Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481104 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #660 dnia: Stycznia 14, 2013, 08:09:52 pm »
A jesteś pewien, że Twoje arbitralne założenie w tym przedmiocie ma sens?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #661 dnia: Stycznia 14, 2013, 08:24:12 pm »
Jestem pewien z dokładnością do Maźka (jak panu Klusce o tym powiesz, to się dowie; w przeciwnym razie prawdopodobieństwo jest przyzerowe).
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #662 dnia: Stycznia 14, 2013, 08:50:50 pm »
Ale ja nie pytam, czy p. Kluska się dowie, z kim ob. Remuszko stawia go w szeregu. Ja się pytam, czy podtrzymujesz arbitralne założenie, że Marcin P. to ktoś taki, jak p. Kluska. Zresztą ja wiem, że Ty wiesz, o co ja pytam, tylko się droczysz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #663 dnia: Stycznia 14, 2013, 09:26:14 pm »
A nie, nie. Nie zrozumiałem/skojarzyłem (nie zarajałem, jak Wy mówicie). Po odrzuceniu założenia, że pan Plichta jest człowiekiem uczciwym (z dokładnością do aktualnego prawa) - nie zrównuję takiego przestępcy Plichty z panem Kluską.
VOSM
pjes: według Ciebie: B&G ze swoim oscylatorem byli uczciwi (sensu Kluska) czy nie?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #664 dnia: Stycznia 14, 2013, 11:31:21 pm »
Tzn. nie uważasz już P. za uczciwego biznesmena? Czy nadal uważasz, że był uczciwy, tylko mu baństwo w kaszę napluło?

Oscylator był oczywistym oszustwem. Opierał się na zakładaniu wielu lokat z jednych i tych samych pieniędzy w różnych bankach - dzięki temu, że przepływ informacji międzybankowej był niedostatecznie szybki. W każdym razie wolniejszy od dżentelmena, który leciał na nogach z czekiem do następnej placówki. W skrócie poświadczenie nieprawdy, na ile się nie znam na paragrafach. Oczywiście przy P. to był majstersztyk w białych rękawiczkach - rżnięto banki czyli bogatych i nominalnie przynajmniej żaden "Iksiński" nie stracił.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #665 dnia: Stycznia 15, 2013, 04:47:09 am »
Sam już nie wiem. Ale wolałbym, żeby był uczciwy przynajmniej sensu Kluska (bo co do tych dwóch obywateli dwóch państw myślę to samo co Ty). Pamiętaj też o KRP 42/3.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #666 dnia: Stycznia 15, 2013, 10:18:01 am »
Przypadek p. Kluski stopił się w pewien homogenizowany symbol i brak mu szczegółów. Moim zdaniem p. Kluska chciał dobrze i nie były jego celem osobiste korzyści. Baństwo, prawdopodobnie podszyte zakulisowymi interesami potężnych grup czy ludzi zachowało się skandalicznie. Nie w kwestii żądania zapłaty 30 mln. VAT (rzecz do rozstrzygnięcia i ustalenia wówczas w normalnej procedurze), tylko w kwestii środków, jakie zastosowano (areszt, niszczenie człowieka). Za to baństwo powinno beknąć zdrowo. A zdrowiej ci, którzy za tym stali lub byli serwilistami. Co do samego tricku to nie jest już takie oczywiste. Kluska eksportował całe (gotowe) komputery, a potem te same komputery importował. Na podstawie podobnych widełek przepisów (samochody obłożone cłem i VATem, części samochodowe nie) chyba setki tysięcy ludzi miały do czynienia ze skarbówką, która ściągała cło i VAT od osób, które kupiły na zachodzie samochód, a następnie przewiozły go przez granicę z wymontowanym silnikiem (czyli jako części). Tutaj żadna instancja nie dopatrzyła się skuchy skarbówki, sądy uznały, że był to szwindel.

Tak, że dla mnie p. Kluska jest symbolem człowieka, który potrafi uczciwie robić duży biznes - za wyłączeniem do zastanowienia kwestii tych "słowackich" komputerów dla MEN. Te komputery to przecież "odprysk" jego biznesu, nieistotny przy potędze firmy Optimus. Jest też dla mnie symbolem człowieka, którego usiłowało zniszczyć baństwo, bo mu się nie podobał - albo bo mu się podobały jego pieniądze. Tym bardziej nikczemnie, że samo baństwo, a konkretnie MEN z tego szwindla korzystało. Ale, jednakże ze świadomością, że numer z komputerami "słowackimi" to być może nie był przejrzysty jak flaszka czystej.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #667 dnia: Stycznia 15, 2013, 10:47:05 am »
"Według Ministerstwa Finansów działania organów skarbowych były zgodne z procedurami, zaś interpretacja działań oskarżonych i stosowanie kontrowersyjnej prawnie tzw. klauzuli obejścia prawa podatkowego zgodna z interesem Skarbu Państwa, nawet jeśli nie podzielił jej później NSA."
Jeśli to prawda (http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Kluska), jest to najbardziej niszczący państwo spór, jaki mogę sobie wyobrazić: prawomocny wyrok władzy sądowniczej, którego nie uznaje wladza wykonawcza.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #668 dnia: Stycznia 15, 2013, 12:29:08 pm »
Może nie tyle nie uznaje, co uznając go się z nim nie zgadza. Na ogół ten, kto przegra w sądzie, nie zgadza się z wyrokiem, co nie znaczy, że go nie uznaje. Natomiast ogólnie masz 100% rację. Baństwo, pomijając wszystko, prawdopodobnie więcej na tym straciło, niż zyskało.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #669 dnia: Stycznia 15, 2013, 12:52:00 pm »
To jest kwestia niesłychanej wagi państwowej. Nie zgadzać może się Maziek skazany za pobicie Mureszki. Ale w demokratycznym państwie prawnym (art. 2 KRP) rządowi NIE WOLNO nie zgadzać się z wyrokiem. Również dlatego, że w następnych swych działaniach rząd powinien uwzględniać wyrok, z ktorym się "nie zgadza". A jaka demoralizacja obywateli...
VOSM
pjes: rzecz jasna, rząd może równolegle starać się zmienić prawo tak, aby wykluczyć jego obecną sądową interpretację, ale dopóki stare prawo obowiązuje, rządowi NIE WOLNO nie zgadzać się z wyrokiem. Przynajmniej ja tak rozumiem monteskiuszowską współczesną demokrację.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #670 dnia: Stycznia 15, 2013, 01:46:57 pm »
Nie zgadzać może się Maziek skazany za pobicie Mureszki.
Każdy sąd by mnie uniewinnił...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #671 dnia: Stycznia 15, 2013, 01:51:07 pm »
...Są jeszcze Tuleye w Warszawie...
Na szczęście :-)
VOSM
pjes: wiesz Ty, kto to w XIX wieku powiedział o sądach w Berlinie???
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #672 dnia: Stycznia 15, 2013, 02:16:55 pm »
Nie mam pojęcia. Jak w Berlinie, to pewnie Hitler!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2013, 02:23:51 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #673 dnia: Stycznia 15, 2013, 02:31:42 pm »
Na moją starczą pamięć, to pruski król, Fryderyk n-ty, chtóren nie mógł dać sobie rady z pewnym młynarzem (bodaj z Gross Schlaefken, blisko Neidenburga), proszę Pana... To byli czasy!
VOSM
pjes: Hitler w XIX wieku umiał mówić?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2013, 03:12:50 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #674 dnia: Stycznia 15, 2013, 02:59:31 pm »
Umiał (pewnie), ale tylko po niemiecku, to nie wiem, czy się liczy...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).