Autor Wątek: Takie tam...  (Przeczytany 58198 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 02, 2018, 03:51:33 pm »
Okolicznościowo: fizyczny przepis na gotowanie jajek (żeby pisanki smaczne wychodziły ;)):
https://www.omnicalculator.com/other/jajka
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2018, 04:10:14 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 02, 2018, 05:22:26 pm »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 02, 2018, 05:26:51 pm »
To jeszcze jedno...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2018, 05:49:15 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 02, 2018, 06:50:32 pm »
Hoko perfidny manipulatorze pokaż całość ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 03, 2018, 11:13:54 am »
Q, obrazek na pięć z plusem  :) :D ;D
Masz prawdziwy talent "odkopywać" takie smaczki :)
Respect!!!

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 03, 2018, 05:05:57 pm »
Chwalisz mnie na wyrost. Powtórzyłem znalezisko współforumowicza ze StarTrek.pl. ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2949
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 03, 2018, 07:15:11 pm »
Hoko perfidny manipulatorze pokaż całość ;) ...

A to manipulacja jest? W takim razie kto za to bulił?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 03, 2018, 07:46:39 pm »
A skąd ja mogę wiedzieć, kto Ci płacił za tę manipulację?! Wraże czynniki, niepatriotyczne, to na pewno, ale więcej nie wiem!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 03, 2018, 07:51:26 pm »
Panowie, podniecacie się sensacją z brodą ;):
http://rozrywka.dziennik.pl/hity-internetu/artykuly/452763,konserwator-zabytkow-wspiera-ukrzyzowanie-pana-jezusa.html
A podobno to ja tu jestem czołowy archeolog ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 03, 2018, 07:57:41 pm »
A przepraszam Hoko za posądzenie, więc nie Ty manipulowałeś, tylko jakiś anonim. Zamiast cudzysłowu wystarczyłoby prawdopodobnie sfotografować CAŁĄ tablicę...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 20, 2018, 08:13:44 pm »
http://www.businessinsider.com/apple-pulls-private-photos-calculator-from-app-store-2018-4

Z "Patrolem" mi się skojarzyło. Współczesny Pirx przemycałby takie domki z prosiaczkami jako aplikacje udające tablice nawigacyjne w swoim futurystycznym smartfonie (czy też - jak zwą to w modnym serialu "The Expanse" - ręcznym terminalu). A Pirx prawdziwie przyszłościowy... któż to wie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 10, 2018, 02:50:59 pm »
Niedzielna gimnastyka umysłu:



Czy wszyscy pamiętają tę starą zagadkę?

Tak naprawdę jest bardzo prosta. Dlatego czas wyznaczony na jej rozwjązanie jest ograniczony pięcioma minutami.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 10, 2018, 03:13:17 pm »
Znamy. Jest też mnóstwo filmików z odzyskiwaniem cząstki czelokady z tabliczki w nieskończoność ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 15, 2018, 06:27:58 pm »
Życie kontra przepisy - neverendingstory...o rodo już mi się nie chce, ręce opadają.
 Ale tej drogi szkoda
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/w-polsce-nie-bedzie-gumowych-drog-na-przeszkodzie-stoja-regulacje-prawne/zxtzse0
Dodaje też, że prawo wymaga, by przydatność dróg niższej klasy nie była krótsza niż 20 lat, a sama nawierzchnia musi być równa, przeciwpoślizgowa i zapewniać przenoszenie nacisku pojedynczej osi pojazdu dla co najmniej 80 kN.
Zatem będzie zgodnie z przepisami prawa - czyli tak jak po prawo
I to nie krócej, niż 20 lat.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Takie tam...
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 15, 2018, 08:57:49 pm »
Kwestia klasyfikacji. Trochę błędnie opisano, ale rzecz w tym, że remont drogi nie wymaga żadnych kwitów, a przebudowa wymaga pozwolenia na budowę - a wówczas należy spełnić wymagania rozporządzenia o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne. Tym niemniej robi się szutrówki. Nie wiem jak, czy na zasadzie, że projektuje się pełną nawierzchnię a wykonuje tylko podbudowę czy inaczej - tego nie wiem, boi nie mój kawałek tortu. Ministerstwo oczywiście że jest bezradne. Niezależnie od opcji siedzą tam ludzie z karuzeli, którzy o rzeczy nie mają bladego pojęcia. W każdym razie należałoby przeć, iż jest to - jakkolwiek dziwnie to brzmi - remont gruntówki ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).