Ankieta

Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek (o ile ten ostatni je posiada) powinni stracić uprawnienia administracyjne/moderatorskie?

TAK
2 (25%)
NIE
6 (75%)

Głosów w sumie: 8

Autor Wątek: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?  (Przeczytany 120594 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpnia 08, 2018, 01:57:05 pm »
Q, jak już napisałem, nie zamierzam dyskutować. Napisałem Ci wszystko szczerze jak uważam, także na priva. Zakończmy to, to nie ma sensu. I tak pozostaniemy przy swoim.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpnia 08, 2018, 02:04:02 pm »
To uczciwa propozycja, Nie ma co widowiska robić i małoletnich robotów gorszyć.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpnia 08, 2018, 02:14:03 pm »
Sześć stron wątku, żeby obie strony upewniły się nazwajem, że nie zamierzają dyskutować. Sam bym tego lepiej nie wymyślił ;)

No ale przynajmniej widać światełko w tunelu.

Dobra robota!

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 08, 2018, 02:29:12 pm »
W zasadzie xpil powinienem Cię tu zmoderować za zachowanie typowe dla trolla ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 08, 2018, 02:41:20 pm »
.

(Wybaczcie, NMSP ;).)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 08, 2018, 02:50:10 pm »
W zasadzie xpil powinienem Cię tu zmoderować za zachowanie typowe dla trolla ;) .

Jeżeli swoimi komentarzami wywołałem chociaż jeden uśmiech wśród czytelników tego wątku, moja rola jest zakończona, moderuj Waszmość do woli, złego słowa nie powiem :)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpnia 08, 2018, 02:52:49 pm »
Ta, Ty zostaniesz męczennikiem a ja katem... Nic z tego koleżko ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpnia 08, 2018, 03:00:29 pm »
Jako gospodarz tego kawałka cyfrowej polepy muszę na wszelki wypadek - mniejsza o to, że bez przyczyny i sensu, wyważając drzwi najszerzej otwarte - zaprotestować, przy okazji domagając się gwarancji (rękojmi też). xpila nie można moderować, xpila lubię. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2018, 03:02:47 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpnia 08, 2018, 03:35:37 pm »
Jako gospodarz tego kawałka cyfrowej polepy muszę na wszelki wypadek - mniejsza o to, że bez przyczyny i sensu, wyważając drzwi najszerzej otwarte - zaprotestować, przy okazji domagając się gwarancji (rękojmi też). xpila nie można moderować, xpila lubię. ;)

Q, ku#wa (*), nie przy ludziach, bo się wyda...

(*) # == ś, żeby nie było

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpnia 09, 2018, 06:35:00 pm »
No to wracając do chłopskiego tematu... Drobna podpowiedź, gdyby kto chciał spytać u źródła (tj. krynicy wiedzy), czy "chłopstwo" liczbę mnogą ma:
http://bralczyk.com/kontakt
http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/jan-miodek
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpnia 10, 2018, 01:26:27 pm »
No to wracając do chłopskiego tematu... Drobna podpowiedź, gdyby kto chciał spytać u źródła (tj. krynicy wiedzy), czy "chłopstwo" liczbę mnogą ma:
http://bralczyk.com/kontakt
http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/jan-miodek

Niech ktoś da znać, czy się już próbował kontaktować z ww. Panami. Jeżeli nikomu innemu się nie chce, mogę ja spróbować.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpnia 10, 2018, 03:51:05 pm »
Ty postawiłeś budzącą kontrowersje tezę, na Tobie spoczywa ciężar jej dowiedzenia - Ty pisz/dzwoń ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpnia 11, 2018, 02:02:18 pm »
Ty postawiłeś budzącą kontrowersje tezę, na Tobie spoczywa ciężar jej dowiedzenia - Ty pisz/dzwoń ;).

Ja tylko podałem słówko. Tezę o jego słownikowym nieistnieniu postawił ktoś inny ;)

Do Bralczyka napisałem. Do Miodka może niech ktoś inny napisze, dla zachowania kosmicznej równowagi.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpnia 11, 2018, 08:00:45 pm »
No, dobra. Niezbyt wierzę w tę liczbę mnogą, ale do Miodka parę zdań nabazgrałem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpnia 13, 2018, 09:30:46 pm »
Cytuj
nota bene "chłopstw" to najdłuższy polski wyraz z literkami poukładanymi alfabetycznie
Cytuj
a tylko podałem słówko. Tezę o jego słownikowym nieistnieniu postawił ktoś inny ;)
Rzeczone słówko w słowniku jest. Spierać się o definicję słownika nie ma sensu.
Po zmianie ustrojowej i pojawieniu się "wolności" medialnej każdy może wypisywać wszystko, jak chce nazwać, a potem wydrukować pod dowolnym tytułem - choćby jako słownik.
Sam machnąłem kilka takich druków i nawet mają pewnie jakiś ISBN, dla jasności dodam - dla pieniędzy.
Powyższe nie oznacza rezygnacji z rozumu, zwłaszcza na tym forum.
Chodzi o słowo, a słowo ma to do siebie, ze powinno być używane. Nie widziałem przykładów użycia słowa "chłopstw". Oczywiście mogę sobie z bólem, lub tylko zgrzytem, takie użycie wyobrazić - ale to będzie radosna twórczość literacka a nie słownik, który powinien chyba obrazować jak jest - a nie, jak może być?
Te ostatnie prerokował Lem, w Kongresie bodaj...
Zmierzając do puenty, byłem ostatnio w dzikich stronach, gdzie niekoniecznie jest internet, ale na półkach obok cepelii tambylcy stawiali/stawiają książki, miedzy innymi słowniki.
Łamiąc wakacyjnego lenia okazyjnie zerknąłem. Z zerknięcia wynika, że w końcu lat 70-tych - podejrzane o samowzbudność słowo nie istniało.
Zatem, o ile istnieje, zostało powołane później, niewykluczone że rękami autora i drukarzy wydawnictwa "Muza", które samo w sobie ma ciekawą historię  8)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Muza_(oficyna_wydawnicza)
Łapiąc odchylenie spiskowe, podejrzewam że powstało na zapotrzebowanie (słowo, nie wydawnictwo) niezaspokojonych skrablistów znudzonych banalnością języka. Ot, kilka punktów więcej, a i zaskoczyć można...
A...miało być do puenty... :)
Puenta w trzech obrazkach




Aleale - ja tu się wymandrzam a zdaje się, że mamy na forum filologa (dzieńdobrywieczór), mógłby rzecz rozstrzygnąć "od ręki". Może nawet "od niechcenia" .. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2018, 11:51:13 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana