbiera się i pisze sobie na piersiach "Holocaust = towar". Następnie sięga po mydło (z tłuszczu Żydów) i zmywa napis.
Brzmi i hymn Polski. "Mazurek Dąbrowskiego" śpiewany jest po rosyjsku, ale i po polsku, na melodię "Deutschland, Deutschland über alles", co poprzedza scenę gwałtu zbiorowego na jednej z młodych. Następnie bierze ona ślub w obrządku katolickim (w tragedii Krasińskiego jest to ślub hrabiego Henryka z Marią), po czym uczestnicy obrzędu plują na młodą parę, by następnie przebrać kobietę w welon ikonograficznie upodabniający ją do Maryi Niepokalanej.

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #161 dnia: Listopada 22, 2013, 05:27:11 pm »
W świecie wartości: Michnik jednak nie wygrał z Ziemkiewiczem:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rafal-Ziemkiewicz-wygral-proces-z-Adamem-Michnikiem,wid,16191826,wiadomosc.html?ticaid=111b61&_ticrsn=5

Terroryzowanie pozwami, ech.
Jakby Michnik wygrał, to by oznaczało, że Ziemkiewicz ma rację, czyli skoro przegrał to znaczy, że nie ma racji.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #162 dnia: Grudnia 06, 2013, 06:23:12 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #163 dnia: Lutego 12, 2014, 03:36:57 pm »
Ogórkowo ciut... Dla NEXa, bo ceni Michalkiewicza i liva, bo lubi śledzić zakulisowe powiązania:
http://www.rodaknet.com/rp_kolak_18.htm

Tekst zacytowany w roli dowodowej:
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1697

I zaraz mi się dowcip przypomina...

"Papież wyjechał na przejażdżkę samochodową, oczywiście prowadził szofer.
Jednakże papież bardzo nudził się "z tyłu" limuzyny.
Nacisnął guzik interkomu i mówi do kierowcy:
- Chciałbym teraz poprowadzić.
Kierowca miał dylemat, bo nie wolno mu było się zamieniać, ale papież to papież.
- Zgoda - powiedział i przesiedli się.
Gdy tylko za kierowcą zamknęły się drzwi papież ruszył z piskiem opon opuszczając teren Watykanu.
Na prostych osiągał prędkość do 240 km/h, zakręty robił na dwóch kołach, słowem prosił się o interwencje bożą.
Dzięki niebiosom zatrzymał ich policjant.
Stróż prawa podszedł do okna kierowcy (szyby były przyciemniane) i puka.
- Zrobiłem coś nie tak? - pyta papież gdy uchyliło się okno.
- Eee, proszę chwilę poczekać - powiedział speszony policjant i poszedł do samochodu zawiadomić centralę przez radio.
- Halo centrala? Dajcie komisarza!
- Tu komisarz, o co chodzi?
- Zatrzymałem osobistość... co robić?
- Zatrzymałeś premiera? - pyta spokojnym tonem przełożony.
- Nie..
- Prezydenta?! - tym razem dało się słyszeć w jego głosie panikę.
- Nie...
- Boże jedyny! To kogo zatrzymałeś?! - komisarz już prawie płakał z bezsilnej złości.
- Nie wiem, ale papież jest u niego za szofera..."
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2014, 03:42:17 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #164 dnia: Lutego 13, 2014, 10:57:21 am »
Super!
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )