Polski > Hyde Park

Obcy w klatkach (jakie to opowiadanie?)

(1/3) > >>

Scobin:
Witam serdecznie (pierwszy raz na tym forum),


mam prośbę o króciuteńką (oby) pomoc w sprawie związanej z Lemem. Otóż szukam informacji na temat tytułu utworu (być może opowiadania), w którym występuje taki oto wątek: badacze przybywają na obcą planetę, widzą obcych uwięzionych w klatkach i postanawiają ich uwolnić. Ci jednak krzyczą, jęczą, a w końcu okazuje się, że... [i tutaj byłby spoiler – myślę jednak, że nie jest konieczny do określenia tytułu dzieła].

Czy wiadomo Wam może, z jakiego tekstu wątek ten pochodzi? (A jeśli jest to dłuższy tekst o wielu wątkach, to w której jego części fragment ten mniej więcej się znajduje?).


Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam
Staszek Krawczyk

maziek:
Nic nie jarzę niestety :( .

trx:
Jedynie Eden tak jakoś mi... ale to niemożliwe  ;D

Hoko:
Scobin,
może lepiej powiedz, co się okazuje - bo fabułę opisaną można by pewnie przyszyć zgrubnie do niejednego, więc przydałby się jakiś konkret  :)

Scobin:
W porządku (swoją drogą przepraszam za opóźnienie, myślałem, że dostanę powiadomienia o odpowiedziach, ale może coś źle zaznaczyłem):


[SPOILER]






Klatki są połączone z organizmami obcych, a piłowanie prętów zadaje obcym ból, może nawet prowadzi do śmierci. (Sam tekst znam jedynie ze słyszenia, więc nie dam głowy za ścisłość).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej