Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 559544 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:11:47 pm »
1. Mars Deimos i Fobos
2. H2O, bez watpienia
3. ponad 9
4.?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #466 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:56:32 pm »
3 punkty, brawo!
a co z tą łaciną?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2012, 11:14:23 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #467 dnia: Sierpnia 10, 2012, 10:39:09 am »
To mam ogórkowy kwiz również dla Forum:
Których pięciu pierwiastków chemicznych jest najwięcej (masa) w człowieku? W ramach odpowiedzi na pytanie trzeba też podać jakiś zgrubny rozkład (z dokładnością do +/- 10%...)
Nagroda: średnia wedlowska (150 g) z całymi orzechami. Termin: do jutra. Pomoce, źródła - dowolne. Jeśli więcej niż jedna osoba odpowie poprawnie - zrobimy losowanie. Odpowiedzi proszę na PM lub  pod remuszko@gmail.com
Powodzenia :-)
VOSM
pjes: jeśli ktoś odpowie w ciągu najbliższego kwadransa, dostanie - niezależnie - dodatkową małą wedlowską z o. Czas start!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpnia 10, 2012, 12:04:06 pm »
Co też Męber - wiadomo - w człeku...najwięcej jest pierwiastków metafizycznych: około 93, 14%  8) ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #469 dnia: Sierpnia 10, 2012, 12:34:35 pm »
Pierwsza wersja pytania była bez słowa "chemicznych", lecz gdy dla porządku przeczytałem ten swój post przed wysyłką, to zauważyłem to samo co Pani i natychmiast dodałem.
Nikt nie wygrał małej...
VOSM
pjes: Pani Olu, niech Pani sprawdzi, proszę, czy wskutek długiego pobytu na dywaniku książka na IV stronie okładki nie jest aby zielona...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpnia 10, 2012, 05:37:31 pm »
Dzięki tym Twoim śmiesznym kwizom zauważyłem drogi Męberze, że niestety moja wiedza przesuwa się (powiedzmy szczerze, posunęła się ;) ) z "wiedzieć" na "mieć pojecie i wiedzieć, gdzie szukać' :) . Za co serdecznie dziękuję.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #471 dnia: Sierpnia 10, 2012, 06:00:10 pm »
Stawiam na  O, H - najwiecej, Ca, N, C, P , nie wiem ktory z tych czterech wyrzucic.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpnia 10, 2012, 06:47:59 pm »
A wyobraźcie sobie WSzPaństwo, że Kasia wczoraj w pierwszym Księżycowym zastanowieniu nie była pewna, o które planety chodzi!!! Co za cios... Dziewczyna szamana...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpnia 10, 2012, 07:40:19 pm »
Pierwiastki to pamiętam, tylko nie wiem, czy wagowo. 2/3 to tlen, 1/5 to węgiel i 1/10 to wodór. Reszta to wpń, azot i fosfor, ewentualnie siarka, bo tu mi się to z fosforem wiecznie myli. Te resztki to mają wkład w okolicy 2 - 1 procent.

P.S. i jeszcze odnośnie naturalnych satelitów - przy tak sformułowanym pytaniu odp. powinna byc "Ziemia" ze wzgledu na Księżyce Kordylewskiego (i tu własnie musialem siegnąć do interka, zeby nazwisko sobie przypomniec).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2012, 07:44:38 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpnia 10, 2012, 08:01:47 pm »
1. O, C, H Ty! Zdecyduj się do jutra odnośnie do pozostałych dwóch.
2. Uzupełniam (w takim razie): chodzi o porządne księżyce, a nie jakieś tam pyłki na życie! Zresztą to jest poza naszym kwizem...
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #475 dnia: Sierpnia 10, 2012, 09:28:59 pm »
Wapn i azot...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #476 dnia: Grudnia 22, 2012, 06:35:56 am »
Pisałem patryjotyczny komentarz, potrzebowałem danych, zajrzałem do gugli pod Ordery i przy okazji z zaskoczeniem doliczyłem się aż 18 kawalerów Orła Białego, których mam/miałem honor znać osobiście (i zwrotnie, czyli oni też mnie kojarzą/kojarzyli). Nadto czterech z nich gościłem na kolacji we własnym domu, a z dwoma jestem na ty!!!
[O, Ludu Forumowy, taka znajomość ma częściowo charakter relacji przechodniej, w związku z czym, na miejscu na przykład Maźka, natychmiast podwyższyłbym sobie samoocenę o przynajmniej 33%*, a nawet kazałbym sobie nadrukować z przodu na letniej kukuszce: "Znam Remuszkę!" i pochodziłbym sobie w niej (oraz z nartami na ramieniu) tam i z powrotem po Krupówkach albo po innym Nowym Świecie...]
Gugle mówią, że po reaktywacji Orderu w roku 1992 uhonorowano nim do dziś 164 osoby.
Oto dwa pytania - każde za dużą wedlowską z całymi orzechami:
1. Ile kobiet było wśród tych 164 osób? (można się pomylić o pięć i nie wolno w ogóle zaglądać do gugli!)
2. Kto spośród tych 164 osób był odznaczony również Orderem Budowniczych Polski Ludowej? (nie wolno zaglądać do gugli pod Order Budowniczych Polski Ludowej)
VOSM
------------
*Ciekawostka: psycholodzy twierdzą, że napity absztyfikator mniej więcej o tyle podwyższa ocenę urody emablowanej damy...

[Last Edit] Jeśli ktoś, tak jak Maziek, poddaje się (albo nie ma parcia na Wedla) - niech sobie zajrzy do tych gugli, bo to ciekawa lekcja najnowszej historii Polski. Tylko uprzejmie proszę Ol, aby nie wyjawiała rezultatów do jutra (niedziela 23.12.12) włącznie!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2012, 10:24:46 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13403
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #477 dnia: Grudnia 22, 2012, 09:20:02 am »
No ja niestety znam tylko Remuszkę. Ob Remuszko miał był szansę dostać Order Budowniczych Polski Ludowej. Ale czy dostał? Znaczy, czy zasłużył?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #478 dnia: Grudnia 23, 2012, 12:35:30 am »
Tylko uprzejmie proszę Ol, aby nie wyjawiała rezultatów do jutra (niedziela 23.12.12) włącznie!
Proszę bardzo...nie wyjawię, bo nie znam rezultatów...to jak niby miałabym ye...? ::)
Ale sobie strzelę - dzisiaj jest 22 - to 22:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #479 dnia: Grudnia 24, 2012, 06:38:41 pm »
6
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )