Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Organizacja]  (Przeczytany 460854 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #375 dnia: Maja 22, 2007, 09:15:55 am »
Ja się poddam większości. Vox populi, vox Dei ;). Choć akurat przebrnąłem przez Szpital Przemienienia i wiele słów ciśnie mi się na usta. Jak się już dużo Lema czytało i dopiero przeczyta Szpital, to widać jak tam pączkują wszystkie późniejsze kierunki w jakich sie poruszał,, i ta atmosfera, która później towarzyszyła Tichemu u Corcorana czy Zazula... Z dawno czytanej książki nie pamiętałem nic, tak że w końcu zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem w ogóle ją czytałem... a może tylko film widziałem. Ale jedna scena utkwiła mi w pamięci fotograficznie - pijany elektryk śpiący pomiędzy szynami wysokiego napięcia, którego koledzy za nogi wyciągają. Więc jednak czytałem ;).

Tak apropos, to czy ktoś zna na tyle dobrze niemiecki, aby móc przetłumaczyć końcowe strony, tam prawie wszystko jest po niemiecku... a ja tylko hande hoch rozumiem. A może ktoś zna jakieś miejsce w sieci, gdzie jest to przetłumaczone?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Miesław

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 804
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #376 dnia: Maja 22, 2007, 04:37:18 pm »
No to Cyberiadę sam jeden dokończę - właśnie przeczytałem ostatnie (z pełnej wersji) opowiadanie, w wolnej chwili coś krótkiego na ten temat napiszę i oficjalnie ogłosimy zakończenie Cyberiady (bo coś mi się widzi, że się tymi ostatnimi opowiadaniami nie interesujecie).


Co do wyboru książki przychyliłbym się do pomysłu Maźka - Szpital czytałem, mam książkę w domu (2-gie wydanie, z 1957 roku ! ) i to na dodatek z dalszymi tomami (którymi się chyba zajmować nie będziemy).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #377 dnia: Maja 23, 2007, 03:29:36 am »
ja za szpitalem na pierwszy ogień za maźkiem, później mogę sobie powrót odświeżyć :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #378 dnia: Maja 23, 2007, 09:12:40 am »
Cytuj
No to Cyberiadę sam jeden dokończę - właśnie przeczytałem ostatnie (z pełnej wersji) opowiadanie, w wolnej chwili coś krótkiego na ten temat napiszę i oficjalnie ogłosimy zakończenie Cyberiady (bo coś mi się widzi, że się tymi ostatnimi opowiadaniami nie interesujecie).


Co do wyboru książki przychyliłbym się do pomysłu Maźka - Szpital czytałem, mam książkę w domu (2-gie wydanie, z 1957 roku ! ) i to na dodatek z dalszymi tomami (którymi się chyba zajmować nie będziemy).

Po prostu jesteś jedyną osobą, która ma tę pełną wersję :) Ale ja z przyjemnością przeczytam Twój komentarz.

Oki, widzę że czytamy Szpital, który akurat nie jest moim ulubionym... ale  jak go czytałam, to byłam jeszcze małą Aniel-ką, wiele nie pamiętam, może teraz bardziej mi podejdzie ;)

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #379 dnia: Maja 23, 2007, 12:24:05 pm »
Hello.
No, ja nie wiem czy się przyłączę. Ostatnio zacząłem czytać (uwaga, uwaga :) ) Summę, nadeszła wreszcie ta chwila ;)
I nie wiem czy sobie przerywać tytułem Szpitala, czy nie.

Pomyślę :)

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #380 dnia: Maja 23, 2007, 04:24:31 pm »
Co za zbieg okoliczności! Ja też właśnie zacząłem Summę.

CU
Deck

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #381 dnia: Maja 23, 2007, 04:30:33 pm »
Erektuję  :-[

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #382 dnia: Maja 23, 2007, 04:57:00 pm »
Ale dlaczego Cię to smuci?! Wiadomość jest budująca.

P.S. Ja też jestem w trakcie.
W trakcie czytania Summy ma się rozumieć. ;)
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #383 dnia: Maja 24, 2007, 12:34:10 pm »
Heh. Nie no ostatnio się okazało że mamy antykwariat 50 metrów od domciu, a tam Summa się znalazła...
No i bęc :)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #384 dnia: Maja 24, 2007, 01:51:54 pm »

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #385 dnia: Maja 24, 2007, 02:46:13 pm »
heh. yea.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #386 dnia: Września 18, 2007, 12:09:41 am »
Nie bardzo rozumiem pomysł zamknięcia starych topiców "Akademii Lemologicznej"... Zamyka to w praktyce nowym Forumowiczom (nie sądzisz chyba, że ich lista skonczy się na mnie) możliwość wypowiedzenia się o ich ulubionych dziełach Mistrza (a i same dyskusje sprawiają wreżenie cokolwiek urwanych w pół zdania)...

No ale to takie moje prywatne zdanie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #387 dnia: Października 19, 2007, 05:11:37 pm »
[size=72]Dobra Ladies and Gentlemen... To które dzieło Mistrza bierzem tera na tapetę?[/size]
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #388 dnia: Lutego 05, 2008, 10:55:02 am »
Zapytam nieśmiało: może "Eden"?

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Akademia Lemologiczna [Organizacja]
« Odpowiedź #389 dnia: Lutego 05, 2008, 12:17:42 pm »
Jak dla mnie może być i "Eden". Wszystko mi jedno byle "Akademia..." się ruszyła.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki