Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289584 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #525 dnia: Maja 31, 2019, 11:50:05 pm »
Cytuj
Jak rzekł kiedyś św. liv, kto chce - czyta, kto chce - polemizuje, kto nie chce chce - pomija.
Liv zmienił zdanie. Zmienił bo widzi poczynione szkody przez takie "panoszenie się".
Obecnie najchętniej skasowałby ostatnie listy od Remuszki. Forum to nie bieg z przeszkodami by co rusz omijać jakieś "coś", bo komuś akurat te "coś"skapło. Czasem to rozumiem, ale ciągle? Remuszko ma dwie dominujące formy listów - albo składa hołdy, albo skargi i donosy. Albo, co rzadziej - oznajmia prawdy własne w stylu "uważam rze..."
Remuszko ma swój blog - niech swoje emocje codzienne tudzież aprioryczne mądrości tam lokuje.
Jednocześnie zgadzam się z napisanym prze Olę, że takie "podkręcanie dyskusji" typu "masz słusznego"  czy w widocznym powyżej wydaniu, bardzo szkodzi całej rozmowie - tak, to można pokrzykiwać na walce kogutów czy innym tego typu sporcie - tu jest forum do rozmawiania a nie mecz.
W każdym razie mnie to wnerwia. To żaden argument, wiem, ale coś mam wrażenie, ze nie tylko mnie.
Cytuj
i będę na tym forum robił to, na co mam ochotę. Uważam, że wolno mi robić co chcę - dopóki nie naruszam prawa. 
Nie będziesz - jest jeszcze regulamin forum.
Twoja wypowiedź jest wybitnie bezczelna. Lub tylko dziecinna.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #526 dnia: Maja 31, 2019, 11:55:39 pm »
Cytuj
Uważam, wbrew Tobie, że taki wpis nikomu nie odbiera chęci, by dyskusję kontynuować. Mój wpis niczego nie rozstrzyga. Mój wpis jest moją drobną prywatną suwerenną opinią, na dodatek, powtórzę, kilkuwyrazową. Nikomu nic do tego.
Sprzeciwiam się dyktowaniu przez Pana Boga innym ludziom, co mogą, a czego nie mogą pisać, co mogą, a czego nie mogą myśleć. Wstyd! To - za moich komuszych czasów - nazywało się cenzurą. Zreflektuj się i wycofaj z tego ograniczania wolności słowa, radzę po starej znajomości. 
Jestem wolnym człowiekiem na wolnym forum, i będę na tym forum robił to, na co mam ochotę. Uważam, że wolno mi robić co chcę - dopóki nie naruszam prawa.

Nieprawda. Oprócz prawa, które rozstrzyga (a dokładniej: rozstrzyga to sąd) co wolno, a czego nie, jest jeszcze obyczaj, który z kolei określa, co wypada, a czego nie. Korzystając z tego forum akceptujemy jego regulamin. Jest w nim wprost napisane, że:

Moderatorzy forum mogą usuwać dowolne posty bez ostrzeżenia i wytłumaczenia.

więc krzyki o cenzurze / wolności słowa możesz sobie głęboko schować i nas nimi nie męczyć - takie tu obowiązują reguły (a że moderatorzy forum z tej możliwości korzystają nad wyraz oszczędnie jest dowodem ich niebywałej cierpliwości; bynajmniej nie Twojej racji). Ponadto w tymże regulaminie jest też odnośnik do netykiety, która jest - cytuję - "zbiorem zasad przyzwoitego zachowania w Internecie". Z kolei zaś przykładem nieprzyzwoitego zachowania jest trollowanie, którego zdajesz się być szczególnym miłośnikiem - najlepszym przykładem jest chociażby ta dyskusja, w której już przestaliśmy rozmawiać o sztucznej inteligencji, a (znowu!) o tym, co wolno a czego nie wolno Remuszce.

