Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447612 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #990 dnia: Grudnia 28, 2019, 05:33:40 pm »
https://pl.sputniknews.com/polska/2019122811578665-amerykanski-wywiad-ujawnia-dokumenty-o-upadku-komunizmu-w-polsce/

Jako źródło informacji, Sputnik w III RP jest niezastąpiony. Nie znalazłem tego na wierzchu ani na Onecie, ani w WP, ani na Interii, ani w "GW", ani w "Rz".
Przypuszczam, że niczego nowego tam nie ma (skoro CIA ujawnia), ale dla zainteresowanych...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #991 dnia: Grudnia 28, 2019, 05:59:27 pm »
Swoją drogą, to wiadome jest, że znaczna część, jeśli nie większość „bohaterów” tzw. opozycji tzw. demokratycznej z czasów PRL-‎u była kreowana i kontrolowana nie tylko przez SB, ale też i przez CIA. Nie twierdzę ‎bynajmniej, że PRL był tylko wspaniały i dobry, gdyż miał on, jak każde państwo, swoje wady, ale ‎faktem jest, że Amerykanie musieli zniszczyć system społeczno-gospodarczy PRL-u, gdyż z powodu ‎istnienia takich państw jak PRL, to na tzw. Zachodzie, a więc też i w USA, musiano walczyć z ‎bezrobociem i biedą, dawać podwyżki ludziom pracy etc., co generowało dodatkowe koszty, a więc ‎zmniejszało zyski kapitalistów. Stąd też tzw. Zachód z USA na czele łożył miliardy dolarów na walkę z ‎tzw. realnym socjalizmem. Wiadomym przecież jest, że znany amerykański dziennikarz Bob ‎Woodward (ten sam, który upublicznił z Carlem Bernsteinem aferę Watergate, a która doprowadziła do ‎rezygnacji Nixona ze stanowiska prezydenta USA), opisując działalność CIA w Polsce, sprawiał ‎początkowo na swoich czytelnikach wrażenie, że działania tej agencji w latach 1980-tych były ‎‎„nieznaczne” (Bob Woodward, „Zasłona – Tajne Wojny CIA 1981-1987” strona 375): „Mały tajny ‎kanał, który za pośrednictwem organizacji kościoła katolickiego w Polsce przekazał fundusze CIA w ‎wysokości od 20 do 30 tysięcy dolarów USA do rąk NSZZ Solidarność, został zamknięty z powodu ‎ryzyka politycznego.” Jednakże później ujawnił on, że skala operacji CIA w Polsce była znacznie ‎większa, niż on to uprzednio sugerował. Z kolei jego kolega Carl Bernstein, w „ Świętym Przymierzu” ‎‎(„The Holy Alliance’”) w “Time” z 24 lutego 1992, na stronie 28, poinformował, że „tony sprzętu – ‎faksy (pierwsze w Polsce), prasy drukarskie, nadajniki radiowe, telefony, krótkofalówki, kamery ‎wideo, kserokopiarki, teleksy, komputery, procesory tekstu (word processors czyli inaczej ‎mikrokomputery, rodzaj PC) były przemycane do Polski za pośrednictwem kanałów utworzonych ‎przez księży katolickich, amerykańskich agentów i przedstawicieli amerykańskiej centrali związkowej ‎AFL-CIO oraz prawicowych europejskich ruchów pracowniczych. Pieniądze dla zdelegalizowanego ‎związku „Solidarność” (a więc de facto dla jej szefa, czyli dla Lecha Wałęsy czyli TW Bolka - Lejbę ‎Kohne) pochodziły z funduszy CIA, Narodowej Fundacji na rzecz Demokracji (the National ‎Endowment for Democracy), tajnych kont watykańskich i zachodnich prawicowych związków ‎zawodowych. Całkowity koszt tych działań nie jest do dziś dokładnie znany, ale istnieją w Polsce i ‎USA źródła, które mogą być wykorzystane do oceny ich wielkości (np. archiwa „Solidarności” i CIA). ‎Nie można też wykluczyć, że pomoc CIA dla Solidarności zbliżyła się wówczas do poziomu ‎działalności tejże Agencji w Afganistanie.”‎
Więcej np. tu: http://www.globalsecurity.org/intell/ops/solidarity.htm
Szalom! ;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #992 dnia: Grudnia 30, 2019, 01:28:52 pm »
Czy realnie (praktycznie) jest możliwe (A) wyłączenie jakiegoś państwa z internetu i (B) zastąpienie go państwowym intranetem?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #993 dnia: Grudnia 30, 2019, 01:32:56 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #994 dnia: Grudnia 30, 2019, 03:18:42 pm »
Iran, Chiny, Białoruś i inne kraje dawno to wprowadziły i na bieżąco doskonalą. Technicznie to proste - łączysz się z internetem przez jakiegoś operatora, więc wystarczy spowodować, abyś legalnie mógł się łączyć wyłącznie przez krajowego. A ten serwuje tylko to, na co zezwala rząd. Proste jest to też (teoretycznie) do obejścia, jeśli ktoś znajdzie sposób połączenia się poprzez VPN z serwerem w innym, wolnym państwie. Z Polski możesz się łączyć z czym chcesz, a przecięcie wszelkich takich możliwości jest dość trudne technicznie, poza tym po utrąceniu jednych młode pistolety obmyślają nowe. Za to łatwo ustanowić to przestępstwem, a jak wiadomo ślady w internecie trudno zatrzeć, więc nie wiem, czy wielu się kwapi to obchodzić.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #995 dnia: Grudnia 30, 2019, 05:04:35 pm »
Cytuj
A ten serwuje tylko to, na co zezwala rząd.

Po czym informatycznie poznać, na co zezwala rząd?

Co to jest VPN?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #996 dnia: Grudnia 30, 2019, 05:11:39 pm »
.
1. Po czym informatycznie poznać, na co zezwala rząd? Po ingerencji cenzury.
2. Co to jest VPN? Jest to wirtualna sieć prywatna, VPN (od ang. virtual private network) czyli połączenie, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak np. Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są "przezroczyste" dla przesyłanych w ten sposób pakietów danych. W ramach VPN można też opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa. Rozwiązania oparte na VPN stosowane są np. w sieciach korporacyjnych, w ramach których zdalni użytkownicy pracują ze swoich domów na niezabezpieczonych łączach. Wirtualne sieci prywatne charakteryzują się dość dużą efektywnością, nawet na słabych łączach (dzięki kompresji danych) oraz dość wysokim poziomem bezpieczeństwa (ze względu na szyfrowanie). Rozwiązanie to sprawdza się w firmach, których pracownicy często podróżują lub korzystają z możliwości telepracy.
VPN są również wykorzystywane do ochrony przed monitorowaniem ruchu sieciowego przez agendy rządowe. Pozwalają one w bezpieczny sposób komunikować się z krajów z silną cenzurą (np. Chiny, Iran), a także w przypadku transmisji obarczonej ryzykiem prawnym (np. współdzielenie plików). Istnieją także techniki blokowania połączeń VPN. Więcej tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_network

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #997 dnia: Grudnia 30, 2019, 06:17:36 pm »
Generalnie po tym, od strony użytkownika, że nie działają adresy, które powinny działać. Może dodatkowo wyskakuje jakieś ostrzeżenie. Nie wiem, jak to prawnie wygląda, ale użytkownik po prostu nie może otworzyć stron z poprawnymi adresami. Z drugiej strony żeby się dowiedzieć, że nie działają - trzeba wiedzieć, że są takie adresy. VPN mówiąc najprościej to jest zestawienie bezpośredniego połączenia Twój komputer - komputer x w taki sposób, że teoretycznie wszystkie komputery po drodze, przez które to połączenie jest nawiązane, nic o nim nie wiedzą a zwłaszcza "co jest w środku". Bo tak normalnie w internecie nie ma bezpośrednich połączeń, ruch jest realizowany od węzła do węzła (czyli od serwera do serwera, czyli od komputera do komputera) - a tych węzłów jest wiele, trasa połączenia zaś zmienna i dobierana z automatu adaptywnie, bo węzły w dużej mierze połączone są każdy z każdym. Dlatego generalnie internet jako taki trudno wyłączyć nie wyłączając niemal wszystkich węzłów. Znacznie łatwiej odłączyć kogoś od internetu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #998 dnia: Grudnia 30, 2019, 06:39:02 pm »
1. Adresy, które powinny działać, mogą nie działać z wielu powodów.
2. Internet został zaprojektowany jako sieć, którą trudno jest wyłączyć. Ale odłączenie kogokolwiek od internetu nie jest większym problemem. Wystarczy odciąć mu łącza kablowe i zagłuszyć sygnał bezprzewodowy.

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #999 dnia: Grudnia 31, 2019, 11:26:45 am »

Co to jest VPN?
Encrypt your Internet with ProtonVPN
As part of our work to bring security and privacy to all Internet users, we built ProtonVPN, a free virtual private network (VPN).
ProtonVPN enables you to:
protect your privacy by hiding your IP address
browse the web securely (even on public WiFi)
visit blocked or censored websites
We created ProtonVPN to give journalists, activists, and everyday citizens unrestricted and secure access to the Internet.
ProtonVPN is the ONLY free VPN service that has:
no privacy-invading ads
no malware
no bandwidth limits
does not secretly sell user data.
You can use ProtonVPN for free
The free service is supported by optional paid plans that come with more servers, more features, and higher speeds.
You can learn more about ProtonVPN and the differences between ProtonVPN free and paid plans here: protonvpn.com/pricing
Activate ProtonVPN
If you would like to use ProtonVPN, you can get started by going to Settings -> ProtonVPN in the web version of ProtonMail.

Kagan

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 714
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1000 dnia: Grudnia 31, 2019, 11:27:51 am »

Co konkretnie rozumiesz przez „wolne państwo”? Przecież Polska, stając się członkiem UE i ‎NATO, utraciła większość swej wolności w zrozumieniu „niepodległość” w stosunku do ‎Brukseli, Berlina, Paryża i last but not least Waszyngtonu (DC). A może rozumiesz wolność tak ‎jak to rozumieją kapitaliści, czyli jako wolność do robienia interesów i życia z cudzej pracy? Ja ‎natomiast wolność rozumiem jako wolność od wszelakich przymusów, w tym więc przede ‎wszystkim wolność od przymusu pracy, który de facto istnieje dla osób nie posiadających ‎kapitału w kapitalizmie, a przynajmniej w biedniejszych krajach kapitalistycznych takich jak ‎Polska, gdzie z zasiłku dla bezrobotnego nie da się przecież wyżyć nawet w sensie biologicznym. ‎Stąd też nic dziwnego, ze Polacy, którzy wyemigrowali z tej „wolnej” Polski w ostatnich ‎dekadach, już do niej masowo nie wrócą, gdyż nawet w tej rządzonej na ogół przez ‎konserwatystów Wielkiej Brytanii, da się, w odróżnieniu od Polski, wyżyć z zasiłku da ‎bezrobotnego. Ale o tym, to się dziś nie wspomina w polskojęzycznych przekaziorach - ani w ‎reżimowych ani też w opozycyjnych.‎  :(

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1001 dnia: Stycznia 03, 2020, 08:07:17 pm »
Kolejka...

Wczoraj zmarł Bogusław Polch.

Pogrzeb 9 stycznia, naprzód o 14:00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, potem do grobu rodzinnego na Bródnie.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1002 dnia: Stycznia 04, 2020, 03:18:40 pm »
Te uwagi dotyczą potencjalnie wszystkich Forumowiczów (z moderatorami włącznie).

1. W wątku przeze mnie założonym w historycznych okolicznościach w czerwcu 2017 (w moim ogródku, na moim kawałku podłogi) wszyscy Forumowicze są mile widziani.

Owszem, w ciągu dwóch i pół roku istnienia tego wątku oraz przy setkach (?) zamieszczonych tu wpisów zdarzyły się dwa przypadki zwrócenia gościom uwagi, aby zachowywali się mniej agresywnie. Poskutkowało.

Jeśliby kiedykolwiek zjawili się "goście niemile widziani", zostanie to zawsze powiedziane publicznie, jasno i bez ogródek. Oczywiście siłą wyrzucić ich może tylko moderator-wykidajło, ale istnieje jednak coś takiego, jak osobista kultura, ludzka godność i zwykła ambicja. Uważam, że trzeba by nie mieć za grosz kultury, godności i ambicji, by nie zauważyć, że się jest wypraszanym. 

2. Kolejny raz proszę moderatorów, aby zawsze i stale usuwali stąd wpisy internauty o nicku kagan. Ten internauta jest takim właśnie nieproszonym i niemile widzianym gościem. Nie chcę go u siebie widzieć.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1003 dnia: Stycznia 04, 2020, 03:55:17 pm »
Gość jest namolny, nie poradzę. Post pod którym napisałeś został przeze mnie usunięty zanim napisałeś - wstawił go drugi raz. Przypuszczam, że jemu sprawia przyjemność dopiekanie bliźnim.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1004 dnia: Stycznia 04, 2020, 09:28:25 pm »
@ moderancja

Z przykrością (i z musu) godzę się na anonimowość, która jest główną przyczyną powszechnego internetowego chamstwa, wulgaryzmów, wandalizmu i innych takich. Pisałem o tym wiele razy, m. in. tu:

https://www.rp.pl/artykul/1132223-Chrabota-i-Maziarski---felieton-Stanislawa-Remuszki.html

Ale nie pojmuję, dlaczego na prywatnym forum, gdzie wszyscy są rejestrowani, nikt nie rozprawia się z nieanonimowym bydłem? Gdybym próbował wedrzeć się do prywatnego domu pana Tomasza Lema przy krakowskim Narviku, zostałbym na zbity pysk wyrzucony przez policję lub służbę właściciela domu, której rolę na tym forum pełnią moderatorzy.

Czy to, co robi ten czerstwy burak, nie przeszkadza ani moderatorom*, ani właścicielowi ani zarządcy dóbr Mistrza, panu Wojciechowi Zemkowi? Ciche przyzwolenie? Milcząca aprobata? Jestem tu jedenasty rok i nigdy nic podobnego się nie wydarzało.

Wspieram duchowo pana prezydenta Donald Trumpa, z którego rozkazu Amerykanie unicestwili wczoraj (?) jakiegoś generalnego terrorystę, nie bacząc na świętą wolność słowa ani planetarne prawa człaka i obywatela.

Nie da rady?

Może idzie nowe, tylko ja jestem kulturowy paleozoik.

R. 

*spisuję alfabetycznie z czołówki: maziek, olkapolka, Q, bo liva, zdaje się, już tam nie ma.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )