Autor Wątek: Wojna  (Przeczytany 187426 razy)

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #210 dnia: Marca 15, 2016, 08:56:30 am »

A to inna bajka.
Ale ładnie Liv opowiadasz na dobranoc. Aż zazdroszczę. Wprawdzie za bardzo optymistycznie to sie nie kończy, ale liczy się efekt  ;)                                                                                                                                                                                                                                 
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #211 dnia: Marca 16, 2016, 12:03:32 pm »
Co to za trudne słowo SRS?

Z inglisza: sex reassignment surgery.

Nie no na razie przeróbka z płci na płeć jest niewykonalna.

Niemniej nadal pytam co uznajesz/uznasz za próg, poza którym mamy do czynienia z przeróbką na tyle zdecydowaną, by jednoznacznie mówić o zmianie płci. Choćby czysto teoretycznie...
Działające narządy pierwszorzędne + odpowiednie drugorzędne. Jest to punkt widzenia fenomenologiczny a nie ontologiczny.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #212 dnia: Marca 16, 2016, 03:41:34 pm »
Działające narządy pierwszorzędne + odpowiednie drugorzędne.

Ok. Czyli to - wedle Ciebie - definiuje płciowość.

Pytanie zatem: czy, gdybym Cię ogłuszył, porwał i - korzystając z pożyczonych od wujka Trurla zabawek - przerobił tak, że posiadałbyś stosowne narządy (powiedzmy: przeniósł Twój mózg do żeńskiego ciała), uznałbyś, że odtąd jesteś kobietą i kobiece masz - jakkolwiek je zdefiniować - powinności (winieneś sobie szukać męża i dzieci rodzić, dajmy na to)?
(Pytanie wysoce spekulatywne, rzecz jasna, ale oczekuję odpowiedzi.)

Pytanie drugie: jak zatem, na płaszczyźnie fenomenologicznej, wygląda - Twoim zdaniem - status hermafrodytów prawdziwych (którzy - nawiasem mówiąc - nie posiadają zwykle pełnosprawnych organów, więc dzieci sami z sobą mieć nie mogą) i rzekomych, ludzi z niedoczynnością gonad, lub bez gonad (w wyniku wypadków lub operacji), kastratów pozbawionych narządu zewnętrznego itd.?

Jest to punkt widzenia fenomenologiczny a nie ontologiczny.

Czym różnią się, według Ciebie, oglądy - fenomenologiczny i ontologiczny - przedmiotowej sprawy? I jak się na ów temat zapatrujesz z punktu widzenia ontyki?
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2016, 07:11:56 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #213 dnia: Marca 16, 2016, 06:03:15 pm »
Proszę mnie lżyć, lecz coraz bardziej nie widzę kontynuacji w tym wątku. Rzekłbym nawet: wont stont!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #214 dnia: Marca 16, 2016, 06:08:54 pm »
Dobra spróbujemy przez miesiąc być bardzo porządni, ale zaczniemy od Ciebie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #215 dnia: Marca 16, 2016, 06:23:29 pm »
Jak będziesz mnie szantażował, to Ci będę co cztery dni wędził karmę, mister HH!
BTW: czterysta pierwszą to JA Ci dałem, Kju. Nie słuchaj podszeptów Szatana, lecz wejrzyj na losy Swego pokornego sługi i napełniaj go pokojem.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #216 dnia: Marca 16, 2016, 07:06:58 pm »
Ty jednak nie rozumiesz, na czym świat polega. Ja mogę Ci zaraz zrobić na liczniku minus milion a sobie plus milion.  Jestem bogiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #217 dnia: Marca 16, 2016, 07:19:50 pm »
Ja zaś, jako skromny moderator, sobie zrobić plus miliona nie jestem w stanie, ale każdemu innemu minus milion mógłbym. Co gotów jestem zademonstrować ;).

ps. Krotochwile jednak na bok... Co do kontynuacji: Smok Eustachy postawił - jeśli dobrze zrozumiałem - tezę, że jednym z powodów, dla których w Europie może wybuchnąć wojna, jest sprawa praw osób transpłciowych (bo z prawami tymi żyć się nie da). Nachylam się zatem nad zagadnieniem owych praw z uwagą, by ustalić czy da się tym sposobem tragedii kontynentalnej zapobiec  8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #218 dnia: Marca 21, 2016, 01:16:18 am »
Nie do końca.
Podejście fenomenologiczne jest takie, że jeśli istota wyglądająca jak kobieta włazi do damskiej szatni to nie bulwersuje przebierających się tam kobiet,dziewcząt, dziewczynek i dzieweczek.
Natomiast istota mająca wpisane w papierach że jest kobieta a wyglądająca jak mężczyzna i majtająca penisem bulwersuje.

Ocena tego będzie rozmaita: osoby uważające, że powinniśmy łazić z gołym zadkiem jak pawiany ocenią inaczej. Erotomani ocenią inaczej, exhibicjoniści inaczej.

I chodzi tu o takie przypadki oderwania stanu prawnego od rzeczywistości.

To tak w skrócie bo ostatnio na temat tej wojny napisałem text i chce mi się już spać.
Wydaje się, ze osobnik przerobiony na kobitkę powinie w damskiej szatni się przebierać.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #219 dnia: Marca 21, 2016, 07:54:23 pm »
A to chyba możemy się zgodzić... Krytetium pooperacyjności zdaje się całkiem rozsądne. Acz w takim przypadku przydałyby się jakieś osobne szatnie dla tych w trakcie przemiany, no chyba, że ci, którzy ciało mają już (na oko) płci wymarzonej (z grubsza, na poziom chromosomalny i gonadalny nie schodzimy), tylko genitalia - nie, nie będą się, po prostu, z majtek "publicznie" rozbierać.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #220 dnia: Marca 21, 2016, 09:09:55 pm »
Ale komuś przeszkadza, jak kobieta wejdzie do szatni męskiej i zacznie się rozbierać?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #221 dnia: Marca 22, 2016, 08:37:39 pm »
Chodzi Wam o szatnię męską w Brukseli, czy gdziekolwiek?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #222 dnia: Marca 22, 2016, 08:45:35 pm »
Mi chodzi o taką, w której ja jestem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #223 dnia: Marca 22, 2016, 08:54:52 pm »
Na początku zdania nie "mi", lecz "mnie" (należy się mała wedlowska).
[Swego czasu sam pisałem tak samo, lecz zapamiętałem admonicję i już tak nie piszę].
R.
pjes: jesteś w Brukseli? Jezus Maria!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Wojna
« Odpowiedź #224 dnia: Marca 22, 2016, 10:42:21 pm »
Może i Ty z j.p. dobry jesteś, ale logika leży.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).