Jesteś też w błędzie twierdząc, że Twoje opinie w stylu "ten ma rację, moim zdaniem" bez choćby śladu uzasadnienia, nie zniechęcają do dyskusji. Ponadto mylisz się pisząc, że "nikomu nic do tego" - korzystając dokładnie z tego samego prawa do wolności wypowiedzi, na które tak ochoczo się powołujesz, każdy ma prawo Twoje posty dowolnie ocenić (oczywiście bez stosownych argumentów, bo i po co). Niniejszym bardzo Ci dziękuję za te wszystkie wypowiedzi, które kompletnie nic nie wniosły.

Daj, ....., żyć.

PS. Nieśmiało proponuję te ostatnie posty wynieść do wątku organizacyjnego.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #527 dnia: Czerwca 02, 2019, 12:59:42 pm »
@liv, olkapolka

Miło, że nagle się zgadzamy :). Pytanie tylko* dlaczego kiedy ja coś na wiadomy temat pisałem, to było to "jątrzenie", a kiedy Wy coś w sprawie robicie, to jest ok. Niezbadane są Wasze wyroki ;).
Chyba maziek miał rację, że jestem typem, któremu trudno przyznać rację, nawet gdy ją ma...::)

* Retoryczne, nie - mające służyć podgrzaniu temperatury.

I jeszcze jedna sprawa przy okazji, by mieć to w końcu za sobą: oburzyliście się na mnie strasznie za słowa o forumowym drugim sorcie, a nie zauważyliście, że 1. była to polemiczna przesada, nie - wyraz autentycznej pogardy*, 2. do tego sortu zaliczyłem również siebie, więc tym bardziej trudno powiedzieć bym się ponad kogokolwiek wynosił.** Przy czym patrząc na poziom dyskusji jakie się tu - tj. na Forum, nie w niniejszym topicu - toczą z przyjemnością wycofuję się z tamtych (należących do języka sprawczego? ;)) słów, odnotowując wszakoż, źe Forum ma dziś ostrzejszy skręt humanistyczny niż kiedyś. Ale to nie jest kwestia gorszości czy lepszości, ino składu osobowego. Jednemu w - nieistniejącej ;) - duszy Dostojewski gra, drugiemu tensory.)

* Co by nie gadać - skuteczna w roli ostrogi - stężenie soczystych postów od wtedy wzrosło. Wybaczcie, Koleżeństwo (jeśli potraficie, bo ww - jak wiadomo - nie ma, wszyscyśmy tu automaty na chaosu deterministycznego służbach), jako i ja Wam wiadome 3 mies. i sporo niemiłych słów wybaczyłem, inaczej zawalczyć o to nie byłem w stanie.

** Dawno bym to doprecyzował, gdyby nie bawiła mnie trochę Wasza zaciekłość.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2019, 01:07:08 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #528 dnia: Czerwca 02, 2019, 01:04:58 pm »
Więc może dla obopólnej zgody zrobisz coś jeszcze: przestaniesz podgrzewać stare kotlety, bo smrodek jest nie do zniesienia.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #529 dnia: Czerwca 02, 2019, 01:09:08 pm »
Jeśli dzięki temu będziemy ze sobą normalnie gadać - masz to jak w banku :).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #530 dnia: Czerwca 03, 2019, 06:54:13 pm »
Pytanie techniczne (nie wiem czy w dobrym wątku pytam, ale co mi tam): czy da się jakoś wyłączyć poszczególne wątki?

Jest tu kilka wątków, które ciągną się jak szać za protem, nic z nich nie wynika, nudno jest a czasami głupio nawet. Kura, kaczka, drób, droga na Ostrołękę i tak dalej. Wiadomo.

Forum czytam wyłącznie przez RSS (btw odkryłem tę opcję zdecydowanie zbyt późno - jestem zachwycony!). Da się jakoś wyeliminować wybrane przeze mnie wątki z kanału RSS, który subskrybuję?

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #531 dnia: Czerwca 04, 2019, 11:55:24 am »
Jeśli dzięki temu będziemy ze sobą normalnie gadać[...]

Ja ze sobą normalnie gadam od dawna, nihil novi ;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #532 dnia: Czerwca 04, 2019, 12:02:32 pm »
Mówisz, że nic nie daje takiej pewności posiadania rozmówcy na odpowiednim poziomie? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #533 dnia: Czerwca 04, 2019, 01:19:58 pm »
czy da się jakoś wyłączyć poszczególne wątki?
Nie wiem, zaznaczę na wstępie z przezorności procesowej. Co do RSS to się nie wypowiadam, bo nie korzystałem. Możliwe, że jeśli w profilu/powiadomienia wybierzesz wątki, o zmianach w których ma Cię forum powiadamiać (i tu wybierzesz paradoksalnie te, których NIE CHCESZ czytywać), a jako czynność, którą forum ma wykonać w ramach powiadomienia o nich "nie powiadamiaj mnie o niczym" - to może uzyskasz efekt, o który chodzi. Nie próbowałem i prędzej zjem własny but, niż postawię zeta, że to da efekt, o który Ci chodzi - ale możesz spróbować. Niczego innego chyba nie ma.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #534 dnia: Czerwca 04, 2019, 05:28:52 pm »
Biorąc pod uwagę ilość chemii, jaką faszeruje się teraz buty, raczej wolałbym postawić zeta niż wydawać grubsze siano na gastrologów (a niewykluczone, że i psychiatrów).
Kiedyś to były buty! Jednym sandałem pluton wojska by wyżywił...

W ustawieniach konta już grzebałem. Doklikałem się nawet do listy znajomych i ignorowanych, ale to działa na poziomie konta. Do wątków niczego nie ma.

No nic, będę nadal używał wbudowanej między moje uszy hardware-owej heurystyki do filtrowania. Na bezrybiu Irak ryba, jak mówi stare irackie przysłowie.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #535 dnia: Czerwca 04, 2019, 06:21:02 pm »
Mam takie stare piechotne Batesa US Army z demobilu po bazie w DDR do łażenia, żywa skóra, pomijając protektor :) . Natłuszczam smarowidłem do siodeł (głównie wosk plus miód), więc...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #536 dnia: Lipca 28, 2019, 07:00:48 pm »
@ maziek
Wybacz mi, tępolowi, ale spytam (bo nie jestem pewien): czy YaBB Administrator = Forum Admin?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #537 dnia: Lipca 28, 2019, 07:24:41 pm »
Z ręką na sercu nie wiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #538 dnia: Lipca 28, 2019, 08:02:06 pm »
YaBB Administrator = Forum Admin?

Na tym konkretnym Forum YaBB Administrator to ranga moderatorsko-administracyjna. Mają ja Forum Admin (konto - nominalnie - Tomasza Lema, używane przez skrzata w specyficznych przypadkach, poza tym nieaktywne), skrzat, maziek i olkapolka.
Natomiast Forum Admin to - jak wynika z powyższego - nick/konto (posiadające zresztą, mimo identycznej rangi, ciut wyższe uprawnienia administracyjne od pozostałych YaBBów).

ps. Skoro wątek w górze... Widzę, że S.R. znowu zaśmieca Forum (najpierw niesprecyzowanie mętny tematycznie troll-topic, potem głupie pytania), a nasz kochany administrator maziek, choć ma tego pełną świadomość*, zamiast zapędzić go ponownie do "jego" kącika tylko mu w tych występach sekunduje, jeszcze go nakręcając. Zdaje się, że nie tak miał wyglądać Forumowy konsensus wypracowany po miesiącach bojów. (Proszę bardzo, maźku, lubisz go, to sobie z nim gadaj do woli, nic mi do tego, ale - jak było ustalone - w "JaRemie". No, chyba, że zacznie pisać z sensem, co daj Mnogi Drumo.)

* W końcu pisze:
@R - po prostu plączesz i nie wiadomo, o co Ci chodzi. Tak uważam. Albo nie chcesz tego wypowiedzieć.
Trudno zresztą o celniejsze podsumowanie wiadomego wątku.
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2019, 09:01:04 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #539 dnia: Lipca 28, 2019, 08:46:31 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg76961#msg76961

@ maziek
Dziękuję i wierzę.
Ale powiedz mi w takim razie, proszę, kim fizycznie jest ów widniejący w stopce tajemniczy "Forum admin" zawiadujący - obok "skrzata" - polskim działem "Hyde Park"?
Może to jednak Ty, tylko o tym nie wiesz?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )