Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 01:42:18 am »
O polskich filmach SF - z lemowskimi ekranizacjami na czele - lat temu parę powiedziano:
2
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Czerwca 12, 2024, 10:49:48 pm »
3
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Czerwca 12, 2024, 05:11:19 pm »
Oczywiście.  ;D
Za pierwszym  razem policzyłam dobrze, ale coś się zafiksowałam na tym, że r kuli to 1/2 wysokości trapezowej i zamiast 2r, to dopisałam 2H;)

Bez tej dopisanej dwójki jest ok;)

Psss...tak nawiasem...nie mogli w zadaniu po prostu podać, że kula jest wpisana w ścięty stożek?;)
Styczna do pobocznicy...nie wiem czy obecnie używa się takiego określenia.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Czerwca 12, 2024, 05:00:17 pm »
...co przedobrzyłam? :D
Na mój chłopski rozumek, to:

Jeśli już, to tangens alfa równa się raczej H/(R–r) ;)
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Czerwca 12, 2024, 04:29:54 pm »
Ok - za pierwszym razem miałam dobrze - teraz widzę co poprawiłam na źle...proszę bardzo...co przedobrzyłam? :D

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Czerwca 12, 2024, 04:17:44 pm »
@maziek:
A dzięki :)
Sam jesteś wielki ;D

Kula i stożek:

7
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Czerwca 12, 2024, 03:32:34 pm »
Dalsze materiały promocyjne Star Wars Outlaws:

Fajnie się zapowiada ta gra. W końcu żyjący świat "SW" w tle, a nie puste plenery... (Przynajmniej chwilami.) Choć recenzje umiarkowane ("dobre, ale...").
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Czerwca 12, 2024, 10:51:19 am »
Ja jeszcze nie doszłem do tematu kuli w stożku. Harsh life, but life.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Czerwca 12, 2024, 10:08:38 am »
Pewnie nie podobało mi się więcej zadań skoro zdawałam historię na maturze  :D

A ten stożek pocięty z kulą... do badania byłoby to 1/sin do kwadratu alfa? :-\

Psss....jeśli mój tok bł w ogóle poprawny to jednak 4/sin do kwadratu alfa.

10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Czerwca 11, 2024, 11:24:42 pm »
W ogóle mi się to zadanie nie podoba;)
;D

PS LA chylę czoła za całki. Wydaje mi się, że w rachunku całkowym jest OK. Stała przed całkę, całkowanie nieoznaczonej OK, później granica górna minus dolna (zmiana znaków, bo dolna z minusem górna minus-minus czyli plus). Nie widzę też błędu w samym równaniu. Rachunkowo też OK, (sprawdziłem tylko przedostatnią linijkę). Jesteś wielki :) . Nawet jeśli masz byka to i tak jestem za mały, aby go znaleźć :) . Przynajmniej nie z doskoku przy kawie z rana ;) .

https://www.google.com/search?sca_esv=af0b90c6614b7d36&rlz=1C1GCEA_enPL898PL898&q=teach+me+meme+doctor+strange&tbm=vid&source=lnms&prmd=ivnbz&sa=X&ved=2ahUKEwjtyZOtt9WGAxU9SvEDHZQBC0IQ0pQJegQICRAB&biw=2560&bih=1278&dpr=1.5#fpstate=ive&vld=cid:f5199361,vid:eb8896qtFnY,st:0
Strony: [1] 2 3 ... 10