Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446031 razy)

Kuzynka Pirxa

  • Gość
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #375 dnia: Kwietnia 04, 2018, 02:58:53 pm »
Wymiar sprawiedliwości jest tak skonstruowany, że - jako całość - nie może zawieść.

To znaczy, że dalej jest Pan "nierozumny jak cholera". Tylko że kiedyś Pan wierzył w bezbłędne identyfikowanie DNA, a teraz Pan wierzy w niezawodność wymiaru sprawiedliwości.

Co mnie bardzo dziwi, bo jest Pan ode mnie chyba prawie trzy razy starszy, a ja już wiem, że tak nie ma na tym świecie. Co ta komuna z Pana pokoleniem zrobiła...!!!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #376 dnia: Kwietnia 04, 2018, 03:02:51 pm »
Jeśli rację ma Maziek, to oznacza, że sąd popełnił błędy, których popełnić nie miał prawa. Skoro DNA nie jest jednostkowe, to na jego podstawie sądowi nie wolno było orzekać.
Czyżby? Czyli jeśli świadek widział, że przestępca jest mężczyzną, to sąd ma nie brać pod uwagę płci oskarżonego, bo ta pasuje do 3,5 miliarda ludzi z okładem?

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #377 dnia: Kwietnia 04, 2018, 04:13:48 pm »
@ Kuzynka
Nie, proszę Pani. Nie jestem "nierozumny jak cholera", tylko byłem. Z natury ufny, ciągle uczę się nieufności wobec doniesień medialnych. Nowe prawdy/odkrycia/informacje trzeba sprawdzać znacznie bardziej niż za PRL. Weryfikować. Zaglądać pod kołdrę. Grzebać w śmietniku. Czerpać wiedzę z "Wiedzy i życie", a nie z portali typu "Onet" czy inne "Sieci". Co i Pani serdecznie polecam :-)
Co ten PiS z Pani pokoleniem zrobił przez niespełna trzy lata...

@ Maziasty
Wciskanie dziecka w brzuch to brzydka metoda polemiczna.

R.    
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #378 dnia: Kwietnia 04, 2018, 04:59:38 pm »
Metoda sokratyczna jest brzydka? Mogę pisać wprost, że pleciesz.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kuzynka Pirxa

  • Gość
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #379 dnia: Kwietnia 04, 2018, 05:07:26 pm »
Nie, proszę Pani. Nie jestem "nierozumny jak cholera", tylko byłem.

Kiedy Pan wierzył w niezawodność DNA też pewnie się Panu zdawało, że nie jest Pan nierozumny, tylko bardzo naukowy. Teraz też się Panu tylko wydaje, bo dalej wygłasza Pan nierozumne zdania.

Zdanie, że wymiar sprawiedliwości nie może zawieść, jest wyjątkowo nierozumne. Empiria mu przeczy jak cholera. Nawet na najniższym poziomie. Wyroki za batoniki, wsadzanie ludzi upośledzonych umysłowo, wrabianie ludzi w pedofilię albo w przemoc domową (takie kobiece opcje rozwodowe), wymuszanie zeznań przez policję, polityczna dyspozycyjność. Czy Pan naprawdę wierzy, że to, co czasem wychodzi na wierzch, to absolutnie wszystko, pełne samooczyszczenie, a nie ten przysłowiowy czubek góry lodowej?

Najwolniejsze media tu nic nie pomogą ani jakieś Amnesty, bo jak dobrze Pan wcześniej napisał to jest machina, która przerabia rocznie dziesiątki czy setki tysięcy spraw. Na ogół nudnych, banalnych, zagrożonych niewielkimi karami, z których najlepszy dziennikarz nic ciekawego nie wyciśnie, ale ktoś tam za niewinność może pójść na rok siedzieć.

Akurat sprawa Komendy została nagłośniona, bo duży wyrok, ale wydany dawno temu, więc się przedawniło i nikomu konkretnemu nic nie zrobią, płacić będzie skarb państwa. No i można było palcem pokazać tą bezsensowną interpretację "dowodu z DNA". Akurat gdyby tego DNA nie było, tylko same zeznania i inne mętne poszlaki, to by Komenda odsiedział do końca i nie dostał ani złotówki.

A PiS przez trzy lata nauczył mnie realizmu. To nie jest zła nauka. Chyba lepsza niż wiara w zmieniające się ideologiczne fantazje. Na przykład w fantazję, że w demokracji wymiar sprawiedliwości nie może zawieść.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #380 dnia: Kwietnia 04, 2018, 06:32:41 pm »
@ Kuzynka.
Czy mogę tu powiedzieć, co myślę o Pani rozumie?

@ Maziek
Nie udawaj greka. To nie jest żadna metoda sokratyczna (wpisz w gugle; mam nadzieję, że się nie obrazisz za tę sugestię, tak jak pani Kuzynka), tylko kit. To  nie jest polemika merytoryczno-logiczna, tylko "robienie wrażenia", czyli fejk. 

Cytuj
Czyli jeśli świadek widział, że przestępca jest mężczyzną, to sąd ma nie brać pod uwagę płci oskarżonego, bo ta pasuje do 3,5 miliarda ludzi z okładem?


"Czyli" jest fałszywe.
Sąd ma brać pod uwagę płeć (i wszystkie fakty notoryjne, poczynając od 2+2=4).
Znakomita większość znaczeń wynika z kontekstu. W moim wydaniu kontekst brzmi: sąd miał psi obowiązek wiedzieć (sam z siebie lub od biegłych), że DNA nie jest twardym dowodem, w dodatkowym kontekście starożytnej zasady o nakorzyści wątpliwej. Skoro tak, to nie miał rzeczowego ani formalnego prawa orzec winy na podstawie DNA.
Sokrates w grobie sięga po rezerwowy bidon z cykutą...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #381 dnia: Kwietnia 04, 2018, 07:12:56 pm »
Cieszę się, że zmieniłeś zdanie co do twierdzenia, że "skoro DNA nie jest jednostkowe, to na jego podstawie sądowi nie wolno było orzekać".
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Kuzynka Pirxa

  • Gość
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #382 dnia: Kwietnia 04, 2018, 07:20:18 pm »
@ Kuzynka.
Czy mogę tu powiedzieć, co myślę o Pani rozumie?

Wolałabym, żeby powiedział Pan coś na temat i przedstawił argumenty. Ale jeśli już tylko na to Pana stać, to proszę uprzejmie dać upust tym swoim myślom o moim rozumie. To w podręcznikach erystyki taki sztandarowy chwyt numer jeden. Pan się będzie wstydził, nie ja.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #383 dnia: Kwietnia 04, 2018, 07:47:42 pm »
@ Maziek
Nadal Cię kocham, ale nic nie zmieniłem:

Cytuj
Skoro tak, to nie miał rzeczowego ani formalnego prawa orzec winy na podstawie DNA.

Wcześniej pisałem coś innego???

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #384 dnia: Kwietnia 04, 2018, 08:08:09 pm »
A przepraszam, przeczytałem tylko to co wołami. Istotnie, nadal nie masz racji i dalej piszesz to samo, zwracam honor.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #385 dnia: Kwietnia 04, 2018, 08:13:19 pm »
@ Maziek
Nie pożyczałem :-(

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13345
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #386 dnia: Kwietnia 04, 2018, 08:21:01 pm »
To idiom.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #387 dnia: Kwietnia 04, 2018, 09:31:13 pm »
Znowu mi ubliżasz?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #388 dnia: Kwietnia 04, 2018, 09:39:11 pm »
W TVN24 właśnie rozpoczyna się duży reportaż o szczegółach śledztwa.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #389 dnia: Kwietnia 05, 2018, 07:17:10 pm »
Cytuj
@ Kuzynka.
Czy mogę tu powiedzieć, co myślę o Pani rozumie?

To była pułapka. Udana, niestety.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )