Autor Wątek: eugenika  (Przeczytany 27403 razy)

Terminus

  • Gość
Re: eugenika
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 02, 2005, 02:15:04 pm »
Cytuj
Szczerze polecam jako podsumowanie tego tematu odświeżenie pamięci "Podróżą dwudziestą pierwszą" Dzienników Gwaiazdowych.


Ja tam nie muszę odświeżac, żeby pamiętac przygody Dychtończyków; właśnie o to mi chodzi, żeby ludzie nie skończyli jak jacyś dwojacy czy ósmaki.

>>dzi. No jasne, że to ok że wyewoluowaliśmy z erectusa do sapiens. Ale to pogrubienie właśnie oznacza pewną różnicę.

Nikt, poza Danikenem, nie wierzy że ta ewolucja odbyła się w sposób nienaturalny.

dzi

  • Gość
Re: eugenika
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 02, 2005, 02:19:30 pm »
Cytuj
dzi, spójrz prawdzie w oczy: ty na wszystko polecasz Golem i Summę :)  ;)  ;D
Tak, bo to ksiazki o wszystkim :) Ale powaznie, na temat eugeniki jest w obu bardzo duzo, to zreszta konik Lema, wszelkie rozwazania sprowadzaja sie u Niego do eugeniki. (dlatego wlasnie zalozylem ten thread)

Cytuj
dzi. No jasne, że to ok że wyewoluowaliśmy z erectusa do sapiens. Ale to pogrubienie właśnie oznacza pewną różnicę.
OK, mi nie chodzi o to czy w naturalny czy nie, lecz o skutki. Mowie, ze to ze jestesmy sapiens a nie erectus sie nam podoba, zatem kolejna zmiana, tym razem kontrolowana, moze tez bedzie fajna? Wytlumacz dlaczego niefajne jest to ze bedzie nienaturalna.